[KABLE] jak zabezpieczyć? Da się oduczyć? itp

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Szczur, a kable?

Post autor: sachma »

raczej nie...
ale z nowa klatka przydalby sie nowy kolega :)
Obrazek
nenya
Posty: 84
Rejestracja: wt lis 01, 2005 1:28 pm
Kontakt:

Szczur, a kable?

Post autor: nenya »

Moje maniaklnie obgryzaja wszystko i z każdą nową przegryyziona lampą umieram ze strachu,żemu głupolowi coś się mogło stać. Wszystkie komputerowe kable są w peszlach,bo to tak sie nazywa, i można to kupic w sklepach męskich,jak to ktoś wcześniej określił.Jedyną wada tego jest fakt,żę i tak zostaje pewien 'margines'miejsca pomiedzy peszlem a samą wtyczką(tak też pewnego razu umarł mój internet odcięty sprawnymi ząbkami Gutka-tak ryknęłam,że moja mam myślała,że to szczurze coś się stało:) ). Teraz próbuję wymyśleć sposób na oprawienie w peszle lamp biurkowych,bo kochanie moje też było łaskawe je unicestwić,chce żebym oślepła:/

A w ogóle co jest powodem maniakalnego obgryzania kabli? Atawizm? Kabel=gałązka w naturze?
Vilemo
Posty: 72
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 7:28 pm

Szczur, a kable?

Post autor: Vilemo »

Nie wiem co jest powodem ale jest to wnerwiające. Z kabli to narazie straciłam telefon i myszkę optyczną, w dodatku nie moją i teraz się z nią ukrywam ;) Myślałam, że moje maleństwa utłukę, ale tego nie zrobiłam :D Co do grubych kabli mam je w taki sposób ułożone ze za chiny nie da się ich zabezpieczyć, na szczęście te grube kable im nie smakują. A może jest jakiś środek którego zapachu szczury nie lubią i tym kable smarować? Bo już naprawde pomysłu nie mam...
Frusia od 18 grudnia
Luna od 5 stycznia
http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2676
Awatar użytkownika
Maugosia
Posty: 829
Rejestracja: pn lip 11, 2005 1:39 pm
Lokalizacja: Tychy

Szczur, a kable?

Post autor: Maugosia »

Vilemo, w tych linkach może coś wyczytasz:
==TUTAJ==
==TUTAJ==
==TUTAJ==
Obrazek
Obrazek
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Szczur, a kable?

Post autor: Dona »

Nie polecam płynu "paluszek", niektóre po pewnym czasie zaczynajuą w nim gustować... :lol:
Vilemo
Posty: 72
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 7:28 pm

Szczur, a kable?

Post autor: Vilemo »

Dzięki za linki wypróbuje ten preparat, bo naprawde nie mam innej możliwości zabezpieczenia kabli (wszelkie listwy odpadają, bo kable biegną po biurku i przez środek szafki i wiele razy zakręcają) takie są uroki małego, ciasnego pokoju :?
Ale dziś ze 2 godziny siedziałam i piłowałam dyktę, pociełam na kawałki i przybijałam do szaf i wszelkich mebli za które można wejść. Mój pokój wygląda jak chata bezdomnego :lol:
Frusia od 18 grudnia
Luna od 5 stycznia
http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2676
cherokee
Posty: 68
Rejestracja: pn lut 20, 2006 8:02 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zabezpieczenie kabli... dobry sposob

Post autor: cherokee »

Sposob z powodzeniem sprawdza sie u mnie... Oczywiscie szczurek kablami nie interesowal sie przez ponad rok... jednak pewnego dnia wszystko zostalo pociete w idealne kawalki... Kable owinalem folia aluminiowa do zywnosci. Lepsza jest ta grubsza... Folie tniemy w cienkie paski i owijamy wszystkie kable pod katem od samej wtyczki, czy mocowania do miejsca do ktorego juz nie siegnie szczur. Mocno folie zawijamy... Na poczatku szczurek bedzie probowal cos ugryzc, ale bardzo szybko stwierdzi ze to mu zupelnie nie smakuje...

ps. Przepraszam za odbrzebanie starego tematu :)
Pozdrawiam Sun
foka_z_zakonu
Posty: 244
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 11:00 pm

Szczur, a kable?

