Sól i wapno dla gryzoni

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: Ania »

1. Ile wlezie :) A swoją drogą - my na cały worek jedzonka (w tym są 2 karmy dla szczurów, jedna paczka prażonego ryżu, kilka garści słonecznika, pół kilo kolorowej chrupkiej karmy na wage i całe opakowanie 400 g kociej karmy)
2. Różni się prawdopodobnie ilością minerałów i ich rodzajem ale czy bardzo? Nie sądzę... skoro zwierzę je - ja bym nie zabierała, niech je, nie powinno zaszkodzić.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Yo!Asia

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: Yo!Asia »

Nie wydawajcie forsy na sół dla gryzoni. Przecież się niczym nie różni od zwykłej soli :!:
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: Ania »

Yo!Asia
Sól kuchenna ma zupełnie inny skład chemiczny niż sól dla gryzonii - wystarczy zajrzeć na pudełko, inne proporcje, inne mikroelementy - inne właściwości.
To tak samo jakby powiedzieć, że chleb to chleb a chorego na Celiakię zwykły chleb moze zabić. Przykładowo.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Gosik
Posty: 414
Rejestracja: wt maja 04, 2004 8:21 pm

Sól i wapienko

Post autor: Gosik »

Kupiłam mojej szczurci specjalną sól dla gryzoni i wapienko...tylko,że ona nawet się tym nie zainteresowała.Sądzę,że nawet nie wie do czego to służy...Jak mam ją przekonać do, chociażby, spróbowania?
Olga

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: Olga »

Wiesz co mi sie daje,że ona ma za duzo rzeczy do wąchania, sprawdzania i wyszukiwania, ze po prostu tego na razie nie zauwaza :) Jak już sie znudzi, to którejś nudnej nocy zacznie sie interesować nowymi , pachn.acymi przedmitami i będzie dobrze !! Wapn u mojego szczura już z ponad pół roku wisi w klatce!!! Co jakiś tydzień Chomer raczy go skupnąc, a potem znowy leży!! :lol: :wink: Zalezy od potrzeb szczurk chyba :wink:
KaRa
Posty: 819
Rejestracja: pn gru 22, 2003 10:11 pm

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: KaRa »

heh moje wpań wcinają ciągu miesiąca ale jedynie w smaku pomarańczy
Obrazek
Gosik
Posty: 414
Rejestracja: wt maja 04, 2004 8:21 pm

Nawet nie ruszy?a

Post autor: Gosik »

Ha! Ledwo zdążyłam napisać, a właśnie przed chwilą podeszła do wapienka i sobie skubnęła.Niewiele bo niewiele, ale uff :D Hmm, w sumie to mi bardziej na tej soli zależy, bo wydaje mi się, że jej organizm tego potrzebuje(zawsze wylizuje mi dokladnie wszystkie zgięcia-łokieć, kolana-jak się tylko trochę spocę). Przed chwilą wpadłam na pewien pomysł: posmarowałamjej kawałek soli majonezem(na pewno się skusi) i mam nadzieję, że poczuje, że pod spodem jest słono.Zobaczymy... :D
cr@sh

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: cr@sh »

Myślę że w sprawie soli już był poruszany kiedyś ten temacik !!!

No ale się powturzę , a więc sól jest nie zdrowa ponieważ zatrzymuje wode w organiźmie więc kiedy szczuras wylizuje ci spocone rączki to niezupełnie potrzebuje soli on poprostu traktuje cię jak członka stada więc gdy jesteś spocona stara ci się pomuc ogarnąć twoje futerko :] .

Co do wapienka polecam zapachowe niema takiej siły żeby szczurasek nieruszył takiego zapachowego przysmaka. Choć mój najstarszy szczur żadko skubnie wapienko . Raczej woli kawałek jakiegoś sucharka . Wydaje mi się że wystarczy mu to żeby spiłował sobie troszkę siekacze i zęby policzkowe więc się tym nieprzejmuję . Ty równiez nie powinnaś !!
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: Angua »

Gosik, ja kupilam moim ogonom sól dla gryzoni dopiero po kilku miesiacach i tez przy mnie tego nie probowały. Moze po prostu tego nie potrzebują. Jeżeli dajesz im urozmaicony pokarm, jest tam i tak dosć róznych mikroelementów. A może Twoja próbuje tylko wtedy, kiedy nie widzisz? Aha, i jezeli chcesz smarowac czymś sól na zachete, to lepiej juz jogurtem niz majonezem :wink:
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: Mycha »

Skład majonezu [właśnie mam tu przy sobie słoik :wink: ]:
olej roślinny, jaja, musztarda, woda, cukier, sól, kwasek cytrynowy...
Jak widzisz majonez nie jest najzdroszy dla szczura, a wyciągnięty z lodówki może być za zimny.
Sól ruszy kiedy będzie chciała- takie tricki nic nie dają, bo szczurek zliże majonez a soli i tak nie ruszy :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
bronka
Posty: 77
Rejestracja: pn wrz 22, 2003 5:47 pm

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: bronka »

sól dla gryzoni wypróbowałam na 2 szczurkach i 1 koszatniczce. Wszystkie uważają, że to fajna toaleta. nic poza tym :)
Wapienka jest szamana w porach wzrostu. Zwierzaczki doskonale wiedzą, kiedy im wapno potrzebne, a kiedy nie. Słowo:)
are u szczur?
noski swoje w sprawy Waszych szczurasków wściubiają Efiks, Tymek i Smerfek
Gosik
Posty: 414
Rejestracja: wt maja 04, 2004 8:21 pm

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: Gosik »

Tak sobie obserwuję moją małą i widzę,że sól traktuje jak półeczkę, na której można się oprzeć lub ewentualnie za nia schować :wink: A wapienko spróbowała, jak jej do wody dodałam witB i musiała sobie czymś szybko smak poprawić-wapno było najbliżej :lol: I od tej pory sobei codziennie pogryza po trochę :D
chillout

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: chillout »

no moj szczurek je wapienko takie pomaranczowe cos tam i lubi bardzo, poobgryzane jest straszliwie:o) a sol ruszy jak akurat mu sie zachce (czyli raz na dwa lata;o) w przenosni of kors ,nono).
ale wiecie co, tak sobie mysle ze jesli sol jest nie zdrowa dla naszych pociech to po co my te kostki kupujemy w ogole.............. a nie wiem juz sama. no nie wiem no.
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: Angua »

[quote="chillout"]
ale wiecie co, tak sobie mysle ze jesli sol jest nie zdrowa dla naszych pociech to po co my te kostki kupujemy w ogole.............. a nie wiem juz sama. no nie wiem no.[/quote]
To jest inna sól niż ta kuchenna, było już o tym wiele razy :wink:
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”