Vibovit i inne preparaty witaminowe

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: Angua »

[quote="Meggy"]OMG :shock:
VIbovitu podaje się ok 1/8 opakowania na poidełko wody!!!! [/quote]
Zaraz. Z tego, co wiem, podaje sie 1/8 torebki na DZIENNA dawke wody, a jaki szczur wypije cale poidełko w 1 dzień? Ja swoim szczurom dawalam 1/8 (nawet mniej) torebki na dzien, rozpuszczone w wodzie z dodatkiem np. miodu lub glukozy albo zmieszane z mokra karma, tak, zeby od razu zjadly. Witaminy rozpuszczone w wodzie w poidelku traca duzo na wartosci, kiedy stoją dlugo, a wody z poidelka zwykle powoli ubywa, zwlaszcza, jak sie ma malo szczurów. Poza tym nie podawalam witamin codzienne, tylko w okresie, kiedy brakuje swiezych warzyw i owoców, a takze przy rekonwalescencji.
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
niunia83
Posty: 7
Rejestracja: śr gru 14, 2005 9:22 am

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: niunia83 »

a moja Niunia dostaje preparat o nazwie Roboran H, jest to preparat wielowitaminowy z biotyna dla zwierzat, do kupienia u weterynarza. mozna go stosowac w zasadzie u wszystkich zwierzat wiec przy mojej menazerii jest t wygodne. dostalam go kiedys od weterynarza po operacji mojej szczurki, zeby podawac w okresie rekonwalescencjii. i tak jakos stosuje go od tamtej pory
Awatar użytkownika
moniaaa
Posty: 201
Rejestracja: śr lis 16, 2005 9:58 pm

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: moniaaa »

W ostatnim czasie namietnie poszukiwalam witamin dla moich ogonkow, ale nie moglam nigdzie znalezc - urok malego miasta, w ktorym wszyscy szczurow sie boja, albo cos..

Czy ktos ma doswiadczenia z odżywką firmy Nestor?
To 20g karmy, tzn ziaren, oblepionych czyms czerwonym ( :shock: ) co pachnie jak vibovit.. ale na opakowaniu nie ma prawie zadnych informaji co do podawania, wiec nie wiem.. :?:
za TM: Stefcia [*] 14.01.06, Tess - XI 05 - [*] 28.11.2006... zawsze będę o Was pamiętać..
Abe_PL
Posty: 8
Rejestracja: pn lut 06, 2006 6:59 pm

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: Abe_PL »

Co do Vibowitu to podaje Vibowit Junior o smaku pomaranczowym nie dziele to na jakies czeci poprostu robie szklanke vibowitu i potem przelewam do malego poidelka 60 ML czyli reszta zostaje w szklance (przewaznie sam wypijam reszte :))) Dodzia uwielbia ta mieszanke poidelko bardzo szybko oproznia jak jest vibowit jak zwykla przegotowana woda to juz wolniej .
Awatar użytkownika
moniaaa
Posty: 201
Rejestracja: śr lis 16, 2005 9:58 pm

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: moniaaa »

nie to, ze sie czepiam, ale czy to troche nie za duze stezenie jak na szczurka? Bo to, ze ktos wyzej napisal, zeby podzielic na 1/8 to niczyj wymysl, chodzi tylko o to, ze zbyt duza dawka witamin szkodzi tak samo jak niedobor, a 60ml z 200 to prawie 35%, czyli prawie 2 razy tyle, niz normalna dawka. Takie tylko moje skromne zdanie.
za TM: Stefcia [*] 14.01.06, Tess - XI 05 - [*] 28.11.2006... zawsze będę o Was pamiętać..
Malgi
Posty: 27
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 2:08 pm

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: Malgi »

hmm
cebion? mogę sama podać przeziębionemu szczurkowi?
ile dokładnie podać i ile kosztuje? znacie coś podobnego.
Dodam, że mój bidulek ma katar i aż mu się takie bańki robią.
Jak nie przejdzie za 2 dni mam zamiar iść do weta, ale narazie może sama coś podam.
Nie chce go narażać. Chodziłam trzy razy do weta na pchły albo wszoły i się biedaczek przeziębił. Teraz został spryskany jakąś trucizną i leży ledwie żywy :-(
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: Ewqa »

Teraz został spryskany jakąś trucizną i leży ledwie żywy
Czy został spryskany? Nie powinien tak reagować, widocznie lekarstwo mu szkodzi, albo ten katar to powazniejsza choroba niz myslisz. 2 dni to dla szczura duzo, lepiej wybierz się jak najszybciej do weta!

