Przepisy na własnoręcznie przygotowywane szczurze smakołyki

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
violet
Posty: 279
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 7:07 am

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: violet »

bede przygotowywac po kolei to co tu znalazlam :) choc moje ogonki nie sa zbyt wybredne.. jak na razie bardzo im smakuje jogurt z potartymi na papke platkami owsianymi, kukurydzianymi i co tam jeszcze znajde w kuchni :) Poza tym ryz gotowany z jabluszkiem, oraz ostatnio wyprobowane - miesko i duszone jarzynki, przepuszczone przez maszynke do mieska, podawane z kasza lub ryzem :) Zastepczo dla gerberkow :)
Obrazek
standard black hooded i blue berkshire oraz dumbo cocoa spotted :)

"Let go of complicated feelings, than there's no price to pay "
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Elbereth »

Hej!
Dzisiaj udało mi się upichcić dla moich ogonków coś, przez co prawie straciłam palce ;) . Oto przepis

OMLET JAGODOWY

składniki:
1 jajko,
dżem jagodowy (może być jakiś inny),
troszeczkę oleju,
1 łyżeczka mleka skondensowanego (zwykłe też może być).

Jajko rozbełtać widelcem razem z mlekiem, dodać dżem i znowu rozbełtać. Na patelni rozgrzać minimalną ilość oleju (tylko tyle, żeby dno było pokryte cieniusieńką warstewką) i usmażyć.
Gotowy omlet nie jest najpiękniejszy (mój wyszedł żółto-niebiesko-fioletowy :oops: ), ale szczurkom baaardzo smakuje.
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Mikulinka
Posty: 434
Rejestracja: czw lut 02, 2006 2:19 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Mikulinka »

[quote="Elbereth"]OMLET JAGODOWY[/quote]

Hmm, ciekawy pomysł, będę kiedyś musiała spróbować.

A ja przedwczoraj zrobiłam swoim ogonom kolby. Po prostu mąka, woda i wszystko, co było pod ręką, a co szczurkom smakuje i jednocześnie nie szkodzi. Składniki: płatki owsiane, mak, sezam, kaszka kukurydziana, ziarna różnych zbóż i trochę miodu dla osłody. Nie podam dokładnych proporcji, ponieważ sama dodawałam poszczególne składniki na wyczucie. W każdym bądź razie powinno być jak najwięcej dodatków, wszystko należy dokładnie wymieszać, potem uformować kolby i czekać aż wyschną, lub wstawić do piekarnika, żeby było szybciej.
Od lewej: Małpka, Borsusia, Kretusia, Bimbla
Shurka
Posty: 414
Rejestracja: czw mar 02, 2006 6:07 pm
Kontakt:

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Shurka »

To ja może dodam mięsne danie :oops:
Kroimy obraną marchewkę na części, a później jeszcze na połówki. Wrzucamy je do garnka. Dodajemy mięsko (skrzydełka z kurczaka, żołądki albo gulasz wołowy). Nalewamy niewielką ilość wody (tyle, żeby przykryło mięso). Gotować 1-1,5 godziny na małym ogniu. Ostudzić, wyciągnąć, mięsko porwać na kawałeczki i dodać ryż, kaszę lub grysik.
Powiem tylko że moje uwielbiają. Zresztą, jak wszystko... :hyhy:
zapraszamy do naszej galeryji ;)

oraz na temat poświęcony nam
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Elbereth »

PLACKI JABŁKOWE

składniki:
pół jabłka,
pół jajka,
2 łyżki mąki,
olej.

