[ALERGIA I UCZULENIE] temat glowny

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

zelufka
Posty: 50
Rejestracja: pn lis 17, 2003 7:02 pm

[ALERGIA I UCZULENIE] temat glowny

Post autor: zelufka »

Mysia ma zaczerwienioną skórę do okoła oczu. wydaje mi się, że wcześniej takiego czegoś nie miała. Czy jest na coś uczulona, czy poprostu ma taką urodę? Bo wcale jej te zaczerwienienia nie przeszkadzają.
najlepszy efekt pracy ze zwięrzeciem osiągniemy na drodze porozumienia
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[ALERGIA I UCZULENIE] temat glowny

Post autor: Ania »

A jakiego koloru sierść ma twoja szczurka i w jakim jest wiku? U nas wszystkie maluchy, które NIE miały czarnej sierści za młodu (np jasno-brązowa albo biała) miały różowe obwódki dookoła oczu. To naturalne - prześwituje im skóra przez rzadką sierść - albinos z czerwonymi oczami ma tak nadal mimo, że skończył rok. Jeśli prócz tego zaczerwienienia dookoła oczek nie ma wycieków porfiryny czy ropienia - nie ma się co martwić.
Ostatnio zmieniony czw lut 26, 2004 11:25 am przez Ania, łącznie zmieniany 1 raz.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
zelufka
Posty: 50
Rejestracja: pn lis 17, 2003 7:02 pm

[ALERGIA I UCZULENIE] temat glowny

Post autor: zelufka »

To chyba jej nic nie jest. Ma ok.2,5 miesiąca. Główke białą, ale albinosem nie jest, bo na grzbiecie jest ciemna. Po prostu cód natury :D
najlepszy efekt pracy ze zwięrzeciem osiągniemy na drodze porozumienia
zelufka
Posty: 50
Rejestracja: pn lis 17, 2003 7:02 pm

[ALERGIA I UCZULENIE] temat glowny

Post autor: zelufka »

Ostatnio jak pisałam to Mysi jednak nic nie było. Ale pare tygodni póżniej często budziła się z taką jakby zaschniętą krwią do okoła oczka. Oczywiście postanowiłam działać! Z początku przemywała jej to oko rumiankiem, skutkowało, ale tylko przez parę dni. Potem doszłam do tego, że może być to jakieś uczulenie na jedzonko. Więc zmieniłam dietę. Karmiłam ją wyłącznie owocami, warzywami, suchym chlebem i czasem jogurtem, no i jej przeszło! Postanowiłam jednak wiedzieć na co z tego żarcia z paczek jest uczulona. Zmieniłam firmę suchego jedzonka na jakąś polską firmę, okazało się, że Mysi nic sie nie dzieje po niej. Porównałam skład tych dwóch karm i doszłam do wniosku, że uczulają ją te malutkie kuleczki! O ile wiem to jest to gryka (chyba). Mysia czuje się świetnie, nie ma jak polskie jedzonko :D
najlepszy efekt pracy ze zwięrzeciem osiągniemy na drodze porozumienia
Gehenna
Posty: 20
Rejestracja: sob wrz 20, 2003 7:53 pm

Po zastrzyku...

Post autor: Gehenna »

Wlasnie wrocilam z moim malenstwem od weta. Dostala juz drugi zastrzyk (zarazila sie jakims paskudnym pasozytem). Zniosla go bardzo dzielnie... Jednak tym razem chyba zaskrzyk kobiecie nie wyszedl :evil: Atropos drapie sie bez przerwy, biega po calej klatce... Ma juz strasznie zaczerwieniona skorke. Kiedy tylko dotkne tych zaczerwienionych okolic piszczy i ucieka... Nie wiem jak mam jej pomoc :( (Oprocz tego ze zmienie weta).
"I cry when angels deserve to die..."
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[ALERGIA I UCZULENIE] temat glowny

Post autor: Ania »

Może szczuras dostał uczulenie na lek?
Swoją drogą - możesz wykąpać w manusanie albo miejscowo posmarować manusanem bez spłukiwania. Bardzo łagodzi podrażnienia i wybija bakterie - te, które sobie wdrapuje w skórę przez pazurki. Łagodzi świąd.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Gehenna
Posty: 20
Rejestracja: sob wrz 20, 2003 7:53 pm

