ODMIANY, KOLORY

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Vella »

[quote="krwiopijka"]Co ciakwe pani pisze: "They may or may not have the fading coat". Czyli że mogą, ale nie muszą mieć jaśniejącego futra. [/quote]
oooo :drap:
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: sachma »

my sobie ulatwimy zycie :P przyjmijmy ze husky z wiekiem jasnieja, powinny , ale nie musza miec na pysku znaczenia ;) i juz bedzie wszystko jasne :P
Obrazek
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Elbereth »

Jorg_99, twój szczurek to husky. Kapturki mają kolorowy (czarny, beżowy, agouti, niebieski itp.) przód ciała (tak +- za przednie łapki), a tył biały z pręgą wzdłuż kręgosłupa (najczęściej ta pręga jest przerywana i zostaje z niej parę plamek).

Kurczę, jak dla mnie to zawsze było, że jak szczurowi jaśnieje futo, to jest husky, a jak nie, to nie jest. Jeśli za granicą husky nie muszą mieć jaśniejącego futerka ani znaczeń na pyszczku, to od czego zależy, czy szczur jest husky czy nie :drap: ?

W końcu się chyba okaże, że oprócz mojej trójki (beżowa i 2 zwykłe) husky, to pozostałe (Kora - kapturek agouti i Bella - czarny kapturek) też są husky ;) (jak nie muszą ani jaśnieć, ani mieć znaczeń na pyszczku, to co im szkodzi być :khihi: ).
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: krwiopij »

[quote="Elbereth"]a tył biały z pręgą wzdłuż kręgosłupa (najczęściej ta pręga jest przerywana i zostaje z niej parę plamek).[/quote]
Protestuję. Wzorcowy kaptur powinien mieć równą pręgę wzdłuż całego grzbietu. Faktycznie często ta pręga rozłazi się, zostają z niej plamki lub w ogóle prawie nic (jak u mojej Linki), ale moim zdaniem nie jest tak "najczęściej". Owszem, trochę się czepiam. ;)

[quote="Elbereth"]Kurczę, jak dla mnie to zawsze było, że jak szczurowi jaśnieje futro, to jest husky, a jak nie, to nie jest. Jeśli za granicą husky nie muszą mieć jaśniejącego futerka ani znaczeń na pyszczku, to od czego zależy, czy szczur jest husky czy nie :drap: ? [/quote]
Pewnie od genów. Ale jeszcze nie rozgryzłam tej sprawy, prawdę mówiąc zagłębiać się w to nie planuję i ja dla uproszczenia uznaję, że husky to taki co jaśnieje i ma białe znaczenie na pyszczku. :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
violet
Posty: 279
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 7:07 am

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: violet »

Vella, w zoologu w Silesii w katowicach jest kilka szczurkow blue husky - gdy sa mlode, przed jasnieniem, wygladaja jak typowe husky tylko ze w kolorze blue, po jasnieniu ich kolorek sie rozmywa, Dżefrej Venia to blue husky ( w podpisie ma zdjecie Dzefreja przed jasnieniem, a fotka po jasnieniu znajduje sie tutaj --> http://szczury.org/viewtopic.php?t=11901 ) :)
Obrazek
standard black hooded i blue berkshire oraz dumbo cocoa spotted :)

"Let go of complicated feelings, than there's no price to pay "
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Elbereth »

[quote="krwiopijka"]Protestuję. Wzorcowy kaptur powinien mieć równą pręgę wzdłuż całego grzbietu.[/quote]
Wiem, ale chodziło mi o to, jak to wygląda u zwykłych polskich kapturków. Jak jestem w jakimś zoologiku i oglądam szczurki (a potem GMR atakuje :roll: ), to nie pamiętam, żebym widziała jakiegoś kapturka z wzorcową, nieprzerywaną pręgą (a trochę tych kapturków jest). Moje też mają tylko jakieś ciapki na kręgosłupie.

Jeszcze mam takie pytanie do osób z szalejącym GMR: czy 2 identycznie ubarwione (nie chodzi mi o jakieś kapturki czy coś w tym stylu, bo takie to zawsze mają jakieś różnice, tylko jednolite, np. albinoski, albo całe czarne) szczury da się od siebie odróżnić?
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Katie
Posty: 170
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 7:02 pm

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Katie »

Ja osobiście nie mam pojęcia, ale wydaje mi się, że raczej tak. W końcu tak jak rodzice rozróżniają jednojajowe bliźniaki, tak właściciele powinni rozróżniać swoich pupili ;)
A to jeden większy, a to grubszy, a to ma krótszy nosek, a to inne ucho. Takie moje zdanie :drap:

I nie widziałam dotąd w polsce "wzorcowego" kaprura. Wszystkie pasy mają rozmyte, jak mój Neo.

