Lucerna

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
moniaaa
Posty: 201
Rejestracja: śr lis 16, 2005 9:58 pm

Lucerna

Post autor: moniaaa »

LUCERNA - nie znalazlam niczego konkretnego na forum, a przywiozlam ze wsi :) (nie pryskane) taka spora jak na szczura wiazke i dalam ogoniastej.

Czytam w Wikipedii:
Zastosowanie
* Roślina uprawna - uprawiana już w starożytności, obecnie głównie w obszarze śródziemnomorskim i w Azji, w Polsce na niewielką skalę. Ze względu na dużą zawartość białka jest ważną rośliną pastewną.


Myslicie, ze moze dojsc do przebialkowania? (za bledy rzeczowe przepraszam, ale to z niewiedzy :oops: )

wczoraj w sumie dostala malutki kawalek gotowanej wolowinki z kasza gryczana, a wczesniej (siegam pamiecia jakies 10dni wstecz) zadnych produktow z wieksza iloscia bialka (ryz, jogurt) nie dostawala :drap:
za TM: Stefcia [*] 14.01.06, Tess - XI 05 - [*] 28.11.2006... zawsze będę o Was pamiętać..
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Lucerna

Post autor: mazoq »

ja daję moim babom kiełki lucerny - pychota :) dla mnie i dla nich... myślę że raz na jakiś czas nie zaszkodzi ;)
Awatar użytkownika
moniaaa
Posty: 201
Rejestracja: śr lis 16, 2005 9:58 pm

Lucerna

Post autor: moniaaa »

wow, my jeszcze tego smakolyku nie jadlysmy :)
za TM: Stefcia [*] 14.01.06, Tess - XI 05 - [*] 28.11.2006... zawsze będę o Was pamiętać..
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Lucerna

Post autor: limba »

moniaaa, lucerna jest w wiekszosci karm (przynajmniej tych co ja daje) ale ze nie zaszkodzi dac raz na jakis czas swiezszy kasek. U koni nadmiar lucerny moze prowadzic do przebialczenia, wiec podejrzewam ze to samo tyczy sie szczurow.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Ka$q$
Posty: 3
Rejestracja: wt lut 15, 2005 7:34 pm

Lucerna

Post autor: Ka$q$ »

tylko ze konie za lucerna szaleja a moj szur jakos nie :? zupelnie nie zwraca na nia uwagi, czy wasze jedza ja chetnie?
Ka$q$ głodny= Ka$q$ zły
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Lucerna

Post autor: falka »

"Rats have a hard time digesting alfalfa, so they rarely eat it."

Szczurom ciężko jest strawić lucernę, więc rzadko ją jedzą.

Źródło: http://www.ratsrule.com/diet.html
Aniia
Posty: 56
Rejestracja: śr kwie 26, 2006 7:48 pm

Lucerna

Post autor: Aniia »

ostatnio byłam za zakupach w sklepie zoo i tam pan polecił mi kolbe z lucerny... taaa szkoda tylko, że moje ogonki nie były nią zainteresowane.
Brygada RR pozdrawia z Łodzi :)
nefretete
Posty: 244
Rejestracja: śr lip 05, 2006 9:33 pm

Lucerna

Post autor: nefretete »

wlaściwie, to jak ta luceryna wygląda i smakuje, bo ja wcześniej o czymś takim nie słyszałam :roll:
nefretete
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Lucerna

Post autor: mazoq »

hmm, młode kiełki smakują trochę jak świeży groszek ;) moje szczury za nią przepadają więc chyba są jakieś dziwne :jezor2:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”