Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
jadenit
Posty: 132
Rejestracja: wt wrz 28, 2004 9:57 pm
Lokalizacja: Wrocław

Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Post autor: jadenit »

u mnie było tak samo z moim pierszym szczurkiem. Na początku jadł wszystko (tak przez pierwszy miesiąc) a potem zaczęły się grymasy. NIe chciał jeść suchej karmy. Nie zliczę ile mieszanek próbowałam oraz kolb. Po pół roku prób z różnymi karmami i dałam za wygraną. W jego przyadku nie odnosiło skutku nie dawanie jedzenia "domowego". Potrafił wysypać jedzenie z karmnika a czasami jeszcze wywalał za klatkę. Niejednokrotnie też jak mu nie smakowała sucha karma to w karmniku były również jego kupki. Kolby jadł jak był mały natomist później robiły tylko jako ozdoba klatki.
Jadł to co chciał (czyli domowe jedzonko) ale sucha karmę zawsze miał w karmniku (czasem coś z niej przekąsił, ale bardzo rzadko). Za to z domowego jedzonka uwielbiał gotowane mięsko (kurczaka czy też wołowinkę), jajka (w każdej formie), gotowane warzywa z rosołu (np. marchewkę) czasem nawet zjadał trochę zupek (np. pomidorową - tę uwielbiał), natomiast jogurt ubóstwiał w każdej postaci i w każdej ilości (ale musiał być czysty bez żadnych dodatków) oraz sucharki. Nie przepadał natomiast za owocami - czasem tylko coś skubnął. Natomiast jego przysmakiem był popcorn.
Odeszły: Iskierka, Gacek, Pudzianek, Mycha, Heniek, Hektor, Laufer, Lorien, Skoczek
Lazanka
Posty: 184
Rejestracja: wt maja 02, 2006 11:27 am

Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Post autor: Lazanka »

jadenit - strasznie duzo bialka w wymienionym przez ciebie jadlospisie - a ono nie sluzy szczurkom zbytnio (draopanie sie, klopoty z nereczkami).

Na wywalanie miseczek do gory dnem metoda jest dosc prosta - miska mocowana do boku klatki (sa takie metalowe z mocowaniem w sprzedarzy).

suche zarelko jest szczurciowi potrzebne i jesc je powinien (choc ja preferuje robienie wlasnych mieszanek). Poza tym lepiej dawac wiecej produktow zborzowych (ciemne pieczywko, makarony, kasze etc...), warzyw i owocow niz bialek i tluszczow zwierzecych (choc oczywiscie i te sa potrzebne szczurciom :P).
-=Lazanka=-
bobi i hagala
Posty: 23
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 7:48 pm

Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Post autor: bobi i hagala »

moje maluchy tez ostatnio gardza suchym jedzonkiem, zreszta surowa marchewka, jabuszko i pomidorek tez im przestal smakowac. z suchek karmy wybieraja tylko platki kukurydziane i rodzynki z muesli... zastanawiam sie nad pozostawieniem ich na suchej karmie przez jakis czas, ale boje sie ze zrobia strajk glodowy.
z gotowanego jedzonka uwielbiaja groszek z marchewka, kaszke manna o smaku malinowym lub bananowym bebiko ( to nie malze obowiazkowo co 3 dni albo raz w tygodniu) miesko kurczaka, rozne owoce, makaron,gotowana fasole, ryz i tego typu rzeczy i oczywiscie wszelakiego rodzaju gerberki a szczegolnie "jagniecinke z warzywami" :) raz im dalem kukurydze z puszki to wcinaly jak szalone ( tylko sie zastanawialem czy im to nie zaszkodzi, w kazdym razie im posmakowalo bardzo)
Katie
Posty: 170
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 7:02 pm

Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Post autor: Katie »

O, właśnie, moje szczury też nie jedzą suchej karmy. To znaczy-wyjadają z niej tylko i wyłącznie suszone owoce, a resztę muszę wyrzucać... Mimo szystko im ją kupuję.

