nie lubi trocin?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Venio
Posty: 152
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 9:01 pm
Kontakt:

nie lubi trocin?

Post autor: Venio »

hmm zastanawiam sie czy to normalne... moj szczurek nie lubi trocin chyba... w swojej klatce wszystkie ulubione miejsca gdzie przebywa/spi/je sa wykopane... trociny zostały zwalone na kupki gdzie nie przebywa. A tam gdzie spi itp to jest sama (goła) kuweta... Mam sie martwic? :D no bo wsumie co ma wchłaniac w takim razie jego siuśki?
Obrazek
[*] Psychol
kasia...123
Posty: 294
Rejestracja: pt mar 03, 2006 12:03 pm

nie lubi trocin?

Post autor: kasia...123 »

zawsze możesz położyć tam gdzie śpi papier toaletowy (nie pachnący) a trociny możesz zmienić na żwirek. Lepiej wchłania, szczurki chodząc po nim ścierają sobie pazurki i łatwiej jest utrzmać czystość w klatce w której jest żwirek.
klik <--- galeria moich uszatych
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

nie lubi trocin?

Post autor: Dory »

Moje tak samo: lubią spać na gołej kuwecie. Często im poprawiam, ale i tak odkopują... Może jest to związane z temperaturą w mieszkaniu? Może chcą się ochłodzić? Albo trociny ich kłują?
Kasiu, a czy koci żwiek coś da? To znaczy: czy jego nie będą przekładać? Bo nigdy nie miałam żwirku w klatce... :drap:
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
kasia...123
Posty: 294
Rejestracja: pt mar 03, 2006 12:03 pm

nie lubi trocin?

Post autor: kasia...123 »

na pewno będą dlatego warto wyłozyć papier toaletowy, chusteczki albo jakiś kawałek materiału.
klik <--- galeria moich uszatych
Pudzianica
Posty: 191
Rejestracja: czw lut 02, 2006 12:37 am
Kontakt:

nie lubi trocin?

Post autor: Pudzianica »

Ja zauważyłam, że jak jest ciepło to moje diabelstwo odkopuje trociny, wynasza z domq i tak dalej. Ale gdy np. robi się chłodno (nooo dajmy na to jak była zima) to się w nie chował... Do klatki wrzucam mu również chusteczki no i ma miękko :) Mój szataneq nie dobry :)
Moje cioorki:
Vassili(a) Zaitsev (od 22.12.05-27.04.06)
Chuck Norris (od 17.O3.2006)
____________________________________
Wybaczcie, że tak rzadko tutaj bywam :*
FeMiNi
Posty: 99
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 12:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

nie lubi trocin?

Post autor: FeMiNi »

to moj chyba w ogole nie lubi nic co jest zwiazane z trocinami: same trociny i np. domek ktory stoi na trocinach... wszystko po nocy jest przemeblowane.. niestety do gory nogami... w dzien raczej zakopuje swoje ziarka ^^ poczym przewala cala mase trocin w poszukiwaniu tego jednego zakopanego... eh :) malutki czubek :)
"What I see is what I get. I have no patience. I am very self satisfied & egoistic."

['] Łata, Tośka, Tofik, Fokus, Czesio, Stitch :)
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

nie lubi trocin?

Post autor: Dory »

Moje też meblują, aż miło... ale na szczęście mam wysoką kuwetę ;)
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Pudzianica
Posty: 191
Rejestracja: czw lut 02, 2006 12:37 am
Kontakt:

nie lubi trocin?

Post autor: Pudzianica »

U mnie jest dosłownie tak samo. Gdy rano wstaje to klatka Chucka to jedno wielkie nie wiadomo co.... Jakby huragan przeszedł :P
Moje cioorki:
Vassili(a) Zaitsev (od 22.12.05-27.04.06)
Chuck Norris (od 17.O3.2006)
____________________________________
Wybaczcie, że tak rzadko tutaj bywam :*
olaihekate
Posty: 97
Rejestracja: sob sie 20, 2005 7:49 am

nie lubi trocin?

