[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
philosophos

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: philosophos »

Zainteresował mnie powód zejścia :( Twojej szczurci. Napisałaś, że było to konsekwencją zapalenia worka osierdziowego (rozumiem, że przeprowadzono sekcję?). Czym choroba ta była spowodowana? I jaki miała przebieg? Pozdrawiam.
zabulec

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: zabulec »

Zapalenie osierdzia mojej szczurzycy pojawilo sie ..hmm..nagle? choc tak naprawde prawdopodobnie od malenkosci miala wade serca. Objawy mogly wskazywac na wiele chorób gdyz byly to: specyficzne oddychanie, jakby ciezsze, szybsze, szczurasek caly "chodził" ,boczki szczurka caly czas pompowaly powietrze, szczurzunia nie miala sil, spala, miala apetyt ale nie miala czasem sil jesc... Wet najpierw osłuchal uwaznie szczurka i zlecil przeswietlenie - serduszko bilo dokladnie z rytmem wdychanego powietrza co nie jest u szczurkow normalne... Przeswietlenie wykazalo powiekszenie płatów serca, czesc platu płucengo w okolicy serca byla niewyrazna. Moj weterynarz zalecil proszeczki nasercowe i zastrzyki - antybiotyk + rownierz na serce. Polepszylo sie... lecz nie bylo to polepszenie takie jakiego bysmy chcieli. Szczurek nadal sie meczyl. Czasem bylo tak ze wieczorem nabierala sil..jednak poza tym cale dnie raczej tylko czekala na ulge... Z ciezkim sercem zanioslam ja do uspienia. Sekcja byla. I potwierdzila diagnoze.
Kasiulaa

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Kasiulaa »

A torf??????? w jakiej cenie jest torf i jak go pakuja? :t_jezyk: :t_jezyk:
lasche

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: lasche »

torf pakowany jest w paczce i kosztuje ok 4 zł ale potrzeba go o wiele więcej niż trocin prasowanych i taka paczka wystarcza na 1 raz (na opakowaniu jest napisane, że na wierzch powinno się położyć wióry)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Mycha »

Możesz dać też swojemu szczoorkowi słomę- ok 2zł;)
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Mycha »

Ja miałam podobne problemy ze strupkami. Zastosowałam neturalną metodę:

Rumianek+ aloes

Rumanek kupuję w aptece i robię z nigo herbatkę którą wystudzam i wacikiem obmywam strupki. Używam tej kuracji tylko wtedy gdy nie działa kuracja z aloesem który obcinam z mojego parapetu, obmwam i smaruję strupki pnieważ kuracja z rumiankiem powoduje (to co powoduje rumianek) czyli lekkie wypadanie sierści.

To leczenie jest bardzo dla szczurka przyjemne, bezbolesne i nie toksyczne jak niektóre proszki.

Choroba niestety czasem wraca, ale wtedy wystarczy dwa razy dziennie przemywać przez kilka dni aloesem i już przechodzi na minimum dwa- trzy miesiące :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Guest

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Guest »

Mója pierwsza szczurzyca (już jej nie ma na tym świecie) także miała strupki i sie drapała.Chodziłam z nią do weterynarza,który po zaproponowała mi badanie czy ma pasożyty.Okazało sie że ma . Dlatego właśnie miała coraz większe razy.Dostawała leki 2 razy w tygodniu i w niedługim czasie strupy zniknęłe.
Proponuje Ci abyś zrobił to badanie, w gdańsku kosztuje zaledwie około 5 zł więc niedużo . Zapewniam Cie,że warto zrobić to badanie bo wyklucza jedną,dosyć częstą przyczyne
Wika

strupki re

Post autor: Wika »

Żeby pozbyć się strupków,najpierw trzeba się pozbyć trocin-szczurki często na nie sa uczulone-i zastąpić je siankiem.A strupki należy smarować Pimafucortem-i wszystko będzie jak najlepiej...
Pewnie jednak już coś zastosowałeś,napisz,czy szczurek już jest zdrowy :lol:
rutha

pch?y i kichanie

Post autor: rutha »

witam.kupiłam sobie szczurzyczkę jakieś 3 dni temu.jest to mój pierwszy szczur(przedtem milalam innego gryzonia-chomika.bylo z nim cos nie tak i niestety zdechł :( ) moj szurek czesto sie drapie i jak wzielam ją na rece to zauwazylam ze ma tak jakby jajeczka pchełek ale pchelki nie widzialam zadnej.czy moge popsikac ją frontline??to jest dla psow i kotow,i po tym srodku mogo sie gryzc i lizac a on nie szkodzi(psom i kotom)czy nie zaszkodzi szczurkowi??a moze znacie jakies lepsze rozwiazanie??poza tym ona kicha chyba jest przeziebiona.przejdzie jej?? bo nie chcialabym isc do weta bo jak bylam z chomikiem to na drugi dzien juz nie zyl, a mialo mu przejsc:(
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Mycha »

Myślę że frontline nie jest odpowiednie dla szczura i ten problem powinnaś zgłosić innemu wetowi :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
lasche

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: lasche »

jesteś pewna że to jajeczka właśnie pcheł? moja bety zaraz po przyniesieniu jej do domu też się strasznie drapała i kichała (byłam u 2 wetów i oni nic nie doradzili) próbowałam ze ściółką i okazało się że jest alergikiem na trawę :wink: może twojemu szczurkowi też to dolega?
rutha

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: rutha »

moze jest uczulona ns sianko.nie jestem pewna co do tego czy sa to jajeczka pcheł,bo pchły żadnej nie widziałam a jak chodzi po mnie wega-bo tak ją nazwałam:P tosie nie drapie, czasem kichnie.a czy moze uczulenie objawiac sie tez drapaniem??acha i kiedy moge ją pierwszy raz zapoznac z wodą??jak długo powinna trwac taka kąpiel??
lasche

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: lasche »

bety się drapała i to bardzo z innymi szczurkami alergikami :wink: nie miałam doczynienia a co do kąpieli to przejżyj dział higiena i ... zastanów się czy w ogóle potrzebna jest szczurkowi kąpiel pozdrawiam ciebie i szczurka
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Mycha »

Poproś weta o taki proszek (ok 7-8zł) jest to proszek na wszelkiego rodzaju pasorzyty i uczulenia :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Tdi

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Tdi »

jesli to male czerwone kropeczki, a szczurek czesto drapie sobie okreslone miejsca i rozdrapuje je, to jest duza szansa ze to swierzb. moj stary sztinki na to sie wykonczyl. to uciazliwa i niebezpieczna choroba i trzeba ja leczyc antybiotykami. idz do weta at uns.

ja we wtorek wybieram sie z malym sztinkim na przeglad. musi sie jeszcze troche oswoic.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”