Zastanawiam się-czy jeśli nie będą dostawać suchej karmy, będzie brakować im jakiś witamin? Oprócz tej paszy daję im makaron, ryż, krupnik (:P), marchewkę, sałatę, pomidora, twaróg, gotowane mięsko z kurczaka, sezonowe owoce, okazjonalnie-żółty ser, ziemniaki, gerberki (obiadki-nie chcą owocowych), rosół, chleb i ciasto mojej mamy :)
Nie ma mnie i raczej nie będzie.
Kontakt proszę przez PW - tak będzie najszybciej.
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Post autor: Ewqa »

Zafundowałam szczurkom ostatnio mix egzotyczny dla gryzonii Megana, to są w większości suszone owoce. Moje to uwiebiają, znika wszystko z miseczki.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Shurka
Posty: 414
Rejestracja: czw mar 02, 2006 6:07 pm
Kontakt:

Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Post autor: Shurka »

Z reszty jedzonka mają dużo witaminek. Możesz również raz na czas wymieszać im vibovit z miseczką wody. Co do karmy, to...szczurki to nie głupiutkie zwierzątka, więc jesli naprawdę zrobią się głodne, to ją zjedzą. Możesz zrobić im głodówkę jedno-trzydniową. W tym czasie zaczną chrupać karmę. Możesz do niej dorzucić czarnego niesolonego słonecznika, płatków kukurydzianych, suszonych bananów (znajdziesz np. w ROSSMANIE).
zapraszamy do naszej galeryji ;)

oraz na temat poświęcony nam
kaief
Posty: 50
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 9:55 pm
Lokalizacja: Łódź

wybredny Syriusz... :/

Post autor: kaief »

Pilna sprawa, mało czasu, krótki post i proszę o odpowiedzi. Otóż mój Syriusz okazał się być paskudnie wybrednym potworkiem :/ Nie jada ziaren, nie jada nic, co normalny szczur powinien jeść. Nie chce suszonej mięty ani pietruszki. Zjada wyłącznie orzechy laskowe, pestki dyni, słonecznika, płatki owsiane (ale tylko te miodowe i dobrze przesiąknięte mlekiem), płatki owsiane - też tylko te zamoczone, dropsy o smaku owoców leśnych, kolby bekonowe (co do reszty jeszcze nie wiem). Kocie chrupki wyłącznie te zanurzone w bulionie), kluski (wyłącznie gotowane), zupy, i wszelkie przetwory mleczne (bo to niezdrowe ;) ). Kukurydzy też nie rusza, podobnie jak suszonych owoców (na razie próbowaliśmy jabłek i gruszek). Świeżych owoców i warzyw też nie chce, podobnie jak trawy czy mleczy (co poprzednie moje szczurki wcinały aż się uszy trzęsły :/). Ziarna je tylko w postaci wyhodowanych na parapecie kiełków, ale nie mogą mieć pędów dłuższych niż pół centymetra - nie rusza dłuższych. No i co z nim zrobić? Jakieś ciekawe propozycje? Przecież nie mogę go karmić całe życie tylko przysmakami, powinien jadać też jak normalne szczurki :/

Chciałabym mu kupić produkty herbal pets lub zuzali, ale nie wiem, czy coś mu przypadnie do gustu, a później co? Wyrzucić w błoto sporo pieniędzy? (bo tyle wydam, żeby wcelować w jego gusta - o ile w ogóle.. :/) Wiecie może, czy dałoby radę zdobyć jakieś próbki, darmowe albo chociaż po niższej cenie? Bo naprawdę jestem przy nim bezradna...

PS. Próbowałam nie dawać mu nic poza tym, co miał w miseczce (ziarenkami), ale nie ruszył przez cały dzień i wieczorem zmiękłam - bo bym go zagłodziła :(


EDIT: jada jeszcze suchy chleb, ale tylko razowy i tylko jak ma humor :/ i tylko, jeśli jest bardzo twardy - miękkiego nie rusza skubaniec :roll:

[ Komentarz dodany przez: LuLu: Nie Wrz 24, 2006 9:55 am ]
Scalone z tematem juz istniejacym.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 24, 2006 12:18 am przez kaief, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sileas
Posty: 456
Rejestracja: czw sie 10, 2006 1:12 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Post autor: Sileas »

Hm.. a warzywa podawałaś? I mięsko?
Moje za owocami też nie przepadają - a warzywa jak już to gotowane. Inaczej nie tkną.. Oczywiście, są takie szczury też - bywa... Spróbuj z gotowaniem na poczatek :) Bo niedługo zamieni się Tobie Syriusz w okrągłą tłuściutką kuleczkę ;)
Za TM ['] : Silje (25.12.2006 - 25.01.2008), Iris (14.07.2006 - 02.09.2008), Wolke (14.07.2006 - 25.08.2008), Shivia (ok. 14.07.2006 - 18.09.2008)
pesa
Posty: 132
Rejestracja: wt sie 22, 2006 11:08 am

Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Post autor: pesa »

moje Staffcie nie lubiły marchewki :drap: .. Staffa 1 miała obsesję na punkcie ryżu preparowanego..a Staffa 2 dojadała kaszki jak mój synek juz nie mógł dokończyć.. a..tak to wszystko: owoce,warzywa wszelakie,kaszki, bla bla bla..a co do suchej karmy to też wybieraly sobie "najlepsze składniki"
"cannot find the comfort in this world"
kaief
Posty: 50
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 9:55 pm
Lokalizacja: Łódź

Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Post autor: kaief »

No właśnie dlatego napisałam oddzielny temat- on nie tylko nie je ziarenek, ale też nic innego "zdrowego"! i odpowiedniego. Żadnych warzyw pod żadną postacią, mięsko - wyłącznie kiełbacha (taka jak na grilla), żaden kurczaczek, nic. Normalnie załamania nerwowego dostaję :-( ziarenka wyłącznie w postaci kolby - ale tylko bekonowej :| no i co? A kuleczką już jest, całkiem okrąglutką...
Aurea
Posty: 98
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 7:04 am

Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Post autor: Aurea »

Moja szczurka najbardziej uwielbia zielonego swiezego ogórka - to jest jej smakołyk którym moze sie obzerac non stop Podobnie jest z zielona sałatą Njaczesciej gryzie sobie suchy chlebek (specjalnie jej susze ona piłuje sobie tym zabki i zajada z apetytem :? ) Lubi jabłka, marchewki, jogurcik, mleko, buraczki, czasami daje jej kawałek gotowanego ziemniaka, jajka, od czasu do czasu dostanie kawałek szyneczki i serka Najczesciej daje jej swieze pozywienie Sucha karme ma cały czas w miseczce i zajada ja tylko według potrzeb Takze pudełko takiej karmy starcza mi na dłuuuugi czas... Ale ostatnio porwała mi całego nalesnika i schowała za poduszka A moja kanapka z dzemem tez gdzies znikła i do teraz jej znaleźć nie moge Ale ostatnio kupiłam w zoologicznym sucha karme która sie kupuje pieskom - dostała kawałek dziczyzny i male cos w kształcie kosteczki - zjadła w mgnieniu oka
Aurea
kaief
Posty: 50
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 9:55 pm
Lokalizacja: Łódź

Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Post autor: kaief »

kocia karma, jak pisałam, tylko w bulionie, tylko wołowym, i tylko, jak Pan ma ochotę :roll: wczoraj wzgardził gotowaną marchewką, kolby tak, jak się spodziewałam - tylko bekonowe i tylko określonej firmy. To, co jada, mogłabym wyliczyć na palcach dwóch rąk, z tym, że ta druga bardzo by się nie namęczyła :-( jakieś sugestie?
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Post autor: ESTI »

[quote="kaief"]jakieś sugestie?[/quote]
To moze napisz co dokladnie je?
A czego probowalas i nie chce?
Obrazek
Panna Nikt
Posty: 89
Rejestracja: wt paź 31, 2006 6:38 pm

Szczur nie chce jeść karmy

Post autor: Panna Nikt »

...twardych rzeczy. :?
Gee jest aktywny, wszystko wydaje się ok ale nie je tego co ma w miseczce. Karmę juz pare razy zmienialam ale efektu żadnego. Gdy zmieniam mu jedzono podejdzie do niego pogmera w nim troche łapką ale odchodzi albo bierze kawałeczek a potem znajduje to nietknięte o.O
Za to gdy ja jem np. ser, owoce, kanapke on wyciąga się przez szczebelki i wymachuje łapkami.
A miseczka nietknięta stoi...
"Oswoić" znaczy "stworzyć więzy".
Antoine de Saint-Exupéry 'Mały Książę'
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Problem z jedzeniem...

Post autor: Azi »

Ogólnie szczury nie powinny jeśc zbyt dużo miekkich, tłustych, białkowych rzeczy.
Ja na miejscu Gee też bym suchej karmy nie jadła. Po co? Skoro mogę dostać smakowity owocek, czy serek? ;)

A poważnie - jakie karmy kupowałaś? - może należałoby się zastanowić nad własną mieszanką? Te z "niższej półki" nie są najchętniej zjadane. Poza tym dawaj jej mniej miękkich rzeczy - jedynie jako przysmak, jak zgłodnieje, powinna zjeśc suche, ale też nie głodź jej, może rzeczywiście z karmą jest coś nie tak! Ja osobiście polecam ususzony chlebek. Jest nie tuczący, suchy, twardy i wszystkie moje szczury traktowały go i traktują jak największy przysmak. Mogą być też jakieś ususzone niesłodkie ciastka (biszkopty?), ususzone owoce.
Ostatnio zmieniony czw lis 16, 2006 5:44 pm przez Azi, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”