Problem - szczur nie chce jeść

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

abaporu
Posty: 53
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 3:22 pm

Problem - szczur nie chce jeść

Post autor: abaporu »

:help: moja szczurka bardzo mało je i bardzo mało pije. :-( Martwie się - suchej karmy prawie w ogóle nie chce - jesli cos podjada czy wybiera z niej - to tyle, ze nie widzę efektu. Mam ją dwa tygonie (ma okolo 2 miesięcy), z początku wyjadała wybrane rzeczy z tej karmy, jadła suchy chlebek. A teraz - zjada trochę slonecznika i lubi (ale nie zażera się tym...) jogur Zott naturalny i serek wiejski, i w ogóle biały ser. Dość lubi Bebiko z mlekiem. Czasem łaskawie zje marchew. Chlebka nie je od paru dni. Jabłko, kapusta, pomidor, rzodkiewka, winogrona, banan (to ostatnie nie jestem pewna, dałam jej pierwszy raz wczoraj, jeszcze popróbuję) - FU!

i bardzo mało pije... Od wczoraj próbuję wode z miodem - praktycznie nic nie ubyło z poidełka. Woda z vibovitem - coś lizneła wczoraj z miseczki, ale maluśko.

aha, używam karmy animals - (nie ma robaków, sprawdziłam. Co prawda post factum, bo kupiłam a potem znalazłam to forum i info o animalsie).

bardzo się martwię, że mi się szczuraska zagłodzi. Co prawda, jest bardzo mało ruchliwa - dopiero w ostatnich dniac gdy siedzi sobie na mnie, to jak pośpi, trochę eksploruje okolicę, ale malutko.

czy szczurek może sie zagłodzić na śmierć? brrr.. i zasuszyć? POMOCY!!

ale za to udało mi się (wiem, nieco offtopic) - obciąć jej wczoraj pazurki u tylnych łapek. I kilka u przednich, nim jej się znudzilo! :D
abaporu


w świecie żyjątków nic prócz wyjątków... [O.N.]
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Problem - szczur nie chce jeść

Post autor: Dona »

Wiesz, sam z siebie się nie zagłodzi, ale on może być chory. Proponuję iść do weta na kontrolę, chociaż dla pewności... Jeśli tak mało pije to może się szybko odwodnić, a to zdrowiu zdeecydowanie nie służy...
abaporu
Posty: 53
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 3:22 pm

Problem - szczur nie chce jeść

Post autor: abaporu »

może racja. Mam coś chyba w okolicy, lecznicę małych zwierząt, to chyba powinni i na szczurka luknąć ... pójdę dzisiaj. Kukers jest już na tyle do mnie przyzwyczajony, ze zabiorę ją w kieszeni albo w kołnierzu :) W każdym razie - za pazuchą.

[ Dodano: Pią Cze 03, 2005 13:01 ]
zęby... to były zęby... dlatego jadła tylko miękkie...

za długie się okazały być. Udało nam się je przyciać z panią wet :lekarz: - jeśli jeszcze nigdy nie widzieliście szczurka, który wymachuje morderczo wszystkimi czterema rozcapierzonymi łapami, to wiele straciliście. :przerazony: Widok rzadki. Po prostu - kula-morderca. Z piętnascie minut nam zajęło wyłapanie dobrego momentu i wtedy wet ciachnęła Kukersowi dolne zębiska.

przy okazji - mam pytanie zębiaste - czy to możliwe, żeby około 2-miesięczny szczurek miał zupełnie żółtopomarańczowe zębiska. I długie jak diabli? Pani wet stwierdziła, że to wcale nie jest taki mały szczuras, że na pewno ma więcej (sporo)niż 2mce. W drodze powrotnej zahaczyłam o sklep, gdzie Kukersa nabyłam i dopytałam sprzedawczynię. Ona utrzymuje, ze gdy mi ja sprzedawala, Kukers miała około 1,5 miesiąca, +/- 1 tydzień. Sama je hoduje, nie kupuje z hurtowni. Podpuszczałam ją jak mogłam, żeby mi powiedziała "całą prawdę" - uznałam, ze może mi "wcisnęła" podrośniętego szczurka i teraz się trzyma swojej wersji, bo ja jestem zielona i sie nie skapne przez jakiś czas. Ale chyba nie - trzymała się wersji 1,5 +/- tydzień. Nie wiem, po co miałaby mnie teraz mamić. I tak już szczuras mój i kocham go nad życie...

ale zębiska ma pomarańczowe. A ich długość pani w sklepie wyjaśniła tym, ze nie daje im często chleba i wapienka i może dlatego. Dawać wiarę? 1,5 miesięczny szczur z zębami niczym Edward nożycoręki?

w każdym razie - Kuk już krótkozębny, od razu jakby odżył - wet powiedziała, że ją to bolało, aż sobie troche pokaleczyła dziąsła. Po powrocie Kukers takie harce wyprawiała, wcale nie chciała do klatki wracać. W dzikich skokach zasuwała po pokoju, wzdłuż sciany, zagladała tu i tam. Nigdy wcześniej tego nie robiła. Raczej wypuszczona chowała się w kąt...

no dobra, to się juz robi z lekka off... ale ja się tak cieszę!!! :hello1: musialam sie "wypisać" :D
abaporu


w świecie żyjątków nic prócz wyjątków... [O.N.]
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

Nie hcce je???