Cebion jest bez recepty, kosztuje około 10zł w aptece. Ale wet mi to odradzał (jeżeli chodzi o Cebion Multi) że za duże stężenie dla szczurka.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: Kaka »

ja stosuję kropelki Chomovit Complex. Są bardzo wydajne. Rozpuszczam parę kropli w poidełku z wodą. Przy dłuższym stosowaniu widać wyraźna różnicę, chociażby lśniące futerko :wink:
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Malgi
Posty: 27
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 2:08 pm

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: Malgi »

Przestraszyłaś mnie :cry: boję się! :cry:
widać, że mój szczurek nie ma na nic siły, nie je nic, nie chodzi prawie tylko lezy z otwartymi oczami.
Boję się o niego! Nie wiem czym spryskany,moja mama z nim była,mówiła że jakąś trucizną i dlatego mam szczura nie dostykać. :cry: ja się boję, bardzo się boję!
Biedny szczureczek, mam nadzieje,że rano mu się polepszy,musi mu się polepszyć. Chyba przesadził ten wet,albo może się szczurek nawdychał,albo zlizał. Bo mimo tego i tak się drapie i liże :cry:

[ Dodano: 07 Lut 2006 21:56 ]
i jeszcze dodam, że cały czas ziewa (nie wiem czy to ma coś do rzeczy)
nie chce nic jeść ani pić, mogę dać mu trochę ciepłego mleka?
Abe_PL
Posty: 8
Rejestracja: pn lut 06, 2006 6:59 pm

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: Abe_PL »

[quote="moniaaa"]nie to, ze sie czepiam, ale czy to troche nie za duze stezenie jak na szczurka? Bo to, ze ktos wyzej napisal, zeby podzielic na 1/8 to niczyj wymysl, chodzi tylko o to, ze zbyt duza dawka witamin szkodzi tak samo jak niedobor, a 60ml z 200 to prawie 35%, czyli prawie 2 razy tyle, niz normalna dawka. Takie tylko moje skromne zdanie.[/quote]


60ml z 330 ml = stezenie 18% a szczurkens przeciez nie wypija tego w jeden dzien srednia ma 2 dni nie podaje tez vibowitu codziennie tylko co jakis czas. Druga sprawa ze nawet gdyby bylo to odrobine za duze stezenie mysle ze nie zaszkodzi szczurkowi. Dla porownania Ludzie tez jak wypija w ciagu doby kilka zaszetek vibowitu nie struja sie tym organizm wiekszosc wydali (organizm tez potrafi sie bronic) Rozumiem jakbym dawal naprawde ogromne sterzenie vibowitu ze moze to zaszkodzic ale 18% wydaje mi sie w sam raz a i DODA nienarzeka :]
Ostatnio zmieniony śr lut 08, 2006 12:11 am przez Abe_PL, łącznie zmieniany 1 raz.
LiNkA
Posty: 172
Rejestracja: pt sty 06, 2006 4:21 pm
Kontakt:

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: LiNkA »

Kaka a gdzie można nabyć takie kropelki Chomovit Complex ?? U weta czy w aptece?? i ile one kosztują i jaka pojemnośc ? :)
Moja:
Pipi ur.17.12.05r. a ze mną od 17 stycznia :)
Mojej siostry:
Pixi ur. ok 11.12.05r. z nami od 28.01.06r :)
Awatar użytkownika
moniaaa
Posty: 201
Rejestracja: śr lis 16, 2005 9:58 pm

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: moniaaa »

Abe_PL, mowilam, ze nie chce sie czepiac. A czy 200ml czy 330 to juz zalezy kto jak duza ma szklanke :D bo moje sa takie po 200... :D a o tym, ze duze stezenie witamin moze szkodzic nauczylo mnie to forum, poczytaj troszke, to sie przekonasz ;)
za TM: Stefcia [*] 14.01.06, Tess - XI 05 - [*] 28.11.2006... zawsze będę o Was pamiętać..
Malgi
Posty: 27
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 2:08 pm

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: Malgi »

Ewqa, jak będzisz odpowiedz mi na tamtego posta...
:(
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: Kaka »

LiNkA, nie pamiętam pojemności :/ mają ok. 5 cm wysokości. W sklepach zoologicznych ok. 5-6 zł
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: Nisia »

[quote="Ewqa"]Ale wet mi to odradzał (jeżeli chodzi o Cebion Multi) że za duże stężenie dla szczurka.[/quote]
Stężenie jest duże i dlatego wetka mi radziła jedną małą kropelkę dziennie na szczura. Rozpuścić w sporej ilości płynu. Ale i tak raczej szczury tego nie lubią. Wydaje mi się, że z powodzeniem mozna go zastąpic innymi środkami.

[ Dodano: Sro Lut 08, 2006 2:04 pm ]
[quote="Angua"]Zaraz. Z tego, co wiem, podaje sie 1/8 torebki na DZIENNA dawke wody, a jaki szczur wypije cale poidełko w 1 dzień? Ja swoim szczurom dawalam 1/8 (nawet mniej) torebki na dzien, rozpuszczone w wodzie z dodatkiem np. miodu lub glukozy albo zmieszane z mokra karma, tak, zeby od razu zjadly. Witaminy rozpuszczone w wodzie w poidelku traca duzo na wartosci, kiedy stoją dlugo, a wody z poidelka zwykle powoli ubywa, zwlaszcza, jak sie ma malo szczurów.[/quote]
Hmm.. Ja robię inaczej. Moje wszystkie ogonki jedzą chętnie Vibovit (Bobas) w postaci sypkiej wprost z torebki. Henia je malutko (moze ma takie potrzeby), Fatka je sporo (kocha Vibovit), ale nie pozwalam jej spożyć jednorazowo (witaminki daję raz dziennie) więcej niż 1/10 torebki. Alif dostaje kupeczkę wysokości ok. 3 mm (jeszcze jest za dziki i nie chce z torebki, ale z korka to zjada chetnie).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”