[ŁAPKI] niedowlad

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Mada
Posty: 745
Rejestracja: sob mar 22, 2003 12:08 am
Kontakt:

[LAPKI] niedowlad

Post autor: Mada »

Może rtg trochę wyjaśniłoby sprawę. Widać jeżeli serce jest powiększone a ewentualnie zobaczysz jak reszta organów.
Mam nadzieję że będzie dobrze. Trzymam za niego kciuki.
...Tusia, Dziuba,Kruffka,Beza biały aniołek w sercu....Kreciu kocham Cię :( Wybacz; Nikita,Fredziulek, Marokko, Greta wredotka
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

[LAPKI] niedowlad

Post autor: IVA »

Bonusek przetrwał noc, chociaż wieczorem było już bardzo źle. Dzisiaj jest jakby trochę lepiej. Widać, że odzyskał orientację, zjadło sporo jogurtu, w nocy musiał też zjeść trochę gerberka (ale niewiele) i zacząć pic, bo widze nieznaczny ubytek wody w poidełku. Nadal jednak przednie łapki ustawia bardzo dziwnie - taka jakby chodził tylko na ich paluszkach. Za 2 godziny idziemy do weta, zobaczymy co dalej. Wiem, że może to być tylko skutek działania starydu, ale obudziła się maleńka nadzieja..
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Mada
Posty: 745
Rejestracja: sob mar 22, 2003 12:08 am
Kontakt:

[LAPKI] niedowlad

Post autor: Mada »

IVA i co jak chłopak???
...Tusia, Dziuba,Kruffka,Beza biały aniołek w sercu....Kreciu kocham Cię :( Wybacz; Nikita,Fredziulek, Marokko, Greta wredotka
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

[LAPKI] niedowlad

Post autor: IVA »

Po chwilowej poprawie trwającej do wizytu u weta znowu pogorszenie :(.
Rano zjadł jogurt i trochę gerberka oraz dropsiki. Teraz znowu jest splątany i nie chce jeść :(
Zauważyłam, że puchną mu też łapki :(.
Jest nieciekawia a ja jutro jadę po Boryska i Nadię. Z Bonuskiem do weta będzie chodził Rysiek.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[LAPKI] niedowlad

Post autor: Nisia »

Ja sie na tym nie znam, ale czy nie ma możliwości podawania czegoś na serce? Takiego, co możnaby podawac stale?
Puchnące łapki to kolejny dowód kłopotów z sercem.
foka_z_zakonu
Posty: 244
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 11:00 pm

[LAPKI] niedowlad

Post autor: foka_z_zakonu »

podepnę się pod ten temat...

mój szczur ma 2lata. Pare miesięcy temu zauważyłam pierwsze oznaki starości - sierść mu się przerzedziła, stał się wiekszym spiochem, jego spacery stały sie krótkie itp. w sobote przestał uzywać lewej przedniej łapki, miał ją cały czas podkuloną, jak ja dotykałam to piszczał. nie była opuchnieta ani nic z tych rzeczy. aż do dzisiaj nie pozwalalam mu biegać - przed 30 minutami wypuściłam go po pokoju, jakże sie ucieszył, łapa zdrowa... chciał przyspieszyć kroku i... zarzuca go na lewo, przednią łapą pewnie stąpa ale tylnie :sad2: wydaje się jakby były za blisko siebie, jak stąpa to stawia je do srodka, w ogóle te łapki są jakieś dziwne, ma problem aby je wysoko podnieść, jak jest jakaś przeszkoda (poduszka) to te tylnie łapy mu haczą. nie wiem co o tym myśleć. Starość czy jakiś niedowład??
Tymuś - R.I.P
ObrazekObrazekObrazekObrazek
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

[LAPKI] niedowlad

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Ja na taki niedowład dostałam NIVALIN (jeśli zdecydowałabyś się wybrać do weta dzisiaj, to u Dziedziaka i Iwaszkiewicza urzęduje w tej chwili pani, która całkiem nieźle zna się na szczurach).

Poza tym 2 lata to już bardzo słuszny wiek i to może być tylko objaw starości...ale równie dobrze jakiejś choroby lub guza.
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[LAPKI] niedowlad

Post autor: ESTI »

Dokadnie przylaczam sie do tego co pisze pomarnczowa, trzeba isc do weta i zbadac jaka jest przyczyna takiego zachowania sie lapek. S abardzo dobre leki, ktore mozna podawac, aby ulatwic mu zycie, ale najpierw nalezy znalezc zrodlo tego problemu.
Obrazek
foka_z_zakonu
Posty: 244
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 11:00 pm

[LAPKI] niedowlad

Post autor: foka_z_zakonu »

