Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Santa99
Posty: 121
Rejestracja: pn lis 07, 2005 1:40 pm

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Santa99 »

Chodzi mi o to czym zmoczyć wacik i w jaki sposób przemyć ogonek
Bandyta

Za tęczowym mostem:
Cezar [*][/b]- jedna sekunda potrafi zmienić wszystko ;(
Atos [*][/b]- choroba nie dała ci szansy ;(
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: ESTI »

Najlepiej kup witamine A w masci i najpierw natrzyj ogonek. Masc zmiekczy brud. Uwazaj tylko, zeby szczuras tego nie zlizal, pozniej mozesz wziac szmatke lub recznik zamoczony w cieplej wodzie i myjesz.
Pamietaj, ze myjemy tylko w jedna strone, czyli od nasady do koncowki ogonka - nie odwrotnie, bo pozrywasz luski.
Obrazek
Awatar użytkownika
Shiro4
Posty: 71
Rejestracja: pn mar 27, 2006 10:54 pm
Lokalizacja: Gdynia

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Shiro4 »

Ja kąpie moje szczury raz na kiedy ale jak są brudne juz bardzo,i nie w mydle dla ludzi bo to chyba nie najlepszy pomysł w każdym razie moje biorą kąpiel w szamponie dla psów i kotów jak już.Szczur mojej siostry nawet nurkuje pod wodą :D .Miałam juz duzo szczóeków i różnie to bywało część bardzo dobrze pływała i to lubiła a inne nie specjalnie :sad3: w każdym razie nie moznaprzesadzać z częstotliwością kąpieli bo można im zaszkodzić :ops:
Wieloletnia wielbicielka szczurzej populacji:)
Tinuviel
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 05, 2006 12:26 pm

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Tinuviel »

Moja szczurzyca uwielbia pływać...Jak jest ciepło,to wsadzam ją do miski z letnią wodą i sobie wariuje.Potem obowiązkowe wycieranie,któremu poddaje się z ochotą i raz na jakiś czas obcinanie pazurków :D Nie wiem czy mam jakiegoś dziwnego szczura,ale ona wszystkie te zabiegi lubi,albo też znosi nad wyraz cierpliwie... :drap:
Ciekaw czy moja druga pociecha też polubi wodę...Jak tylko podrośnie to muszę to sprawdzić :hihi:
Pozdrawiam Aga
magda_black
Posty: 7
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 12:54 pm

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: magda_black »

a moja szczurka. Sama chcętnie wskakuje do wody przy najbliższej okazji :). Jak jest ciepło zawsze napełniam wczesniej małą wanienkę wodą i czekam ,aż sie nagrzeje. A potem szczurka sie w niej kąpie. ...
PuCeK
Posty: 53
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 4:09 pm

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: PuCeK »

Hejka mam pytanko.Moja szczurka bardzo brzydko pachnie i chciałbym ją wykąpac.Ale nie wiem w czym.Czy mogę ją wykąpac w nizoralu??Moja dziewczyna kąpała swojego szczura w nizoralu i nic mu nie jest.A był puszyty i taki mięciutki.Więc jak??
...::PuCeK::...
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: ESTI »

[quote="PuCeK"]Więc jak??[/quote]
Wiec tak - najpierw czytamy temat od poczatku!, wtedy powinienes wiedziec w czym i jak kapac zwierzaka.

BTW - jesli brzydko pachnie, to raczej nie wina szczura, tylko faktu, ze sprzatasz mu nie za czasto lub zle pojmujesz odpowiedi zapach szczura, a w szczegolnosci samca, ktory ma zapach intensywny...
Obrazek
violet
Posty: 279
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 7:07 am

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: violet »

hmm a tak odbiegajac troszke od tematu.. Kilkakrotnie w całym wątku pojawiło się stwierdzenie, ze samce "pachną" intensywnie ze wzgledu na płec... Ja mam dwoch mlodych chlopcow, nie kąpie ich, czyszcze klatke 2 x na tydzien i nie czuję zupelnie zeby coś brzydko pachnialo... A wiem ze moja jedna dorosla myszka ( tez samiec ) cuchnela strasznie... ;) oze ma to cos wspolnego z dojrzaloscia plciowa? W jakim wieku szczuraski zaczynaja wydzielac ten swoj "zapaszek"? :drap:
Obrazek
standard black hooded i blue berkshire oraz dumbo cocoa spotted :)

"Let go of complicated feelings, than there's no price to pay "
fafix!
Posty: 149
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 1:32 pm
Lokalizacja: Wrocław