Post autor: foka_z_zakonu »

na szczescie mnie juz ten problem nie dotyczy 8) - kable mialam tylko za biurkiem, tata mi je zabudowal panelami i jest swiety spokoj... w k o ń c u!!! :hihi:
Tymuś - R.I.P
ObrazekObrazekObrazekObrazek
cherokee
Posty: 68
Rejestracja: pn lut 20, 2006 8:02 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Szczur, a kable?

Post autor: cherokee »

Oczywiscie mialem na mysli folie aluminiowa... (zapomnialem napisac)
Pozdrawiam Sun
tycia84
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 28, 2006 8:01 pm

Gryzienie dos?ownie wszystkiego

Post autor: tycia84 »

Mam szczurzyce ktora gryzie doslownie wszystko Poczynajac od kanapy, przechodzac do ubran, a konczac na kablach,ktore wlasciwie uwielbia najlepsze, a wlasciwie najgorsze jest to, ze ona tylko przegryza te kable, a ja juz powoli jestem bankrutem, bo co chwile musze kupowac sluchawki lub klawiature Staram sie to wszystko jakos zabezpieczyc ale ona zawsze sobie cos znajdzie Czy jest jakas metoda, zeby jej tego oduczyc??w innym razie bede skazana na to, ze nie bede jej wypuszczac po domu a do ciepelka na dworze jeszcze troche Bardzo prosze o rade :cry:
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Szczur, a kable?

Post autor: krwiopij »

ja wszelkie kable chronie w ten sposob:
Obrazek
prosty i skureczny... taka rure kupujesz w sklepie ze sprzetem budowlanym (kosztuje naprawde nieduzo), przecinasz wzdluz i pakujesz wszystkie kable do srodka... na klawiature, lampke czy zasilanie komputera to idealne rozwiazanie... sluchawki radze po prostu chowac przed zabkami malej...

[quote="tycia84"]Czy jest jakas metoda, zeby jej tego oduczyc?[/quote]
nie... mozesz zabezpieczyc kable... mozesz przykryc kanape kapa, a ubrania trzymac w zamknietej szafie...

na forum fancy rats ludzie nierzadko twierdza, ze gryzienie wszystkiego jest czesto objawem nudy... mala nie ma jak spozytkowac energii, jest sfrustrowana samotnymi godzinami w klatce, to odreagowuje gryzac... rozwiazanie jest proste - przygarnij dla niej towarzyszke... szczurka nie bedzie sie czula samotna, bedzie miala z kim sie bawic i prawdopodobnie jej niszczycielkie sklonnosci sie zmniejsza...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Grepefruitka
Posty: 20
Rejestracja: sob lut 25, 2006 9:15 pm

Szczur, a kable?

Post autor: Grepefruitka »

a moze kable i inne rzeczy mozna zabezpieczyc takim srodkiem na odstraszanie psów i kotów? jak myslicie ja niedlugo spróbuje tylko jak mi chlopak dowiezie. ale co o tym myslicie? :drap:
Natka :]
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

Szczur, a kable?

Post autor: Dory »

Ooo, a jak to się nazywa?
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
AnToNio
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 8:49 pm

Szczur, a kable?

Post autor: AnToNio »

Thane, niezły bałagan masz w pokoju :D
STAFFIK u mnie od 19.04.06
violet
Posty: 279
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 7:07 am

Szczur, a kable?

Post autor: violet »

Moj poprzedni szczurek, obgryzl mi kable od wiezy :D ale tylko izolacje - zrobil tak samo kilka razy i nic mu sie nie stało - instynkt? ;)
Obrazek
standard black hooded i blue berkshire oraz dumbo cocoa spotted :)

"Let go of complicated feelings, than there's no price to pay "
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”