[PASOZYTY] pchły

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
AnToNio
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 8:49 pm

[PASOZYTY] pchły

Post autor: AnToNio »

Dobra wolałem się upewnić :thumbleft: .


PozdraWiaM :D
STAFFIK u mnie od 19.04.06
Magda_Marcin
Posty: 56
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 12:31 pm

[PASOZYTY] pchły

Post autor: Magda_Marcin »

Może to pytanie wyda wam sie śmieszne, ale jak wyglądają szczurze pchełki. Mój mgr sie ciagle drapie mały też troche zaczął. No i oglądałam mgr ale nic nie widzę, jakies tam drobny rudy łupież nieruchomy i nic wiecej.
Magister (testosteron) Stefek (Inżynier)
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[PASOZYTY] pchły

Post autor: Ewqa »

[quote="Magda_Marcin"]Może to pytanie wyda wam sie śmieszne, ale jak wyglądają szczurze pchełki.[/quote]

Nie to nie smieszne, kiedys wyłuskiwałam takie żyjątka z mojego kota, to wygląda takie malutkie i brazowo-czarne szybko przemyka pomiedzy futerkiem zwierzaka ;) Pchła skacze dopiero poza sierscia futrzaka.
A to pomarańczowe to taki łupież normalny u samców szczurzych.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Magda_Marcin
Posty: 56
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 12:31 pm

[PASOZYTY] pchły

Post autor: Magda_Marcin »

Aha mam kota to wiem jak to wygląda... mój szczurek tego nie posiada
:lol:
Magister (testosteron) Stefek (Inżynier)
Krówka.
Posty: 958
Rejestracja: pt mar 12, 2004 7:26 pm
Kontakt:

[PASOZYTY] pchły

Post autor: Krówka. »

wszoly sa pomaranczowo-czerwone tak jak szczurzy 'lupiez'. latwo je przeoczyc jesli nie jest ich bardzo duzo. sa naprawde malutkie. moje Fuks ma wszoly :roll:
milolosiu
Posty: 125
Rejestracja: pn cze 19, 2006 9:38 am
Kontakt:

by?y sobie pche?ki trzy...

Post autor: milolosiu »

wydawało mi się, że szczura kupiłem w dobrym sklepie a tu wszy i pchły! jak je można wypędzić z futra?? czasami szczur głupawki od nich dostaje, bo chyba mu wchodzą do uszów! :| nie wiem co robić :|

[ Komentarz dodany przez: LuLu: Wto Cze 20, 2006 10:55 am ]
Temat polaczony z juz istniejacym. Przed zalozeniem nowego tematu zawsze przeszukaj forum i sprawdz czy dana kwestia nie byla juz poruszana.
/ mod. LuLu
TU WARTO LOOKNĄĆ -------> >>HERE>HERE>HERE<<
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[PASOZYTY] pchły

Post autor: merch »

Do weta , odpoasozytować ivermektyna podskórnie , wywalić wszystko z klatki , zdezynfkować chlorek , odkurzyć i umylyć wszystko z czym szczur mial styczność.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
milolosiu
Posty: 125
Rejestracja: pn cze 19, 2006 9:38 am
Kontakt:

[PASOZYTY] pchły

Post autor: milolosiu »

nie jestem przy kasie i nie wiem czy mnie bedzie stać na wizyte u weta :?
TU WARTO LOOKNĄĆ -------> >>HERE>HERE>HERE<<
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[PASOZYTY] pchły

Post autor: merch »

Wet naogól nie bierze duzo za szczury , pójdź i spytaj czy ógłby ci pomóc i zaznacz,że masz tylko 10 zł. No bo mam nadzieje , że tyle chciaż masz...
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
milolosiu
Posty: 125
Rejestracja: pn cze 19, 2006 9:38 am
Kontakt:

[PASOZYTY] pchły

Post autor: milolosiu »

no tyle to mam, tylko po prostu nigdy nie byłem u weta i nie znam cenników
TU WARTO LOOKNĄĆ -------> >>HERE>HERE>HERE<<
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

[PASOZYTY] pchły

Post autor: Layla »

nie jestem przy kasie i nie wiem czy mnie bedzie stać na wizyte u weta
Ja wiem, że dżentelmeni i dżentelmenki nie mówią o pieniądzach...Widzę, że jesteś młody i na utrzymaniu rodziców. Powinni oni wiedzieć, że zwierzę, na jakie się zgodzili, może wymagać leczenia! Jeśli zdecydowałeś się na szczurka, to wiedz, że te zwierzątka chorują dość często :( Dla mnie gadanie, że nie ma kasy odpada... Takie sprawy trzeba przewidywać. I wiem, że z kasa bywa różnie... Kiedy Bianca zachorowała i musiałam o godzinie 22 biec do weta, na głowie stawałam, żeby pożyczyć kasę...

tak BTW- leczenie z pasożytów nie kosztuje (chyba :drap: ) aż tak wiele....
Obrazek
milolosiu
Posty: 125
Rejestracja: pn cze 19, 2006 9:38 am
Kontakt:

[PASOZYTY] pchły

Post autor: milolosiu »

a wczym mogą zaszkodzić szczurowi wszy i pchły?
i jeszcze jedno, szczurek mnie nie słucha, jeszcze się mnie boi, w czym go zatransportować do weta? i czy akuratnie u weta nie ucieknie gdzieś pod szafkę?
TU WARTO LOOKNĄĆ -------> >>HERE>HERE>HERE<<
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[PASOZYTY] pchły

Post autor: ESTI »

[quote="milolosiu"]a wczym mogą zaszkodzić szczurowi wszy i pchły? [/quote]
Szczur sie meczy, nieleczone doprwadza do ran, strupow a nawet do smierci!

To tak jakbys Ty mial pchly i wszy i nic bys z tym nie robil - troszke wyobrazni.
Obrazek
Awatar użytkownika
Guślarka
Posty: 1124
Rejestracja: czw sty 05, 2006 12:47 pm
Lokalizacja: Krosno

[PASOZYTY] pchły

Post autor: Guślarka »

milolosiu, wizyta u weta w takim przypadku chyba nie jest droga. Leczyłam szczura z pasożytów (co prawda były to wszoły) i zapłaciłam za pierwszym razem 10zł., a za drugim pięć. Myślę, że u Ciebie cena będzie podobna :drap:
"Dawno, dawno temu..."

Jedna z nielicznych osób nie chorujacych na GMR.
Sean4
Posty: 83
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 7:44 pm

[PASOZYTY] pchły

Post autor: Sean4 »

[quote="milolosiu"]i jeszcze jedno, szczurek mnie nie słucha, jeszcze się mnie boi, w czym go zatransportować do weta? i czy akuratnie u weta nie ucieknie gdzieś pod szafkę?[/quote]

teraz jest cieplo i transportowac mozesz w jakimkolwiek pudelku lub pojemniku. pamietaj tylko, ze jesli pojemnik jest plastikowy, to trzeba zrobic otwory, zeby szczur mial czym oddychac. a u weta nie ucieknie, nie martw sie. tylko uprzedz weta ze szczurek nie jest jeszcze oswojony.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”