Dręczy mnie jedno pytanie:
Jakiej maści jest mój Seth ???
To pierwsze zdjęcie, na którym złapałam jego prawdziwy kolor. A na początku, kiedy go zabrałam, miał być czarny :drap: Żeby było jasne-ten brązowy kolor pokrywa cały jego grzbiet oprócz barków i pupy, spód ma już szarawy (jak widać)... Help!
Nie ma mnie i raczej nie będzie.
Kontakt proszę przez PW - tak będzie najszybciej.
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: mazoq »

[quote="Elbereth"]czy 2 identycznie ubarwione (nie chodzi mi o jakieś kapturki czy coś w tym stylu, bo takie to zawsze mają jakieś różnice, tylko jednolite, np. albinoski, albo całe czarne) szczury da się od siebie odróżnić?[/quote] miałam niedawno taką sytuację - Arala i Dota siadły jedna na drugiej w szparze między dwoma poduchami tak, że widać było tylko ich łebki (oba czarne). no i bezroblemowo dało się je rozróżnić po krztałcie pyszczków ;) Arala ma większe i bardziej skośne oczka, z jasną obwódką, oraz większe uszy, a Dota ma okrągłe i małe oczka oraz wysoko osadzone, okrągłe uszka.

Katie, twój Seth to po prostu czarnuch wyrudziały ;) zdarza się to tak samo jak kapturom.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: krwiopij »

[quote="Katie"]I nie widziałam dotąd w polsce "wzorcowego" kaprura.[/quote]
Nie? Ja sama miałam dwa. :drap: No ale może ja miałam jakieś szczególne szczęście. ;)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Katie
Posty: 170
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 7:02 pm

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Katie »

[quote="mazoq"]Katie, twój Seth to po prostu czarnuch wyrudziały ;) zdarza się to tak samo jak kapturom.[/quote]
Buuuu :sad2: Miałam nadzieję, że będzie czarny aż do późnej starości, tak jak Neo :oops:
Rozumiem, że u niego jest to skutek jakiegoś słabego genu, czy coś? :drap:

[quote="krwiopijka"]
Nie? Ja sama miałam dwa. :drap: No ale może ja miałam jakieś szczególne szczęście. ;)[/quote]
:shock:
Z hodowli czy z zoologika??? Tak na (daleką) przyszłość :hihi:
Nie ma mnie i raczej nie będzie.
Kontakt proszę przez PW - tak będzie najszybciej.
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Lulu »

Katie :shock: az mi sie wierzyc nie chce z tymi kapturami ;)

my obecnie mamy 3... wczesniej byly jeszcze u nas 2. i wszyskie byly 'prawdziwymi' kapturami... zreszta w zoologiku jak widze szczury to raczej wiekszosc to kaptury-kaptury...

tu np Abdul prezentuje swoj sliczny kaptur:
Obrazek
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: mazoq »

Katie chyba chodziło o taki równiusieńki pasek przez grzbiet ;) bo jeśli po prostu jakiś nie urywający się pasek to nawet sama Arala ma taki o tu ->

Obrazek

Katie, twój szczurek może jeszcze być czarny... mi Arala tak zrudziała ale później znów jej się "przyciemniało" ;)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: krwiopij »

[quote="Katie"]Z hodowli czy z zoologika??? Tak na (daleką) przyszłość :hihi:[/quote]
Przygarnięte. Sashy już nie chciała jakaś dziewczyna z Warszawy, a Katinka (wraz z siostrą Simbul) trafiła do mnie po tym, jak u mamy jej opiekunki wykryto ciężką astmę. Więc to czysty przypadek.

Fotki: Sasha i Katja.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Katie
Posty: 170
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 7:02 pm

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Katie »

Tak, dokładnie, chodziło mi o taki równiuśki paseczek ;) . Neo też ma nieprzerywany, ale jest nierówny i odchodzą od niego jakieś takie plamki.
Za kilka lat na pewno ponownie skuszę się na kaptura (czarnego) :roll: One są takie słodkie :zakochany:

Co do Setha, to mam nadzieję, że faktycznie jeszcze zczernieje... Na razie wyglada jak zardzewiały skunksik :jezor2:

W zoologiku ostatnio widziałam samiczkę (kaptura) z młodymi. Były jeszcze nieowłosione, ale paski widać było jak na dłoni. Jeden z nich miał różową (jeszcze ;) ), 5mm przerwę tuż za głową, dalej pojawiał się prawie równy, czarny pasek. Takie znaczenie ma chyba jakąś specjalną nazwę, prawda?

\\A tak w ogóle to w tym sklepie zoologcznym popełniają olbrzymi błąd :? ... Mają w terrariach jakieś 10 szczurókw (ale ciasno na szczęście im nie jest), a wszystkie to czarne kaptury w różnym wieku. A teraz jeszcze ta samiczka z kolejnym miotem kapturzastych, też czarnych... Szykuje im się niezbyt pomyślna przyszłość :-( //taki mały offtop, :jezor2:

PS. Śliczne paseczki, krwiopijka :hihi: Właśnie o takie pytałam ;)
Nie ma mnie i raczej nie będzie.
Kontakt proszę przez PW - tak będzie najszybciej.
nefretete
Posty: 244
Rejestracja: śr lip 05, 2006 9:33 pm

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: nefretete »

mój bobi chyba też jest kapruem( chociaż sama nie wiem :drap: ). głowke i przebnie łapki ma czarne, na grzbiecie za łapkami ma małą czarną plamkę, następnie biała prerwę dł. ok 1-1,5 cm, a następnie ciągnie mu się czarna linia, która ku końcowi staje się coraz grubsza. może to ulegnie zmianie, bo bobuś ma dopiero ok. 2 miesięcy :roll:
nefretete
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”