Post autor: Korlis »

Wiec tak mam mały problem, i to szybko prosze o rade.
Kupiłam wczoraj moja młoda niecało miesieczna szczurke Luncie :D
Ale jakoś niezauważyłam aby coś jadła,ona nic nie chce jeść :-(
Ehh,jeść to mało powiedziane nawet chyba pić nie chce.Daje jej z paluszka różne rzeczy ale nic.
A bardzo szybko sie juz do mnie przyzwyczaiła,cały czas siedzi na ramieniu itp
Byłam u weterynarza podał jej coś, i powiedział że jak bedie głodna to zje.
No dobra czekam i czekam ale ona nic nie chce jeść ale w końcu zjadła kilka ziarenek ziarna i jeszcze tam coś,ale wody nadal nie pije. Dlaczego ona task mało je i pije,czym to jest spowodowane.
Lekarz mówi żebym tak duzo uwagi na to niezwracała bo to groźne nie jest bo jak bedzie głodna to sama zje :|
:P
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Nie hcce jeść?

Post autor: Ewqa »

Korlis to juz masz całą kolekcję :)
Nie martw sie az tak bardzo, młode szczurki jedzą bardzo mało. Sama się tez o to martwiłam że moje kiedy były malutkie to nie jadły a teraz nie moge nastarczyć bo wsuwaja wszystko jak leci. Dopóki nie ma innych objawów typu osowiałość, wycieki porfiryny, to raczej wszystko jest OK. Może się szczurka zestresowała i mniej je zanim się przyzwyczai do nowego miejsca.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

Nie hcce jeść?

Post autor: Korlis »

Dobhra jest wszystko jest chyba juz oki,wpewnym sensie
Luncia strasznie sie do mnie przyzwyczaiła i cały czas na mnie siedzi wchodzi na mnie itp.:)
Tylko Kora i Fiona cały czas jej coś zabieraja jak ona je :|
A apetyt ma taki wielki :baby:
Ale z tym piciem,ehh,jakoś nie wiedze zeby piła coś,nie wiem nie wiem,moze pije ale tylko w nocy
Ona jest strasznie chuda i krucha
Moze zrobie fotki to wkleje ja
hihihihi, kiedy ja wziełam dziś rano na raczki nagle komuś na górze(pietro wyżej w mieszkaniu ) spadło cos na podłoge i był straszny huk.
Luncia sie tak [przestraszyła ze wyrwała sie z rak i zaczeła biegać w popłochu po całym mieszkaniu,dogonić jej nie było mozna,taka szybka ściurcia :kciuki:
I jeszcze jedna sprawa,boje sie ze ona moze być w ciaży bo jak ja kupowałam to ona mieszkała tam z dwoma płciami :krzywy:
:P
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Nie hcce jeść?

Post autor: Eruntale »

mniej niz miesiac? mozliwosci ciazy raczej nie ma ;)
to "raczej nie ma" to tylko dlatego zeby nie wyszlo ze jestem nieomylna ;) ale IMHO nie ma wyjscia i juz ;)
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

Nie hcce jeść?

Post autor: Korlis »

Znaczy tak naprawde to nie wiem czy ona ma miesiac,bo rózne osoby mówiły róznie
Jedna mówiła ze ma 3 miesieca druga ze 2 a trzecia ze mniej niz miesiac:|
--------------------------------------------------------------------------------------------
Kucze,nie chciałabym aby Luncia była w ciąży

A tak to luncia jest siuuperek, kurcze mósze z kladś pozyczyć aparacik i foteczki porobić
:P
Darioslawa
Posty: 29
Rejestracja: czw gru 22, 2005 8:40 pm

Nie hcce jeść?

Post autor: Darioslawa »

jak ja robie jakieś mieszanki w stylu płatki kukurydziane, zwykłe żarcie (nasionka) jakieś makarony sałatki gotowane warzywka to on tylko wychodzi, obwąchuje wszystko, coś tam dziabnie i wraca obrażony do swojej magicznej norki w sianku jakby to było jakieś okrutne żarcie :D

Dodano po 1 minutach 1 minucie:

buahahaha chyba wystapił jakiś błąd w cenzurze tam byo o b w ą c h u j e :P:P:P
Stefan jest gangsterem.
Darioslawa
Posty: 29
Rejestracja: czw gru 22, 2005 8:40 pm

Nie hcce jeść?

Post autor: Darioslawa »

ohoho :D właśnie się przeprosił z tymi płatkami :D
Stefan jest gangsterem.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”