Ze szczurem czy bez?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Wadera
Posty: 163
Rejestracja: śr gru 03, 2003 7:02 pm

Ze szczurem czy bez?

Post autor: Wadera »

Pomysl przedni :) Tyle ze beda mnie chcieli na stosie spalic, a mnie nie spieszno do takich rozrywek :D
Musialabym stroj dworski uszyc, a w dodatku nie lubie roli szlachcianki. Jakas taka sztywna i ograniczajaca... Wole wioskowa wiedzme :D Mozna robic glupoty i lazic swobodnie, bez skrepowania manierami :)
Bestyj; Cessi; Kruca vel Foczka; Myszorek; Suska; Baryłka; Nerwusek... .. .
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Ze szczurem czy bez?

Post autor: krwiopij »

a ja w ogole suknie nie mam... :lol: stroj meski szyje, bo tylko do walki mi czegos wygodnego trzeba... :D
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Yo!Asia

Ze szczurem czy bez?

Post autor: Yo!Asia »

[quote="krwiopijka"]:lol: jasne, ze mozna, Gosik... :D sa nawet takie w sprzadazy, ale moim zdaniem za szytwne i niewygodne dla ogonka... najlepiej zrobic je samemu... problemem moze byc przyzwyczajenie do niech szczurka - nie kazdy lubi byc oplatany jakim sznurkiem... ;)[/quote]
To raczej odpada, bo jak ją spuścisz z oka to w końcu znajdzie sposób żeby się z szelek rozpętać, lub je najzwyczajniej przegryzie. Lepiej po prostu wziąć klatkę nad wodę, czy gdzie indziej i postawić w ją ze szczurką w cieniu.
Gosik
Posty: 414
Rejestracja: wt maja 04, 2004 8:21 pm

Ze szczurem czy bez?

Post autor: Gosik »

To może sie na jakimś turnieju spotkamy :P :!: :?: A co do dworskich strojów, to ja taki mam i wcale nie uważam,że jest specjalnie niewygodny..W Ogrodzieńcu po skałach się w nim wspinałam,tylko ludzie tak jakoś na mnie dziwnie patrzyli :wink: ...ale i tak mam zamiar sobie w tym roku zrobić męski 8)
Yo!Asiu, na pewno nie spuszczę mojej małej wariatki z oczu,ale zawsze bezpieczniej mieć zwierza na oku i na smyczy :wink: Poza tym oczywiście(!),że na każdy wyjazd będę brała klatkę(tylko taką mniejsza :wink: ) i w ogóle wszystko co tylko szczurkowi będzie potrzebne... :D

Poruszę też jeszcze jedną sprawę(nie chcę zakładać nowego tematu,bo podobne już były-?)dość ściśle związaną z wyjazdami...Mianowicie Kera bardzo się boi obcych :( Jak jestesmy same w pokoju to smiga, bawi sie...a jak tylko ktos wyjdzie, to ledwo nosek z półki (specjalnie dla niej przyżądzonej do spania w dzień na "wolności";)wystawia.Gdyby chociaż była agresywna, to by mi mniej przeszkadzało :twisted: Czy to kwestia wieku(wątpie), czasu...czy może jest jakis sposób?
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Ze szczurem czy bez?

Post autor: lajla »

pamietaj ze ty tez bylas kiedys dla niej obca :) jesli kera bedzie miala kontakt z nowymi ludzmi napewno sie przyzwyczaji :) przynajmiej tak uwazam bo moim zdaniem szczur musi poznawac rzeczy ktorych sie boi (to tylko dla jego dobra lepiej zeby sie stertowal miesiac niz cale zycie) to tak jak z koniem mojej znajomej ktory boi sie strzalek czy znakow na ulicach ale znajoma zawsze starala sie kolo nich przechodzic nawet zdazalo sie ze sie wracala do nich i kon teraz uwagi na nie niezwraca... ze szczurem tak samo trzeba poprostu przyzwyczajac...

