Szczur się czochra

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
marcinszeja
Posty: 22
Rejestracja: wt gru 06, 2005 5:44 pm

Szczur się czochra

Post autor: marcinszeja »

Cześć!
Żadnych szamponów i leków do szczurów nie kupujcie!
Wystarczy wykompać szczura rano i wieczorem najzwyklejszym szarym mydłem !
W moim przypadku poskutkowało...Już się nie drapie :) tylko,że był mały problem...do końca dzionka mój ogonek był obrażony :D:D:D
Pozdr.
"PaTrZ kOmU uFaSz..."
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Szczur się czochra

Post autor: limba »

[quote="marcinszeja"]Wystarczy wykompać szczura rano i wieczorem najzwyklejszym szarym mydłem ! [/quote]
Ja bym uwazala z takimi poradami bo po pierwsze jesli szczur drapie sie do krwi to powinien go obejrzec weterynarz bo zachodzi podejrzenie pasozytow, a na to szare mydlo nie pomoze. A po drugie kapac jesli nie ma takiej potrzeby nie powinno sie , szczegolnie 2x dziennie.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
marcinszeja
Posty: 22
Rejestracja: wt gru 06, 2005 5:44 pm

Szczur się czochra

Post autor: marcinszeja »

No i ?!
Do pewności okomałem szczura dwa razy dziennie i pomogło :> Ma teraz super puszyste, pachnęce i bielutnie futerko :)
"PaTrZ kOmU uFaSz..."
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Szczur się czochra

Post autor: Lulu »

marcinszeja, to nie znaczy, ze sprawdzi sie to we wszystkich przypadkach... a dawaniem rad by nie dawac lekow[quote="marcinszeja"]Żadnych szamponów i leków do szczurów nie kupujcie! [/quote]
niestety w wielu przypadkach mozesz zaszkodzic... bo czesto takie leczenie jest niezbedne.

a kapiele dla szczura wcale zdrowe nie sa. szczur najlepiej dba o swoja higiene, a wszelkie ingerecje moga oslabic jego naturalna ochrone... czyli tez oslatecznie bardziej zaszkodzic niz pomoc :?
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Szczur się czochra

Post autor: limba »

[quote="marcinszeja"]No i ?! [/quote] a to dla odmiany co ma znaczyc?
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Szczur się czochra

Post autor: ESTI »

marcinszeja, daruj sobie prosze takie porady. To co wypisujesz wola o pomste do nieba i nijak nie pomoze szczurowi, a jesli juz to zaszkodzi. Jeszcze ktos to przeczyta i zastosuje. Tak kapiac szczura wysuszasz mu skore, zmywasz naturalna ochrone futra i na dluzsza mete nie pozbedziesz sie pasozytow.
Obrazek
marcinszeja
Posty: 22
Rejestracja: wt gru 06, 2005 5:44 pm

Szczur się czochra

Post autor: marcinszeja »

Ok ESTI przepraszam za mój błąd :(:(:(
Stało sie coś innego...szare mydło pomogło tylko na kilka dni...Otóż - Szczurek ma rany z drapania na karku :(:(:( Co mam robić... iść do weta po IVOMEC ?!
Prosze o pomoc 1079669 !
"PaTrZ kOmU uFaSz..."
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Szczur się czochra

Post autor: ESTI »

marcinszeja, czytaj w dziale OBJAWY I LECZENIE - tam jest spis tresci i znajdziez tematy o pasozytach, a w nich porady jak leczyc. Wystarczy tylko chciec i znajdziesz wszystkie informacje i odpowiedzi na Twoje pytania.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”