Karmy >>nie<< Polecane

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
guziczek
Posty: 51
Rejestracja: śr maja 03, 2006 2:14 pm
Lokalizacja: kraków

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: guziczek »

a ja ostatnoi się naciełam na Vitapola.
coś dziwnego w nim było.. ... ciężko powiedzieć co. była w nim taka posklejana wielka ciemna kulka z czegoś (chyba rodzynek bo też tak dziwnie wyglądały). myśle (a raczej mam nadzieje), że to może przez złe przechowywanie w sklepie, albo od tego, że ciepło było i te owoce jakoś coś z sobą zrobiły.

ja kupowałam stale w jednym sklepie, ale mi sprzedawców wymienili na jakieś takie fajtłapy. :evil:
tak czy siak teraz pozostała nieufność..
Awatar użytkownika
Patha
Posty: 372
Rejestracja: pn mar 27, 2006 6:42 am
Kontakt:

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Patha »

ja właśnie chciałam nasypać ogonkowi tatrapen fantasia (miałam zaufanie do tej karmy nawet wymieniłam ją w karmach polecanych) ale znalazłam martwą ose :( :zlosc: :bije:
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: falka »

Nie przesadzajcie - co innego pleśń, ćmy czy larwy żyjące w karmie, a co innego jedna martwa biedronka czy osa - owad z łatwością mógł wpaść do ziarna, zwłaszcza, że nie są to ziarna przeznaczone dla ludzi, więc pewnie środki ostrożności są mniejsze. Zresztą nie wiem, jak wygląda przemysł zbożowy, ale na polu żyje wiele owadów, które przypadkiem mogą dostać się do zboża.
Punky
Posty: 3
Rejestracja: śr sie 09, 2006 9:32 am

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Punky »

Ja tam daje mojemu brzdacowi karme vitapola bo uwazam ze jest ok, ale urozmaicam mu to roznymi kolbami, platkami z suszonymi owocami i gotowana kukurydza:)
Ahmi
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 09, 2006 12:37 pm

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Ahmi »

Karmy na wage sa dobre, pod jednym warunkiem - musza byc szczelnie zamykane. Np. sa karmy na wage, ktore leza obok siebie w plastikowych "oprawach", ale nie maja pokrywki. Tak jest w "Kakadu" w Arkadii (Warszawa). Do sklepu wlezie Ci jakis klient, ktory przez swojego zarobaczonego zwierzaka przeniesie robale do karmy... Z tego co tu wyczytalam najlepszy jest chyba Megan...Zdrazyla sie komus wpadka z produktami tej firmy?
Zyj i daj zyc szczurom!
Lili_Marleen
Posty: 169
Rejestracja: pn lip 24, 2006 12:12 pm

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Lili_Marleen »

Nie polecam Kolibra, Animalsa, Karola. Vitapolu tym bardziej - kiedyś to on wyglądał zupełnie inaczej :evil: Megana nie kupuję, bo wszystkie moje szczury omijały go z daleka. Póki co daję szczurciom Lolo Pets, ale dla myszy. Nie jest jakaś rewelacyjna ta karma, ale jak do tej pory prawie cała jest zjadana. Wybieram tylko kolorowe chrupki i wyrzucam je do śmietnika.
Póki co dalej bawię się w poszukiwacza karmy zawierającej ziarenka, bo dodatków mięsno - ziołowych mają pod dostatkiem (Xtravital+Herbal Pets i Zuzala)
Awatar użytkownika
Sileas
Posty: 456
Rejestracja: czw sie 10, 2006 1:12 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Sileas »

W Meganie póki co nie mialam żadnych wpadek, ale szczurki nie za bardzo chcą to jeść... podobnie z karmą Animals. Zresztą ta druga coś mało urozmaicona..
Poza tym, moze ktoś wie - co to są te takie brązowe duże kawałki jakby jakiegoś korzenia w karmie Megan? Po ugryzieniu mają taki słodkawy smak, moje szczury wywalają to jak najdalej.
Za TM ['] : Silje (25.12.2006 - 25.01.2008), Iris (14.07.2006 - 02.09.2008), Wolke (14.07.2006 - 25.08.2008), Shivia (ok. 14.07.2006 - 18.09.2008)
lilia
Posty: 43
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 1:15 pm
Lokalizacja: Warszawa

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: lilia »

Ja daję swojemu szczurowi rózne owoce sezonowe, suchą karme i czekoladę 99%.Czy owoce dzikiej wygotowanej róży są szkodliwe??(róża chodowana daleko od szosy) Co do animals,to się zgadzam,jak miałam jeszcze 2 chomiki, to kupiłam im kolbę, a tam co było????ŻYWA ĆMA ZBOŻOWA!!!!
Ostatnio zmieniony śr wrz 20, 2006 2:55 pm przez lilia, łącznie zmieniany 1 raz.
Walcz Piranio! Nie przechodź na drugą stronę, bo cię potrzebuję!
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Joanka »

[quote="Sileas"]Po ugryzieniu mają taki słodkawy smak, moje szczury wywalają to jak najdalej.[/quote]
Chleb świętojański. Falka dla odmiany za nim szaleje. :)
Some men like the fishing
And some men like fowling
And some men like to hear
The cannonballs are roaring
Me - I like sleeping
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Dory »

Moje też nienawidzą świętojańskiego chlebka ;) .
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
lilia
Posty: 43
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 1:15 pm
Lokalizacja: Warszawa

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: lilia »

moja chomiczka też tego nie zjada.A oto polecana przeze mnie marka-Vitakraft http://www.vitakraft.de/en/ar/ar.htm
Walcz Piranio! Nie przechodź na drugą stronę, bo cię potrzebuję!
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: falka »

[quote="lilia"]czekoladę 99%[/quote]
A po co czekoladę? :/

[quote="Joanka"]Chleb świętojański. Falka dla odmiany za nim szaleje. :)[/quote]
Wcale że nie :jezor2: ;) mam imienniczkę ;) a tak serio to miało być imię dla mojego wymarzonego i wyczekanego szczura, ale wyszło inaczej :)
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Layla »

Moje wywalają zawsze chleb świętojański, tylko to zostawiają z Megana ;)
Obrazek
siteczka
Posty: 33
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 12:04 pm

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: siteczka »

A ja się dla odmiany na Vitakrafcie zawiodłam. Kupiłam karmę podstawową dla szczurków i znalazłam tam same zielone granulki, po których mój szczur ma zieloną kupkę. Na dodatek w karmie jest bardzo dużo orzechów i rodzynek, które są przecież tuczące. Generalnie nie polecam. Mój szczurek natomiast uwielbia Sluis Superior. Jest bardzo urozmicona, ślicznie pachnie ziołami a Kaja ma po niej śliczną, błyszczącą sierść.
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Joanka »

Falka z Megana zostawia tylko te zielone wałeczki, chyba prasowaną trawę, czy co tam to jest. BTW, w ostatnio kupionej (na wagę) są pistacje. :o
Some men like the fishing
And some men like fowling
And some men like to hear
The cannonballs are roaring
Me - I like sleeping
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”