Makaron

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Makaron

Post autor: Ewqa »

Mój pies jadł kupowany makaron dla psów, ale żadnych dodatków tam nie było. Poprpstu makaron był ciemny i w duzych paczkach sprzedawany.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Makaron

Post autor: Angua »

a my ze szczura wciagamy makaron razowy ;) pycha, duzo lepszy niz "zwykly"
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Aniula
Posty: 96
Rejestracja: pt sty 28, 2005 9:44 am

Makaron

Post autor: Aniula »

moje makaron to tak srednio,raczej gotowany,ale surowym nie pogardza.Za to ugotowany ryz-uwielbiaja :D
:>
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Makaron

Post autor: Zirrael »

Moim słonkom ugotowałam wczoraj najpierw kawałek kurczaka z marchewką, a potem w tej samej wodzie makaron... Co było nalepsze i znikło jako pierwsze z zestawu?? Oczywiście makaron. :lol:
Obrazek
AMB
Posty: 55
Rejestracja: pt cze 10, 2005 12:55 pm

Makaron

Post autor: AMB »

to nie tuczy za bardzo?
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Makaron

Post autor: Zirrael »

oczywiście, że trochę tuczy, ale od czasu do czasu i w rozsądnych ilościach jest wielką frajdą dla szczurasów
Obrazek
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

Makaron

Post autor: Korlis »

Moje szczurki to uwielbiaja takie rzeczy jak makaron,kasze,ryż itp.....tylko zadużo im n9iedaje,a szczególnie Kubusiowi,bo z niego to taki łakomczuch :o Moje tez bardzo lubia pierogi...Mmmmmm,zajadaja sie nimi,a szczególnie takie małe włoskie-bardzo lubia ciasto(bo środkowego mięsa im nie daje bo tam jest sól itp.

A wczoraj była taka hidtoria....
Kiedy postawiłam talerz z obiadkiem(ziemniaczki,surowka,pierożki)zaostawiłam na łózku i zapomniałam że były szczury,przychodze po godzinie bo zapomniałam że oiad zostawiłam na łóżku.Przychodze i co widze :shock:
No poprostu szok :shock: Szok,szok,szok :shock: Talerz prawie do pełna wyjedzony,pierożki powygryzane,surówka porozżucana po łóżku,ziemniaki też.Talerz był prawie pósty :shock: A to zasługa 2 małych szczurków :wink:
Heh,dzisiaj będe miała kolejnego urwisa,a raczej urwiske.Kolega zna taka pania która sprzdaje szczury niebieskie(bez rodowodu)nazywane sa american blue.I ona je sprzedaje po 15zł,miała sie do mnie zgłosic na emaila,ale sie jakoś niezgłosiła. :? Hmmm,może troche potem,a jak nie to kupię za te sama cene w zoologicznym jak oczywiście będa,bo niezawsze sa :?
:P
przyjazna_maja
Posty: 48
Rejestracja: śr lis 02, 2005 5:01 pm

Makaron

Post autor: przyjazna_maja »

miałam taką samą sytuacje :wink:
moje szczury podkradły mi pomadke do ust :lol:
może chciały pięknie wygladać i zachwycić jakiegoś chlopaka(szczurka) :serenada:
przepraszam...
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

Makaron

Post autor: Korlis »

Heh,szminke?
Hmm,a ja zjadły?Bo jak tak to mogły sie otruc :roll:
:P
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

Makaron

Post autor: knautia »

moje szczurzyska to nic nie wcinają tak, żeby im sie uszka trzęsły...
wybredy jedne :twisted:
jadają ryż gotowany i makaron, ale ten też surowy, bo chcę, żeby przy okazji trochę zęby ścierały,
ponieważ, paskudy małe, najchętniej tylko miękkie by jadły :?
ja mam z nimi ciężki los :wink:
EmDżi
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 3:20 pm

Makaron

Post autor: EmDżi »

Mój szczuras ja widzi (wyczuje) z daleka że ide z makaronem albo makaron z rosołkiem to najchętniej z tą klastką by na mnie wskoczył zeby dorwać jedzonko...a w cina conajmniej jak by przez rok nie był karmiony (oczywiście karmię go normalnie !!! )
Jeśli chodzi własnie o rosołek to myślę że w niewielkiej ilości raz na jakiś czas (nie często) to im nie zaszkodzi nawet przyprawiony...a tym bardziej jeśli na codzien jest karmiony odpowiednią żywnością...
Moja kochana malutka z Aniołkami lata :(:(
CIRI
Posty: 27
Rejestracja: śr sty 14, 2004 9:59 pm

makaron

Post autor: CIRI »

Ponieważ sama jestem fanatyczną zwolenniczką i pochłanieczem makaronu, od czasu do czasu daję go też moim szczurkom. Ugotowany, lecz nie posolony bardzo im smakuje, a przynajmniej na to wygląda ;-) Myślę, że nie przeciwwskazań by od czasu do czasu (raz na tydzień, dwa) urozmaicic im tym dietę, ale czy na pewno? :>

[ Komentarz dodany przez: ESTI: Sob Maj 27, 2006 10:30 pm ]
Scalone z istniejacym tematem.
ESTI adm.
HEINRICH, BONHART, MILO, COMA, FALKA, MIKÜSZI -  I`LL NEVER FORGET...
Siwa26
Posty: 22
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 12:43 pm
Lokalizacja: Ostróda

Makaron i ziemniaczki

Post autor: Siwa26 »

Hej wszystkim. Mam pytanie czy mogę dawać swojemu Nuśkowi makaron i ziemniaczki. Bo gdzieś słyszałam, że powodują wzdęcia czy coś takiego. Pomóżcie proszę :-[
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Makaron i ziemniaczki

Post autor: marts »

Jak najbardziej makaron i surowy i gotowany możesz podawać a ziemniaki muszą być gotowane, oczywiście bez soli ;)
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Makaron i ziemniaczki

Post autor: smeg »

Ale bez przesady, makaron i ziemniaki nie powinny być stałym posiłkiem dla szczura, tylko takim urozmaiceniem :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”