[KABLE] jak zabezpieczyć? Da się oduczyć? itp

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Thane
Posty: 10
Rejestracja: pt gru 23, 2005 7:30 pm
Kontakt:

[KABLE] jak zabezpieczyć? Da się oduczyć? itp

Post autor: Thane »

Otoz mam problem
http://img460.imageshack.us/img460/2669/s40102702du.jpg
mam taka sytuacje, czyli klatka, a obok telewizor. Chce wypuszczac szczurka (aczkolwiek sam tez ucieka) aby sobie pochodzil po szafkach (dalej moze isc na biurko, polki z ksiazkami, parapet) i nie wiem czy moge to robic w pelni bezpiecznie. Martwie sie, ze bedzie chcial podgryzac kable od telewizora (nie chce aby zepsul kabli, ani zeby cos sie stalo samemu zwierzakowi). Moge go puszczac bez problemu? Nasmarowac czyms kable, aby go odstarszaly? Jakies inne rady? Na ziemi nie bede go wypuszczal, poniewaz to krolestwo psa i boje sie konfliktu.

Z gory dziekuje za odpowiedz.
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Szczur, a kable?

Post autor: sachma »

szczurek nie powinien stac tak blisko tv... moze znajdzie sie w pokoju dla niego inne miejsce?
po za tym klatka zbyt skromniutka jak dla szczurcia... przynajmniej na taka wyglada...
co do kabla... wiele nie da sie zrobic... jak postanowi ze chce go zjesc to go zje... ja nie znam zadnego skutecznego sposobu po za zabezpieczeniem kabli tak zeby szczury nie miala do nich dostepu :)
Obrazek
Thane
Posty: 10
Rejestracja: pt gru 23, 2005 7:30 pm
Kontakt:

Szczur, a kable?

Post autor: Thane »

znajdzie sie inne miejsce... na parapecie, ale tam go jednak nie umieszcze (wietrze bardzo intensywnie i dlugo pokoj... czy to lato czy zima, a nie chce, aby sie zaziebil :P). Tez uwazam, ze klatka jest skromna, wiec dlatego wlasnie chce mu umozliwic swobodne wedrowki po szafkach i biurku. Zastanawiam sie nad przestawieniem samego telewizora na przeciwlegla sciane, ale do tego potrzebuje jakis stolik, lub cos w tym stylu, a tymczasem chcialbym aby zwierzak mogl swobodnie chodzic i oswajac sie z otoczeniem.
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Szczur, a kable?

Post autor: sachma »

mozesz pilnowac... nie kazdy szczur ma sklonnosci do gryzienia... Bandyta przez ponad rok prawie nic nie gryzl... a od kabli trzymal sie zdaleka... ale po kastracji (chyba z checi zemsty) zaczal troche wiecej obgryzac :D a jak pojawila sie Kami to juz wszystkie kable ich :D naszczescie mam szczurolubny pokoj i na wierzchu sa tylko 2kable i to na nie dluzej dligosci :D reszta pochowana za meblami :)
Obrazek
anja
Posty: 27
Rejestracja: pn wrz 05, 2005 4:31 pm

Szczur, a kable?

Post autor: anja »

Kable :D hmmm myslalam ze moja szczura nie bedzie ich jadla a tymczasem wszystkie te cienkie zostaly sprobowane kabel od sluchawek to ma z 10 conajmniej :D i zorbila mi bezprzewodowe sluchawki hmm tylko cos nie chca dzialac :D

Co do puszczania po podlodze to chyba bedzie ciezkie do upilnowania jak sie oswoi i podrosnie... Moja na poczatku niby tylko po lozku ale jak raz zasmakowala co to znaczy inne miejsce to kombinuje ciegle. A teraz od wczoraj obiektem ktory przykuwa jej uwage jest choinka w duzym pokoju dzis podobno jak tylko tam wbiegla z rana to rozbieg i szus na choinke :D
Thane
Posty: 10
Rejestracja: pt gru 23, 2005 7:30 pm
Kontakt:

Szczur, a kable?

Post autor: Thane »

Wlasnie o to chodzi, ze nie chce go pilnowac- on ma sobie swobodnie chodzic po 'okolicy' i to ma byc jego krolestwo :P. Juz raz go w nocy przylapalem, jak czmychnal z klatki, przy kablach, ale ciemno bylo i nie mialem okazji sprawdzic czy cos podgryzl czy nie. Zastanawiam sie nad przetknieciem kabli przez plastikowe rurki (dosyc grube) co w pewnym stopniu zapewniloby jakies bezpieczenstwo... Ale jutro sie popytam czy daloby rade przeniesc telewizor na druga sciane, moze jakos da rade :P. Dziekuje za sugestie :D.

No coz, po podlodze, tez nie moge go puscic, bo jak juz wspominalem- to krolestwo psa (jamnik)... chociaz zastanawiam sie jak podrosnie (szczur) to aby go probowac oswoic z psem (a nuz by sie udalo :D).
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Szczur, a kable?