Jabłko zetrzeć na tarce, dodać jajko i mąkę i wszystko wymieszać. Na patelni rozgrzać olej, kłaść łyżką porcje ciasta i smażyć z obu stron.
Bardzo smakują szczurkom!
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Dory »

Tylko chyba nie są dla nich zbyt zdrowe.
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Elbereth »

Ale od czasu do czasu, na specjalne okazje nie zaszkodzi.
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
violet
Posty: 279
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 7:07 am

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: violet »

Elbereth, przygotowalam omlecik wg twojego przepisu :) No... moze troszke go zmodyfikowalam ;) Nie dalam mleka tylko wode i make, smazylam bez oleju, dzem byl niskoslodzony no i do tego wszystkiego dodalam platkow owsianych i pokruszonych platkow kukurydzianych :) Szkraby wcinaja az im sie ogony trzesa :D
Obrazek
standard black hooded i blue berkshire oraz dumbo cocoa spotted :)

"Let go of complicated feelings, than there's no price to pay "
Mona
Posty: 83
Rejestracja: czw cze 03, 2004 6:19 pm
Lokalizacja: Elbląg

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Mona »

Ciekawe pomysły macie :thumbleft: zara lecę coś upichcić dla mojego ogonka!!
Rzępol
Posty: 16
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 6:04 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Rzępol »

Ten przepis na kolby jest genialny!!! Moje panienki zajadają się tym jak głupie! A swoją droga to ja im zroniłam kolbę kokosowa (odrobina karmy vitapol, słonecznik, siemie lniane i duuuużo wiórków kokosowych;-) ). Naprawe receptura godna polecenia. PS: Faktycznie ciepła masa z maki jest lepsza :hihi:
kapusta
Nika6
Posty: 47
Rejestracja: wt lut 14, 2006 12:27 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Nika6 »

Ja mojej Neli zrobiłam ''kanapkę''. Kawałek suchego chleba posmarowałam masłem i na to położyłam plasterek zielonego ogórka. Nelcia zrzuciła ogórka i wzięła się za zlizywanie masła i na końcu zjdła zielony plasterek.
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Matylda »

Ja w ksiazce o szczurach znalazlam przepis na szczurze placuszki:
SKŁADNIKI:
1 caly banan
1 jajko
2 lyzki do zupy maki
oliwa z oliwek

PRZEPIS:
banana obrac ze skorki, zetrzec na tarce, do tego wrzucic jajko i 2 lyzki maki. Wymieszac(najlepiej widelcem), na patelnie mozna wlac olej ale nie trzeba zreszta bez oleju - zdrowsze, rozgrzac patelnie i lyzka klasc male porcje, czekac az sie zarumieni i przewrocic na druga strone, sciagnac z patelni, poczekac az ostygnie i podac szczurkowi( samemu tez mozna zjesc, mi bardzo smakuja). SMACZNEGO DLA WAS I DLA SZCZURKOW(nie poparzcie sobie palcow ;) )
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Angua »

[quote="Matylda"]
ale nie trzeba zreszta bez oleju - zdrowsze [/quote]
zdecydowanie zdrowsze to bez oleju... już nie raz była mowa o tym, ze smazone rzeczy szkodzą... w ogóle to lepiej, zeby ten temat z "przepisy na szczurze smakołyki" nie zamienił się w "przepisy na szczurze smakołyki, które tym się różną od ludzkich, że są malutkie" ;)
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Matylda »

Angua- trafne spostrzezenie, bo ten przepis ktory ja podalam to prawie przepis na ludzkie racuchy, a inne przepisy to wiekszosci banany(bardzo tuczace), miod(zdrowy ale w malych ilosciach) no i olej( wedlug mnie nie ma w nim nic zdrowego)
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
pixxa
Posty: 321
Rejestracja: śr sie 25, 2004 6:47 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: pixxa »

przepis na suszona wolowinke.

kawał ładnej pręgi, włożyc na 30 minut do zamrażarki, zeby łatwiej było pokroić.
Kiedy się scieło trzeba pokroic na kawalki, rozbic tluczkiem, ułożyc na siatce i wstawic do pieca ustawionego na 50 stopni.
Po 15 minutach wyglada tak
zdjecie mieska
http://upload.miau.pl/1/8707.jpg
trzymac jeszcze ok 20 minut ..do czasu kiedy nie bedzie juz miekkie

dawalam juz gdzies to na forum, ale dodam do przepisow bo widze ze ciekawe smakolyki sa :hihi:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”