[ALERGIA I UCZULENIE] temat glowny

Post autor: Gehenna »

Jezeli bylaby uczulona na ten lek to tak samo jak dzisiaj zareagowalaby i w zeszlym tygodniu. A nic jej nie bylo.
"I cry when angels deserve to die..."
PALATINA

[ALERGIA I UCZULENIE] temat glowny

Post autor: PALATINA »

Niekoniecznie. Alergia musi sie rozwinąć.
Moja koleżanka przez wiele lat trzymała w domu chomiki, a po roku przerwy okazało się, że jest na nie uczulona i już więcej nie może ich mieć!
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[ALERGIA I UCZULENIE] temat glowny

Post autor: Ania »

Alergia prawie nigdy nie występuje przy pierwszym kontakcie z alergenem.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Gehenna
Posty: 20
Rejestracja: sob wrz 20, 2003 7:53 pm

[ALERGIA I UCZULENIE] temat glowny

Post autor: Gehenna »

Ufffff....
To na pewno bedzie ostatni jej zastrzyk...
Biedactwo moje musi sie teraz meczyc :cry:

~

Dziekuje wam za szybciutka odpowiedz. :)
"I cry when angels deserve to die..."
Zuszka
Posty: 58
Rejestracja: sob mar 20, 2004 6:24 pm

uczulenie na ogorka???

Post autor: Zuszka »

Czy szczurek moze miec uczulenie na ogorka, albo pomidora??? Podalam mu ostatnio ( bo doipero sie pojawily takie zielone ogorasy, i pomidorki takie porzadne ). NO i mi wczoraj wieczorkiem strasznie kichal, no i troche sie drapał. Dzisiaj jakby mu przeszlo, no ale chcialabym wiedziec, czy to wina diety? Czy moze sie przeziebil? BO jak tak to poszlabym do weta z nim
Zuszka
Posty: 58
Rejestracja: sob mar 20, 2004 6:24 pm

[ALERGIA I UCZULENIE] temat glowny

Post autor: Zuszka »

aha jeszcze dodam ze sprawddzalam futerko, bomnie to zwenipokoilo, ale nie ma zadnych robali. Ma czysciutkie zadbane futerko, przy skorze tez czysto. WIec od czego to moze byc?
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[ALERGIA I UCZULENIE] temat glowny

Post autor: Ania »

Czemu nie? Skoro ludzie mogą to i wśród ziwerżat może się zdarzyć. Spróbuj przetestować. Przez kilka dni (2,3) karm SAMYM ziarnem, potem w 1 dzien daj ogorka i obserwuj 48 godzin. Po 48 godzinach 2-3 dni ziarna i pomidor. Znów obserwuj. Jeśli nie wystąpią zmiany 2-3 dni ziarna a potem pomidor razem z ogórkiem.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Banshee
Posty: 355
Rejestracja: wt maja 11, 2004 12:19 pm

Drapi?ce si? szczury a przewra?liwieni ludzie...

Post autor: Banshee »

Witam.
Jestem tu zaledwie od dzis, szczurka dostalam niecaly tydzien wcześniej od przyjaciółki, której obrodziło tej wiosny. Szczurek ma cos ponad 5 tygodni, wyglada na moje niewprawne oko bardzo dobrze, zadbany, bez pasożytów, mało zestresowany... Jednakże od kilku dni non stop drapie sie gdzie popadnie i dosyc duzo pije. Martwi mnie nie tyle jego zachowanie co reakcja mojej wspollokatorki od początku niezbyt zachwyconej obecnoscia maleństwa w pokoju. Twierdzi, że przebywajac w jego pobliżu nabawiła się (prawdopodobnie) reakcji alergicznych, objawiających się niesamowitym swedzeniem skóry głowy i okolic twarzy. Czy bywaja ludzie uczuleni na szczury????
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[ALERGIA I UCZULENIE] temat glowny

Post autor: Beeata »

niezakoniecznie na szczury ,byc moze ogolnie jest uczulona na siersc ,z pewnoscia jednak nie zarazila sie swedzeniem od szczurasa:)
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”