Jak go oswoic??

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

jutka
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 25, 2004 10:19 pm

Jak go oswoic??

Post autor: jutka »

Jeśli krew się nie leje, to nie ma się co przejmować.
Zresztą po ostatnich doświadczeniach widzę, że nawet kiedy się leje, to nie oznacza walki na śmierć i życie, ponieważ szczury w celu ustalenia hierarchii zwykle gryzą się po zadkach. Ugryzienie jest bolesne, ale na pewno nie uszkodzi żadnych ważnych organów. Niemniej jednak lepiej rozdzielić szczury, jeśli gryzą się do krwi, bo kto wie, jak to się dalej rozwinie.
"Naszym celem jest pomszczenie krzywd, które przyroda poniosła z rąk ludzi. Cel ten osiągniemy poprzez zatapianie tankowców, wykolejanie pociągów wiozących toksyczne substancje oraz wysadzanie w powietrze elektrowni atomowych. Bądźcie z nami".
Dona827
Posty: 4
Rejestracja: wt lis 01, 2005 9:00 pm

NIe mam du?ego do?wiadczenia...ale

Post autor: Dona827 »

NIe mam dużego doświadczenia...ale,moim zdaniem powinnaś dać jej więcej czasu.Nic na siłe.Nie bierz Jej od razu na ręce,niech się przyzwyczaji do Ciebie...Do swojego nowego pupila potrzebujesz dużo cierpliwości
Łapka
Posty: 19
Rejestracja: pt lis 18, 2005 7:47 am

Jak go oswoic??

Post autor: Łapka »

[quote="*Aga*"]Mam problem z moją śliczną szczurzycą...Mam ją już ok 3 miesięcy i nie daje rady jej oswoic!!Jak tylko mnie widzi to zamiera i wogóle /ort sie nie rusza.Złapać sie jej nie da bo się wyrywa itd.Ewentualnie weźmie coś z ręki ale od razu ucieka:(.Co robić??Kupiłam ją w zoologicznym jak była malutka.
Dodam,że mam drugiego szczurka u siebie w domu[/quote]
Nie jestem ekspertem żadnym, ale skoro mówisz, że masz drugiego szczurka to może ten, który nie chce dac sie oswoić boi się zapachu tego drugiego? Powtarzam, nie jestem ekspertem, ale cos od siebie zawsze mogę zaproponować :)
'Come out, come out wherever you are'
'martyna'
Posty: 10
Rejestracja: sob gru 03, 2005 10:25 pm

Jak go przekona??

Post autor: 'martyna' »

Ja mam szczurka jakieś póltra tygodnia. To mój pierwszy szczurek i jest jeszcze bardzo malutki. Nie bardzo wiem, jak go do siebie przekonać. Niektórzy mówią, że nie mogę być dla niego "dostawcą" jedzenia, a inni, że inaczej się nie dam. Mam zupełanie pomieszane w głowie i boję się, że szczurek będzie się ciągle mnie bał. Boi się być brany na ręce i głaskany. Co robić??? :?: :cry:
Kamilek [*] ...
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Jak go oswoic??

Post autor: ESTI »

Obrazek
'martyna'
Posty: 10
Rejestracja: sob gru 03, 2005 10:25 pm

Dzi?ki

Post autor: 'martyna' »

Baaaardzo dziękuję! Raz nawet czytałam szczurkowi książkę od hisoti i ... zasnął! :P
Kamilek [*] ...
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Jak go oswoic??

Post autor: ESTI »

Ciesze sie, ze link stworzony przez jutke pomogl. ;)
Obrazek
fester
Posty: 14
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 10:53 am

Jak go oswoic??

Post autor: fester »

Witajcie!
Niedawno zakupiłem samice szczurka. I mam problem z oswojeniem jej, byłem już na różnych stronkach i starałem się stosować do metod oswajania, ale jakoś mi nie wychodzi :-( Jak ją głaskam i chce wziąść na ręce to zaczyna mnie chwytać zębami. i się mnie boi. Przebywam dość długo w pokoju, mówie do niej, a jak tylko wkładam ręke do aqua to zaczyna się mnie bać... Już naprawde nie wiem co robić. :drap:

HELP!
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Jak go oswoic??

Post autor: mazoq »

fester, spróbuj metody wanny, jeśli jeszcze nie próbowałeś ;) długo masz tą małą? jeśli dopiero kilka dni to nie ma co się stresować, w końcu się oswoi. Możesz spróbować też mojej metody, po prostu kładziesz rękę na ściółce i czekasz kilka-kilkanaście minut, potem odchodzisz na kilka minut i później znowu wracasz - wtedy szczurzyca się przekona że twoja ręka nie oznacza krzywdy - na siłę jej nie głaskaj, niech ona zrobi "pierwszy krok" ;)
fester
Posty: 14
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 10:53 am

Jak go oswoic??

Post autor: fester »

Ja ją właśnie głaskam :roll: Zobacze co da się zrobić i napisze czy są jakieś postępy ;) Dzięki.
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Jak go oswoic??

Post autor: mazoq »

czekam z niecierpliwością na dalsze sprawozdanie ;)
fester
Posty: 14
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 10:53 am

Jak go oswoic??

Post autor: fester »

Można powiedzieć że już zrobiła pierwszy krok, ale na początku mnie znowu chwyciła zębami :? Ale później jak podchodziła to już tylko wąchała i odchodziła na swoje miejsce.

Pozdro ;)
FanTomas
Posty: 44
Rejestracja: pn lut 27, 2006 5:47 pm

Jak go oswoic??

Post autor: FanTomas »

Ale jak chwytala zebami? Mocno,nie mocno?
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Jak go oswoic??

Post autor: mazoq »

spox, musisz po prostu przecierpieć, pogryzie pogryzie a jak zobaczy że to nie do jedzenia to jej powinno przejść ;)
fester
Posty: 14
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 10:53 am

Jak go oswoic??

Post autor: fester »

Na początku to się troche przestraszyłem jak mnie chwycił :drap: Później jak wkładałem ręke w czasie jego największej aktywności to podchodził, wąchał i gryzł. Ale tylko lekko chwytał zębami, później jak nic nie robiłem z tego, zaczął mocniej. Ale jest jescze coś o czy nie napisałem. Ale przed podejściem do mnie, ustawia się przodem do mnie i jakby przekopuje ale "rzuca"( :? ) we mnie trocinami. Myśle że to jest taki jakby "gest" że to jest jego terytorium i mnie nie chce. :roll:

Pozdro
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”