Jak go oswoic??

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

viridjam
Posty: 265
Rejestracja: pt lut 17, 2006 12:30 am

Jak go oswoic??

Post autor: viridjam »

ale mnie to rozsmiesza, te relacje "pan-zwierzak" :khihi: myj dobrze rece, bo moze czuje zapach jedzonka albo sol i dlatego podgryza. a rzucanie trocinami heheheh :hihi: moze po prostu chce zakryc Twoja reke trocinami, bo mu sie nie podoba jako mebel klatkowy? moze chce ja przygotowac do uzytku ? no bo zakopywanie = ze szczurek bierze cos z zewnatrzi albo mu sie nie podoba i zakopuje,albo chomikuje na potem ;) ciezko ocenic jesli sie nie
widzialo
FanTomas
Posty: 44
Rejestracja: pn lut 27, 2006 5:47 pm

Jak go oswoic??

Post autor: FanTomas »

Fakt, takie przekopywanie to oznaka,ze sie boi czegos lub nie chce czegos widziec lub jak napisal przedmowca, chce zachomikowac, wiem,bo moja pudelka chce zasypac :) Ale nie boj nic, oswoisz go, a jak Cie gryzie to mysle,ze dobrze byloby go zdominowac.
fester
Posty: 14
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 10:53 am

Jak go oswoic??

Post autor: fester »

Zdominować? Jak? Byłbym wdzięczny za odpowiedź.

Pozdro ;)

[ Komentarz dodany przez: limba81: Wto Mar 07, 2006 10:01 pm ]
Prosze uzywac opcji SZUKAJ oto co mozna znalezc np >>KLIK<<
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Jak go oswoic??

Post autor: mazoq »

nie wiem czy już nie pisałeś wcześniej, ale próbowałeś już metody wanny? fakt że skoro szczur jest na swoim terytorium może być bardziej pewny niż w nieznanym miejscu... zmusisz go wtedy do większej ufności ;)
FanTomas
Posty: 44
Rejestracja: pn lut 27, 2006 5:47 pm

Jak go oswoic??

Post autor: FanTomas »

Dokladnie, ja niestety nie mam wanny,ale sprobowalem metody na szafke :) Moja klatka stoi na takiesz szafeczce, z ktorej nie ma wyjscia jak zeszkoczyc z 1.3 m w doł. Zdjalem gore i Kiara poczula sie mniej pewnie,ale rowniez byla zaciekawiona, pozniej zeszla na sama szafke i potem na mnie itd... ;)
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Jak go oswoic??

Post autor: mazoq »

czyli mamy jakieś postępy ;) zamiast wanny możesz też użyć jakiegokolwiek innego dużego przedmiotu np. wersalki czy nawet miednicy :)
viridjam
Posty: 265
Rejestracja: pt lut 17, 2006 12:30 am

Jak go oswoic??

Post autor: viridjam »

Fantomas..[quote="FanTomas"]jak napisal przedmowca[/quote]- jestem kobieta. ;)

i jak oswajanie Fester??
FanTomas
Posty: 44
Rejestracja: pn lut 27, 2006 5:47 pm

Jak go oswoic??

Post autor: FanTomas »

W to nie wątpie, jednak to okreslenie nie uwazam za obrazliwe, bylo napisane spontanicznie,viridjam, a tak by the way wszystkiego najlepszego kobiety :*
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Jak go oswoic??

Post autor: mazoq »

offtop, ciiicho ;) spraw swojej szczurzycy coś dobrego z tej okazji
fester
Posty: 14
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 10:53 am

Jak go oswoic??

Post autor: fester »

Aaa, dostała wczraj bułkę z jabłkiem :D

A z oswajaniem, ehh, no cóż, tródno, ale już nie boi mnie się tak jak wcześniej ;)
Chciałem ją pogłaskać to się przestraszyła :|

Pozdro
FanTomas
Posty: 44
Rejestracja: pn lut 27, 2006 5:47 pm

Jak go oswoic??

Post autor: FanTomas »

spokojnie,moja tez sie nie dawala w ogole glaskac,a teraz jak glaskam to mruzy oczy i cala sie rozklada zeby byla wieksza powierzchnia do glaskania :) Takze badz dobrej mysli i badz cierpliwy, ja tez nie bylem i mnie pojechali wszyscy :) no ale widac slusznie i teraz jest all correct [rozwiniecie O.K.] ;)
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

Jak go oswoic??

Post autor: Elly »

Fester u mnie Marry tak ma, ze boi sie gwaltownych ruchów. Samej mnie sie nie boi, ale jak widzi ze np szybko porusze ręką to leci w kąt. Jak jest u mnie na rękach to wszystko jest dobrze, sama nawet na mnie włazi. Po prostu Twoj scul potrzebuje wiecej czasu, a potem zobaczysz, bedzie nachalnie próbował na Ciebie wejsc :> no chyba, ze to taki typ szczura, ze bedzie sie bac, ale nie jest jeszcze az tak dlugo u Ciebie, wiec daj czas, do miesiąca na pewno bedzie dobrze ;] U mnie to się sprawdziło ;)
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Jak go oswoic??

Post autor: mazoq »

FanTomas, to super że się już przyzwyczaiła ;)
schmelz
Posty: 6
Rejestracja: czw mar 09, 2006 8:08 pm

Jak go oswoic??

Post autor: schmelz »

mam pytanko :) mam juz sczurka jakies 5 miesiecy przyzwyaczail sie do mnie ;) tak mysle lubi przebywac ze mna a jak wyczuwa niebezpieczenstwo chowa sie u mnie :) miły :+) ale chcailbym go nauczyc zeby wspinal sie po nogawce na ramie nie za vardzo wiem jak mam zaczac ... mozecie pomoc? :D
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Jak go oswoic??

Post autor: mazoq »

mojej Arali by się nie chciało nawet za czekoladę.... no ale możesz spróbować, weź jakiś smakołyk i wodź szczurkowi przed nosem, tak aż się na Ciebie wespnie i wtedy nagrodź :)

ale to musiałby być jakiś napraaaawdę dobry smakołyk....
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”