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: fafix! »

A ja musze wyczyscic moim szczurkom ogonki, wiec w najblizszy dzien roboczy wybiore sie do apteki po cos z wyzej wymienianych. :P

[quote="violet"]Kilkakrotnie w całym wątku pojawiło się stwierdzenie, ze samce "pachną" intensywnie ze wzgledu na płec... Ja mam dwoch mlodych chlopcow, nie kąpie ich, czyszcze klatke 2 x na tydzien i nie czuję zupelnie zeby coś brzydko pachnialo...[/quote]
Tez mam 2 chlopakow i tak jak ty czyszcze klatke dwa razy w tygodniu i takze nie czuc zadnego brzydkiego zapachu... :D Chociaz wiadomo, ze kazde zwierze ma swoj jakis specyficzny zapach, ale nie zeby smierdzialo jakos strasznie. Wiem, bo klatke mam przy lozku i akurat od strony mojej glowy... ;)

I jeszcze moje pytanie. Czytalam, ze mozna myc szczurkom ogonki, czy to jest tak samo niekonieczne jak mycie ich w calosci?
"Dochodzą mnie słuchy, że mam kocie ruchy." xD
milolosiu
Posty: 125
Rejestracja: pn cze 19, 2006 9:38 am
Kontakt:

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: milolosiu »

mój szczur uciekał z wody jak poparzony, nawetnie dał się wytrzeć ręcznikiem :|
TU WARTO LOOKNĄĆ -------> >>HERE>HERE>HERE<<
violet
Posty: 279
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 7:07 am

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: violet »

No cóż.. malo który szczur, czy w ogole zwierzak, lubi kapiele ;) Moje jednak moment wycierania raczej uwielbiaja ;) No i mysle ze w tak upalne dni, mała kapiel jest dla zwierzaka wielka ulgą... :)
Obrazek
standard black hooded i blue berkshire oraz dumbo cocoa spotted :)

"Let go of complicated feelings, than there's no price to pay "
Mielonka
Posty: 64
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 8:00 pm

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Mielonka »

Jak bardzo trzeba wykapac szczura, a szczur sie nie da - polecam wypróbowany przeze mnie sposób - pod prysznicem - w zamknietej kabinie, razem ze szczurkiem...
Polecam np krotkie spodenki lub ich brak zeby sie nie bylo gdzie wspinac, no i trzeba uwazac, zeby nie nalac szczurkowi prysznicem wody do np. uszka.
Dla Trafika prysznic to i tak byl to stres (nie lubi wody), ale nie uciekal, tylko stal w miejscu i czekal konca zrezygnowny. Wszystko przebieglo szybciej i sprawniej - no i wogole bylo mozliwe :jezor2:

Zeby nieco zalagodzic wstret szczurkow do wody fajnie zastosowac ta zabawe, co do w miare plaskiego naczynia wklada sie mrozony groszek (kukurydze) i zalewa woda...
Na poczatku tylko tak zeby przykryc, pozniej wiecej... i wiecej... :thumbleft: Pozniej juz tak strasznie nie panikuja jak sobie cos zmocza.
_ the world is mine _
pixxa
Posty: 321
Rejestracja: śr sie 25, 2004 6:47 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: pixxa »

mi sie zdazylo wykapac ogony. Staralam robic sie to szybko, tak zeby sie nie stresowaly..
przemywalam je pod kranem, uwazajac na glowke i uszka. wode najlepiej sprawdza sie wlasnie lokciem, jak malemu dziecku :hyhy:
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Vella »

Nigdy nie kąpałam szczurów. Same się myły jesli cos pozlepiało im sierść, a na zapach wystarczyło im zmienić ściółkę na świeżą i pachnącą.

Ale włożyłam kiedyś szczura do wody, bo może zechce popływać...
Nie zechciał.
Ciekawostka: szczur nie potrzebuje sięgać dna by sie odbić i wyskoczyc z wody prosto na ramię :shock: :lol:
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
violet
Posty: 279
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 7:07 am

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: violet »

No tak :) moje niestety preferuja wspinaczke po mojej rece - jeden jedyny raz odwazylam sie kapac szczura w krótkim rekawku ;) a tak ogolnie, to jesli szczur nie spi notorycznie na siuskach, to mycie ogonka powinno wystarczyc by zwierzaka utrzymac w estetycznym stanie :D
Obrazek
standard black hooded i blue berkshire oraz dumbo cocoa spotted :)

"Let go of complicated feelings, than there's no price to pay "
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”