Z samego rana polece z nim do weterynarza. Jak na tą chwile chodzi poprawnie, no prawie :drap:
Koło przedniej lapy ma coś a la guz ale pewnien weterynarz powiedzial ze to tłuszczak, bo jest za gruby :oops:
Zobaczymy co jutro weterynarz powie... boje sie :-( mam nadzieje, że bedzie dobrze...
Tymuś - R.I.P
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[LAPKI] niedowlad

Post autor: ESTI »

Koło przedniej lapy ma coś a la guz ale pewnien weterynarz powiedzial ze to tłuszczak, bo jest za gruby
Ale zaraz zaraz - tluszczak czy tluszczyk, bo to znaczaca roznica???
Tluszczyk jest czesty u tak leciwych szczurkow, szczegolnie w okolicach lapek.
Natomiast tluszczak to rodzaj guza i nie mozna tego bagatelizowac od tak.
Zastanow sie dokladnie co on tam ma.
Obrazek
gagatka28
Posty: 42
Rejestracja: pt maja 26, 2006 1:39 pm

[LAPKI] niedowlad

Post autor: gagatka28 »

cześc pierwszy raz tu pisze ale dużo czytalam uważam ze to forum jest genialne duzo sie dowiedzialam o ogonkach. mam 2 szczurki - samiczki. jedna ma 1 rok i od kilku dni mam problem. bylam w weta i powiedzial ze moge dokupic drugiego tak tez zrobilam. po 2 dniach moja ksiezniczka slabo sie poruszala i lepek ma skrecony w lewo strone. polecialam do weta dr piaseckiego i powiedzial ze to moze byc zapalenie ucha albo mózgu i ze objawy sa takie same on moze dac sterydy i antybiotyk i jak za kilka dzni sie nie ;poprawi to ja uspi blagam powiedzcie czy to byla sluszna diagnoza. przy oddychaniu ksiezniczka wydaje dziwne odglosy : popiskuje i grucha. :cry:
Księżniczka [*] 26.05.2006, Oszołomek [*] 18.06.2006
Krówka [*] 24.02.2007
turybiusz
Posty: 354
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:00 pm

[LAPKI] niedowlad

Post autor: turybiusz »

Mi się wydaje, że to dobrze, że mała dostaje steryd+antybiotyk. Może jeszcze nie zaszkodziły by witaminki? Ale jeśli za kilka dni się nie poprawi, spróbuj zmienić antybiotyk, a nie od razu usypiać. Poczytaj posty o schorzeniach neurologicznych i o zapaleniu ucha. Jest też temat o tym, jak opiekować się chorym szczurkiem. Poszukaj w spisie treści.
Mam nadzieję, że ze szczurkiem będzie dobrze!
...
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[LAPKI] niedowlad

Post autor: ESTI »

Dr Piasecki z tego co slyszalam jest dobrym specjalista.
Jakie dal leki?
Obrazek
Kora
Posty: 139
Rejestracja: pt lis 17, 2006 3:40 am

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] niedowlad konczyn

Post autor: Kora »

Nie wiem gdzie to napisać, czuwam przy Rokusiu, jest z nim bardzo źle. Od wczoraj tylko leży nawet nie pije, bardzo schudł. Daję mu wodę z glukozą, ale w tej chwili już nie chce pić, muszę strzykawką, zjadł mała ilość papki z jarzynek i płatek ryżowych z odrobiną masła.
Niknie w oczach, ma już niedowład przednich łapek tylnie prawie ciągnie za sobą. Próbował sie umyć ale mógł tylko jedna łapką zwiniętą w piąstkę(to było około 24:00).
Robi pod siebie (ma rozwolnienie) i to nie do końca strawione pożywienie.
Cały czas go masuję i głaszczę, ale z godziny na godzinę jest coraz gorzej!
Dzwoniłam do weta ale nie pomoże bo sie nie zna a moge iść dopiero o 15:00 bo będzie taki który się zna na gryzoniach.
Nie wiem co robić!
Miał problem z nadwagą ale teraz to same kości, jest wyraźnie odwodniony (zrobiłam "test" ze skórką na grzbiecie).
Co mam robić, ma dopiero 1,5 roku, jest u mnie krótko ale go bardzo kocham!
Rano pójdę do apteki może mogę coś kupić na wzmocnienie, pomóżcie nie mam już siły szukać na forum co.
Jestem zrozpaczona a on taki smutny nie wiem jak mu ulżyć...
"Pomyśl czasami o cierpieniu, którego wolisz nie widzieć"
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] niedowlad konczyn

Post autor: limba »

Kora, moze to jakas neurologia np zapalenie mozgu. Koniecznie do weta jak najszybciej. Kup w aptece Nutri Drink i podawaj mu ze strzykawki.
Czy maly "strzela" zebami (bardzo glosne i wyrazne zgrzytanie zebami).

Jesli to zapalenie mozgu maly koniecznie musi dostac steryd i antybiotyk.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”