Moje WIELKIE szczescie!!

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

_ulcia_
Posty: 25
Rejestracja: pn lis 28, 2005 4:42 pm

Moje WIELKIE szczescie!!

Post autor: _ulcia_ »

:hello1: :blob8: :klas2k: :klask: :banan: :happy8: Rany jak ja sie ciesze!!!!!!!!Dzisiaj moja mama idzie (jestem chora :P bede miec wiecej czasu dla ogonkow 8) )odebrac 2 samiczki ze sklepu!!!!!!!!!!!!7 lat temu mialam juz szczurka,ostatnio,moze miesiac temu dostalam ogonka,niestety mialam ja tylko 6 dni :cry: :-( :sad2: miala zapalenie pluc,byla baaardzo chuda i mala jak na swoj wiek(3 miesiace)strasznie za nia plakalam :cry: klatka zostala,wiec postanowilam kupic 2 szczurki. Odziwo moja mama sie zgodzila :D na poczatku nie chciala szczura,blagalam ja 7 lat!!!!!!!!!!!!!!!!!strasznie jej sie spodobaly ogonki no i dzis mi je przyniesie :) Nie o tym mialam pisac :roll: czy jak juz bede w u mnie w domu,to mam je naraz oswajac??slyszalam wile opinii na ten temat i teraz juz nie wiem...dziekuje za wszystkie odp. pozdrawaim
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

Moje WIELKIE szczescie!!

Post autor: an »

proponuje poczytac forum i wybrac ta metode, ktora najbardziej Ci odpowiada. ale pierwszy dzien proponuje pozostawic do wylacznej dyspozycji twoich nowych podopiecznych, bo musza sie odpowiednio zaadaptowac:)
zycze powodzenia w oswajaniu :)
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Moje WIELKIE szczescie!!

Post autor: sachma »

a ja proponuje uwazac w kontaktach ze szczurkami... nie pozwul im sie lizac i nie chuchaj na nie... jesli jestes chora mozesz zarazic szczurki... nie chodzi mi o przesade i nie zblizanie sie do zwierzatek, ale radze byc ostroznym.. podawaj im na wszelki wypadek vibovit albo echinacee na wzmocnienie...

powodzenia w wychowywaniu malenstw :)
Obrazek
LiNkA
Posty: 172
Rejestracja: pt sty 06, 2006 4:21 pm
Kontakt:

Moje WIELKIE szczescie!!

Post autor: LiNkA »

Uważaj bo swoją chorobą możesz pozarażac swoje pociechy !!!!!!!
Moja:
Pipi ur.17.12.05r. a ze mną od 17 stycznia :)
Mojej siostry:
Pixi ur. ok 11.12.05r. z nami od 28.01.06r :)
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Moje WIELKIE szczescie!!

Post autor: Eruntale »

LiNkA, skąd ten pomysł? Oo
nie słyszałam o przypadku "przeskoczenia" choroby z człowieka na szczura- owszem, może niektóre nasze bakterie mogą im szkodzić, ale zarazić szczura? :/ nie wydaje mi sie to prawdopodobne- jasne, może nie należy używać szczurów jako chodzących chusteczek do nosa, ale bez przesady i paniki.
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Moje WIELKIE szczescie!!

Post autor: limba »

No niestety ale zdarzaja sie przypadki ze czlowiek moze zarazic szczura jakims swinstwem. WYPOWIEDŹ MADY
W zwiazku z tym oczywiscie nie panikowac ale powstrzymac się od całusków itp. Lepiej dmuchać na zimne.
No i oczywiście gratuluję nowych domowników. Możesz założyć w "Zwierzakach" swój temacik o pociechach.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Moje WIELKIE szczescie!!

Post autor: sachma »

[quote="Eruntale"]nie słyszałam o przypadku "przeskoczenia" choroby z człowieka na szczura[/quote]

niestety moj chlopak i jego szczur sa takim przypadkiem... Kiedy Seba sie rozchuruje Czarny za kazdym razem sie zaraza... szczurek jest do niego bardzo przywiazany, praktycznie nie zchodzi mu z kolan, lize go i sie tuli... i przez to czesto choruja razem :?
Obrazek
_ulcia_
Posty: 25
Rejestracja: pn lis 28, 2005 4:42 pm

Moje WIELKIE szczescie!!

Post autor: _ulcia_ »

dzieki za wszystkie odpowiedzi,na pewno mi sie przydadza.Bede uwazac,zeby sie na zarazily,ale juz zdrowieje,wiec male prawdopodobienstwo:-D
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

Moje WIELKIE szczescie!!

Post autor: czukukkcza »

ojoj,ale fajnie:)może Twoją mamę niedługo zobaczymy w poście pt.:"córka nie chce podzielić się ze mną swoimi szczurkami" :D
a co do zarażenia,to poprostu staraj się na nie nie kichać,a dopóki nie będziesz na bank zdrowa nie pozwalaj żeby Ci dawały buźki w usta i będzie ok:)
i na ten jeden dzień zostaw je w klatce,niech ją pozwiedzają:)
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
_ulcia_
Posty: 25
Rejestracja: pn lis 28, 2005 4:42 pm

Moje WIELKIE szczescie!!

Post autor: _ulcia_ »

Moja mama juz tak mowi :D Dostalam Holly i Chicky(czyt.Cziki) 2 godziny temu,a nie boja sie mnie tak ja moj poprzedni szczurek :) Jestem z nich dumna! :wink: opisze jak sie zachowuja i jak wygladaja.Holly jest bialo-szara,ma biale lapki i brzuszek;jest spokojniejsza od Chicky,ale nie bojazliwa,juz nawet mnie iskala!ona jest slodziutka! :P jeszcze nie zwiedzila pieterka,ale zrobila to za nia Chicky :wink: .Teraz Chicky,no wiec jest sssssssssssssssssssstttttttttrrrrrrrrrraaaaaaaasznie ruchliwa,nigdy nie mialam takiego szczurka :nie: Jak ja wlozylam do klatki,to zaczela po niej gonic :D jakby zwariowala!Oj bede miec z nia jeszcze mase klopotow :wink: :thumbleft: :thumbup: :khihi: Ona jest biala z czarna glowka i kilkoma plamkami na grzbiecie i ma jeszcze czarne lapki.Obie sa sliczne,piekne,wspaniale,slodziutkie i w ogole najnaj :thumbup: :khihi: :hyhy: zaloze sie ze kazdy z was tak mowi :D
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Moje WIELKIE szczescie!!

Post autor: limba »

[quote="limba81"]Możesz założyć w "Zwierzakach" swój temacik o pociechach[/quote]

W swoim temaciku w "Zwierzakach" bedziesz mogla pisac i pisac i pisac o nich, a tu przynajmniej nie bedzie balaganu. :wink:
Gratuluje. :D
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”