Post autor: sachma »

mozesz tez sprobowac obudowac tv... jakimis deskami... tak zeby szczur nie mogl wejsc za tv i nie mial dostepu do kabli... ale to duzo roboty... wiec ostateczne rozwiazanie... szkoda kabli od tv :D moje juz zerzarlu polowe kabla od anteny... na krolik mojej siostry zjadl jej caly kabel od anteny :?
Obrazek
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Szczur, a kable?

Post autor: merch »

chyba szeptele ( lub jakoś podobnie) sie sprawdzą najlepiej takie twarde rurki do zabudowy kabli tylki musisz je przeciąć i miescić kabel a potem zakleic tasmą.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Szczur, a kable?

Post autor: Nisia »

A ja bym proponowała postawić klatkę po prostu na podłodze, ale w takim miejscu, gdzie każdy by na nią nie właził. I zrobić jakiś "pomost" do włażenia na regały (moje np. mają "skocznię"). Wówczas mógłbyś rozejrzeć się za większą klatką, bo ciur urośnie.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Szczur, a kable?

Post autor: ESTI »

Strasznie mala ta klatka. Nad tym bym sie najpierw zastanowila. Ja mam tej wielkosci transporterek...
Obrazek
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

Szczur, a kable?

Post autor: PALATINA »

Kwestię małej klatki sobie daruje, choc też rzuciło mi sie to w oczy...

Odnosnie kabelków mam 2 sprawdzone metody:

1) kupić gumowy (porządny, dość twardy) wąż ogrodowy o odpowiedniej średnicy (tak aby sie kabelki zmieściły i jeszcze trochę luzu bylo). Nastepnie przetnij wzdłuż węża i nałóż na kabel. Gdy wąż bedzie intensywnie objadany wymień na niezjedzony. Moje szczurasy ponadgryzały i zostawiły.

2) W sklepach jak to nazywam "dla panów" (bez skojarzeń, chodzi mi o "żelaziaki" - no wiecie śrubki, nakretki, wiertła, blacha, papier ścierny itd...) mozna kupić siatke druciana - podobna do tej, z jakiej sa zrobione metalowe kuchenne sitka. Mozna taka siateczke kupić na metry i owinąć kabelki - Gwarantuję, że przegryźc sie nie da (mam tak zabezpieczona antene do TV), a mozna też z tego zrobić niezniszczalny hamaczek - Polecam!
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Thane
Posty: 10
Rejestracja: pt gru 23, 2005 7:30 pm
Kontakt:

Szczur, a kable?

Post autor: Thane »

No coz... wlasnie z powodu malej klatki pytalem sie o kable- chce puscic szczura wolno po meblach (bo jak juz mowilem- po podlodze bedzie trudno, bo pies tam grasuje), tak aby klatka byla tylko swoista kuweta. Z reszta, klatka moze sie wydawac mala, bo z kazdej strony jest obtoczona gazeta (maly przechodzil przez odstepy miedzy pretami) i costam na niej stoi... ale cos, mam szczura od paru dni i lepiej jednak posluchac sie bardziej doswiadczonych osob :P. W najblizszym czasie pokombinuje co mozna dolaczyc do klatki (jak najtanszym kosztem), aby powiekszyc ja troche. A moze wy macie jakies propozycje? :D
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Szczur, a kable?

Post autor: ESTI »

Klatka nie wydaje sie, bo jest mala...moje oko juz sie zna. ;)

Poza tym to tylko kwestia czasu, ze szczuras zejdzie z mebli na ziemie i bedzie chcial tam biegac. Wtedy bedziesz musial wybrac, pies albo szczuras, bo moze stac sie nieszczescie.
Obrazek
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Szczur, a kable?

Post autor: Anita »

[quote="Thane"]wlasnie z powodu malej klatki pytalem sie o kable- chce puscic szczura wolno po meblach [/quote]
Tylko że to nie jest tak, że jak masz małą klatkę to szczura wypuszczasz, a jak dużą to już nie musisz. Szczur musi być wypuszczany na spacery żeby pobiegał, pozwiedzał i się nie nudził ;)
Może mógłbyś na czas spacerów szczura zamykać psa w innym pokoju?
Thane
Posty: 10
Rejestracja: pt gru 23, 2005 7:30 pm
Kontakt:

Szczur, a kable?

Post autor: Thane »

Wiem, wiem. Nawet gdyby mial duza klatke to bym go wypuszczal- lubie obserwowac jak sie zachowuje, jak biega i jak sie chowa, ale z powodu malej klatki to chociaz chce, aby po meblach chodzil (gdyby byla wieksza, to moglby biegac po podlodze). Pies zazwyczaj lezy w innym pokoju i szczurek sobie spokojnie biega (to znaczy niespokojnie, ale to juz inny problem). Bede musial poszukac ofert wiekszej klatki, ale raczej nie kosztuja one mniej niz 80zl?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”