Post autor: olaihekate »

ogonkowi moze być zagoraco ja już zostało wyżej wspomniane...ja bym proponowała ,żeby trociny zastapić ligniną moje słoneczko miało właśnie ilignie i była z tego bardzo zadowolana.....można tez wsypać żwirek ,ale moim zdaniem tylko tam gdzie ogonek się załatwia:)
ps. Nie wiem jak wy ,ale ja nie popieram sianka...ogonki czesto choruja na alergie pozatym pod sianko musi być jeszce jakiś podkład, do inaczej klatka/akwarium może ulec przebarwieniu i w sianko nic się nie wchłania....
pozdrawiam
A ja i tak Cię kocham...malutka:*
kasia...123
Posty: 294
Rejestracja: pt mar 03, 2006 12:03 pm

nie lubi trocin?

Post autor: kasia...123 »

moja bazyla ma na sianko uczulenie dlatego odstawiłam je na zawsze
klik <--- galeria moich uszatych
olaihekate
Posty: 97
Rejestracja: sob sie 20, 2005 7:49 am

nie lubi trocin?

Post autor: olaihekate »

Moja Hekate miała alergie na sianko...od trocin dostawała choroby skóry, najlepsze rozwiązanie to ligbnina(i najbardziej bezpieczne):)
A ja i tak Cię kocham...malutka:*
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

nie lubi trocin?

Post autor: Dona »

Tylko że ligninka nasiąka moczem i można mieć trudność z zapewnieniem jako takiego zapachu wokół klatki ;) no i higieny. Dlatego ja jestem za żwirkiem. ;)
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

nie lubi trocin?

Post autor: Kaka »

Ja lignine polecam jedynie wtedy kiedy szczur przechodzil jakieś zabiegi np. kastracja. Wtedy nawet weci mówią aby klatke wyłożyć nie trocinami, nie zwirkiem ale ligniną. Ale tylko i wyłącznie w tym wypadku polecam. A ogólnie to najlepszy jest właśnie zwirek ;)
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

nie lubi trocin?

Post autor: Ewqa »

Fuj, lignina już po 2-3 godzinach ma taki okropny zapach że nie sposób wytrzymać, a co dopiero szczurki, które w tym mieszkają. Trzeba by ligninę zmieniac kilka razy dziennie. Ja nawet nie daję szczurkom ligniny(chusteczek lub papieru) na gniazdko bo potem wszystko cuchnie. Wolę im dawać skrawki materiału na gniazdo, a jako ściółkę mają drewniany żwirek dla kotów i gryzonii. Dobrze wchłania i zapachy i mokre, wystarczy zmieniać 2 razy w tygodniu.
Co do kopania i meblowania klatki to już szczurki tak mają. Moje potrafią przestawić i domek jak maja dobry dzień.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
gżybek
Posty: 256
Rejestracja: czw lut 09, 2006 7:52 pm

nie lubi trocin?

Post autor: gżybek »

mój Kayuś jest uczulony na trociny i sianko, wiec dawłam mu chusteczki, jak ktoś tu wspomniał, ale po nocy wszystkie chusteczki były w jego gniazdku na górze, a kuweta pełna kupek i nadająca sie do kolejnego mycia jedynie... teraz połozyłam spora szmatke i czekam na zwirek :lol:
a przemeblowania to swoja drogą, ale sie wycwaniłam teraz i wszystko przytwierdzam do klatki 8) tylko za to musze codziennie zmiatać żarcie z półeczek bo chyba sie mści i rozrzuca je dosłownie po caaaałej klatce :roll:
Obrazek
O_K_R_U_S_Z_E_K
_______________________________________________
ze mną: Uzi, Eddy i Pupcia :), w serduchu:[*]Nazumimi, [*]Maciek, [*]Kay.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”