Cebula

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Serika
Posty: 96
Rejestracja: pn kwie 05, 2004 12:50 pm

Cebula

Post autor: Serika »

Potrzebuje rady. Moja szczura wlasnie wykazala gigantyczna pasje dla surowej cebuli. Dalaby sobie za nia lapke obciac... tylko czy mozna szczurka karmic cebula?
---
Ogony: Mala, Besztyja, Gejsha
Odeszly: Lucky, Szczurcia, Mycha

---
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

Cebula

Post autor: Kaka »

w zasadzie wydaje mi sie zę w małych ilosciach nie zaszkodzi jej to, ale uważaj, zeby nie przedawkowała cebuli :lol:
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
nula
Posty: 42
Rejestracja: czw lis 24, 2005 12:31 am

Cebula

Post autor: nula »

Ja natomiast całkowicie odradzam cebule. Nawet w małych ilościach. :nie2:
Jest ciężko strawna.
Obrazek
Frubi
Posty: 169
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 2:57 am

Cebula

Post autor: Frubi »

eee a czytalem ze kosci mozna dawac... One tez sa ciezko strawne ;)
LiNkA
Posty: 172
Rejestracja: pt sty 06, 2006 4:21 pm
Kontakt:

Cebula

Post autor: LiNkA »

ja bym nie eksperymentowała bo nawet ta nieiwelka ilosc moze zaszkodzic, a kto to wie?
Moja:
Pipi ur.17.12.05r. a ze mną od 17 stycznia :)
Mojej siostry:
Pixi ur. ok 11.12.05r. z nami od 28.01.06r :)
Frubi
Posty: 169
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 2:57 am

Cebula

Post autor: Frubi »

Ale jak ktos nie sprawdzi to nie bedzie przelomu!!! A to moze byc cos bardzo dobrego dla "naszych" pupili.
LiNkA
Posty: 172
Rejestracja: pt sty 06, 2006 4:21 pm
Kontakt:

Cebula

Post autor: LiNkA »

z tego co wiem to nasze gryzonie uwielbiaja doslownie wszystko "sa wyjatki" i nie zawsze musi to byc zdrowe, wiec jesli cos szkodliwego posmakuje twojemu ogonkowi to bedziesz mu to dawal bo mu to smakuje?

[ Komentarz dodany przez: ESTI: Nie Lut 05, 2006 5:37 pm ]
Oftopy wyciete, prosze juz nie zasmiecac tematu.
Z uzytkownikiem Frubi powoli sie zegnamy.
Moja:
Pipi ur.17.12.05r. a ze mną od 17 stycznia :)
Mojej siostry:
Pixi ur. ok 11.12.05r. z nami od 28.01.06r :)
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Cebula?

Post autor: dusiaczek »

Nie znalazłam odpowiedzi na swoje pytanie a więc piszę nowy temat bo jestem ciekawa, czy można dawać szczurkom surową cebulę? Jest to w końcu naturalny antybiotyk jak czosnek, no i właśnie, czy takie warzywa mogą jeść od czasu do czasu?
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
isia28
Posty: 317
Rejestracja: sob sty 31, 2009 5:34 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cebula?

Post autor: isia28 »

a chca jesc cebule?
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Justrzna
Posty: 142
Rejestracja: śr mar 25, 2009 8:34 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cebula?

Post autor: Justrzna »

Moj ukradł mi kiedyś cebulę z talerza i łapczywie zjadł prosząc o jeszcze - ale on to wszystko pochłonie. Dodam, że nic mu się po niej nie stało:)
Felicyta
Posty: 84
Rejestracja: wt sty 12, 2010 2:39 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cebula?

Post autor: Felicyta »

Ja słyszałam opinię, że szczury nie zjedzą nic co mogłoby im zaszkodzić :)
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Cebula?

Post autor: Cyklotymia »

Felicyta pisze:Ja słyszałam opinię, że szczury nie zjedzą nic co mogłoby im zaszkodzić :)
Nieprawda. Jeśli będą mieć dostęp do naturalnej karmy, to zjedzą tyle ile potrzeba, a jeśli będa mieć dostęp do słodyczy, to się roztyją, bo nie potrafią się opanować (źródło inf: książka o behawiorze)
Felicyta
Posty: 84
Rejestracja: wt sty 12, 2010 2:39 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cebula?

Post autor: Felicyta »

Chyba nie za bardzo zrozumiałaś o co mi chodziło..Bez urazy.. :P Wiadomo, że jak będą miały do wyboru słodycze a karmę, to pewnie wybiora to pierwsze. Są małymi łakomczuchami :). Powinno się im ograniczać słodycze.
A mi chodziło o to, że szczury maja bardzo dobrze rozwiniety instynkt i nie zjedzą czegoś co mogły by im zaszkodzić np zepsutego jabłka. Co prawda od nie dawna zajumuję się szczurkami, ale przed zakupem czytałam dużo, a nawet bardzo dużo na ich temat i nie raz znalazłam się z taką opinią.
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Cebula?

Post autor: Cyklotymia »

To czemu szczur potrafi otruć się trutką?
Felicyta
Posty: 84
Rejestracja: wt sty 12, 2010 2:39 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cebula?

Post autor: Felicyta »

Bo ludzie są podli.. Trutki maja jakieś składniki, które przyciagają szczury. To jest chemia. Tak samo jak ktoś wcześniej na forum napisał o karmach.
Zresztą wydawało mi się, że ten temat jest o cebuli.. :P Czyli rozmawailismy na temat naturalych składników, które sami podajemy szczurom. I wydaje mi się, że żaden TAKI NATURALNY składnik nie powinnien zaszkodzić szczurkom. Jeśli nie będą zainteresowane, to nie zjedzą. Dobrze jest chyba podawać im wszystko w małych ilościach, żeby zobaczyć, jak będą na to reagowały. Powinno się im urozmaicać jadłospis...
Zresztą zapisałam się na to forum, żeby dużo się nauczyć, na temat szczurów...A nie żeby się sprzeczać. Pisze, co wycztałam i tyle..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”