ja tez planuje wyjazd ze szczurem w waakacje do domku nad jeziorem juz sie doczekac nie moge ;) tez biore mala klateczke bedziemy sie z floydem kompac mam nadzeje ze wrescie sie do wody przywiaze w ogole jestem zla na siebie bo nie oswilam go z woda jak byl maly... ale jeszcze to nadrobimy wazne zeby sie nie bal... moze nie lubic w tedy nie bede go zmuszac... teraz napewno nie lubi bo sie boi ale jesli zlamie strach moz1e polubi :)

a gosik wedlug mnie fajnie robisz ze chcesz szczurka zabierac na rozne turnieje przynajmiej szczurek bedze mial duzo siwezego powietrza i nie spedzi calego zycia w mieszkaniu :)
Gosik
Posty: 414
Rejestracja: wt maja 04, 2004 8:21 pm

Ze szczurem czy bez?

Post autor: Gosik »

Masz rację Lejla.Bede ja przyzwyczajać póki jeszcze jest młoda.Tylko jak ja w ogóle zainteresować obcymi?jak sprawić zeby nie chowała głowy w piasek jak tylko ktoś się pojawi?Odciąć jej drogę do schronienia to "raczej"nienajlepszy pomysł :( ....Każę każdemu kto do mnie przyjdzie głaskać szczura przez conajmniej 15 in :P :wink:
A co do wody...to też ją będę niedługo przyzwyczajać, niech się tylko trochę podkuruje...
Wyjazdy...niech pozna kawałek świata i historii łyknie-będę miała uczonego szczura :wink:
_Jamaica
Posty: 63
Rejestracja: sob mar 19, 2005 2:07 pm

Jechac czy nie zostawiac samej takiego malenstwa?

Post autor: _Jamaica »

Dzisiaj mam dostac szczurka, a dokladniej to szczurke. Jednak wyjedzam na niedziele rano i wracam w poniedzialek wieczorem. Boje sie jej zostawic. Bo nie bedzie jeszcze do konca oswojona. I zastanawiam sie czy jej moze to zaszkodzic??Czy lepiej kupic szczurcie kiedy przyjade :?:
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

Ze szczurem czy bez?

Post autor: knautia »

mały szczurek na pewno będzie przestraszony zmianą miejsca i na pewno byłoby lepiej gdybyś przy nim była. będzie cię potrzebował i przyzwyczai się do ciebie szybciej. a jedzonko i świeża woda? jeśli masz możliwość zaczekaj z wzięciem zwierzątka do powrotu i zarezerwuj sobie czas na jego oswajanie, a bedzie go trochę potrzeba :)
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Ze szczurem czy bez?

Post autor: Fam »

lepiej jak wrocisz, szybciej oswoisz, jak wezmiesz teraz to przyzwyczai sie do miejsca i moze nie zaakceptowac ciebie jak wrocisz, np. gryzc i bronic terytorium
za tęczowym mostem: Karolcia
tomxx
Posty: 56
Rejestracja: wt lut 07, 2006 9:02 pm

Bra? czy nie?

Post autor: tomxx »

Nie wiem czy dobrze umieściłem-Jak nie to proszę o przeniesienie

Wyjeżdżam na 10 dni(obóz,jakieś 20 osób będzie,dobre warunki,a rodzice w domu) i teraz dylemat brac czy nie?Podróż autokarem(20km od Warszawy to jakaś 1h i 30min drogi)

[ Komentarz dodany przez: LuLu: Czw Cze 15, 2006 3:11 pm ]
Polaczone z tematem juz istniejacym.
/ mod. LuLu
by tomxx
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Ze szczurem czy bez?

Post autor: mazoq »

a na obozie można w ogóle trzymać zwierzęta? ja bym nie brała... z tego prostego powodu że ludzie są nieznani i mogliby szczurowi zrobić krzywdę.
tomxx
Posty: 56
Rejestracja: wt lut 07, 2006 9:02 pm

Ze szczurem czy bez?

Post autor: tomxx »

już to przerobiłem na shoutboxie
by tomxx
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”