[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)

Jakiej u¿ywasz œció³ki?

Czas głosowania minie ndz lut 07, 2106 7:28 am

trociny
98
33%
siano
36
12%
papier(mnakulatura, chusteczki i wszystko co papierowe)
37
12%
sÂłoma
2
1%
cat's dream
63
21%
Âżwirek silikonowy
3
1%
œció³ka z kolb kukurydzy
8
3%
Âłuski gryki
0
Brak głosów
inny Âżwirek zbrylajÂący(podaj jaki)
14
5%
pigwa
10
3%
¿wirek z czystych w³ókien roœlinnych
5
2%
Âżwirek sepiolitowy
1
0%
Âżwirek niezbrylajÂący
6
2%
inne(jakie)
17
6%
 
Liczba głosów: 300

Awatar użytkownika
Sileas
Posty: 456
Rejestracja: czw sie 10, 2006 1:12 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: Sileas »

Ja używam Cat's Dream, ale te granulki są nieco zbyt duże i szczurzyce mi się po tym ślizgają mocno. Dokupiłam wczoraj trociny Chipsi, jakieś zapachowe - cytrynowe. Nie wiem, czy może ich nie wymieszać razem ze żwirkiem - czy ułatwiłoby to poruszanie się dwóm maleństwom?
Za TM ['] : Silje (25.12.2006 - 25.01.2008), Iris (14.07.2006 - 02.09.2008), Wolke (14.07.2006 - 25.08.2008), Shivia (ok. 14.07.2006 - 18.09.2008)
AmericanIdiot
Posty: 261
Rejestracja: pt lip 28, 2006 8:01 pm

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: AmericanIdiot »

ja obecnie używam ściółki Pinio i trocin :P Te całe pinio jest na dole, na góże trociny, a to dlatego żeby moim paskudom było bardziej miękko ;)

Sileas możesz zrobic tak jak ja: mój jeden szczurek jest wielkości myszy, i jak tak robie to nie ma w ogóle problemów ;) Przeraża mnie tylko to że te trociny są zapachowe...
"Jedynym dowodem na to że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja jest to że się z nami nie kontaktuje" :D

"Wielkośc narodu i jego postęp moralny można poznac po tym w jaki sposób obchodzi się ze swoimi zwierzętami"

Za Tęczowym Mostem: Stef ['], Karmel ['], Pusio ['], Markiz [']
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: Matylda »

Ja uzywam zwirku dla kota najczesciej Hilton albo Benek, na to sypie trocinki i jesst super, zmieniam co 5-6 dni! Co do trocin zapachowych to ja jestem na NIE, to sa stuczne zapachy i szczurki moga sobie nie zyczyc siedziec caly dzien w trocinach o zapachu np. cytryna ale juz jak chcesz bardzo jakis zapach w klatce swoich szczurow to kup sianko mietowe, ladnie pachnie a szczurki wcinaja az im si euszy trzesa!!
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
Awatar użytkownika
Sileas
Posty: 456
Rejestracja: czw sie 10, 2006 1:12 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: Sileas »

Zapachowe kupiłam tylko dlatego, że innych Chipsi nie było. W zasadzie też krzywo na to patrzyłam, no ale jednak sam żwirek na sporą jednak klatkę to troszkę drogo w utrzymaniu. W same trociny to tez niedobrze, bo tak dobrze nie chłoną... Spróbuję następnym razem tak warstwowo, albo wymieszam - zobaczę jaki będzie efekt i jak się będą po tym poruszać ;)
Za TM ['] : Silje (25.12.2006 - 25.01.2008), Iris (14.07.2006 - 02.09.2008), Wolke (14.07.2006 - 25.08.2008), Shivia (ok. 14.07.2006 - 18.09.2008)
soho
Posty: 977
Rejestracja: czw lut 17, 2005 10:55 pm
Kontakt:

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: soho »

ja uzywam kolb qqrydzy bo moje smrodki sa dosc wybredne ... sianko lekko po kilq h zaczyna tak walic za przeproszeniem ze nie dzieqje juz wiecej nie bede m tego wsadzala chociaz uwielbiaja robic sobie gnazdka :/ (musze pomyslec o jakims podobnym czyms na gniazdka) , papieru nigdy nie dawalam bo wiem co sie dzieje jak ki chusteczki podkradaja fuj fuj a na bawelne no smell moja Bianca uczulona wrrr
w serduszq... Kisiel ,Bingo,Trysia,Pacio,Glucia,Blutek
ik hou van je schatjes :*
moje gwiazdki na niebie
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: falka »

Akurat ten aromat w Chipsi nie jest taki mocny, ja kupowałam kukurydziane cytrynowe gdy innych nie było i tak naprawdę to wcale nie czuć tego aromatu. To jest bardzo dobra (i nie tania) firma, więc myślę, że trociny są bezpieczne.
Lady Makbet
Posty: 55
Rejestracja: śr sie 23, 2006 10:37 pm
Kontakt:

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: Lady Makbet »

A co ile wymienia się tą ściółkę Chipsi?
Lola ma żwirek, na dole wymieszany z trocinami (odmrożone) bo w domku się w nich zakopuje. Ale trzeba często wymieniać bo smrodek.... A zasiusiany żwirek robi się nieprzyjemnie mokry i strasznie brudzi klatkę. Dlatego chciałam spróbować tego Chipsi. Może ktoś powiedzieć coś o tym bliżej?
Niby jest wygodniej a jednak czegoś brak
W tym toksycznym bałaganie ani my ani wy
Nie mamy szans.


Obrazek
ale o co chodzi z tymi jajami to ja nie rozumiem... ;)
soho
Posty: 977
Rejestracja: czw lut 17, 2005 10:55 pm
Kontakt:

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: soho »

ja wymieniam (jakis czas juz uzywam chipsy) co 3-4 dni ale to tylko dlatego ze troche widok qpek mnie rzi ;)poza tym zapach jest znosny
w serduszq... Kisiel ,Bingo,Trysia,Pacio,Glucia,Blutek
ik hou van je schatjes :*
moje gwiazdki na niebie
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: limba »

Ja Chipsi (kukurydze) wymieniam...hmmm co 3-4 tyg. Codziennie wybieram kupy, i co jakis czas podsypuje. I nie czuc nic ze sciolki. Ale moze tez dlatego ze dzieciaki glownie siedza na pietrach. Chociaz Kapunio tez byl na tym i zmienialam co 3 tyg. I nie bylo czuc.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: falka »

Ja przy jednym szczurze podobnie jak limba, co 2-3 tygodnie przy codziennym wybieraniu kupek i zasikanych miejsc (na szczęście w rogu klatki). Teraz niestety co bym nie robiła i tak śmierdzi :( najgorsze, że nie wiem czemu, bo klatka i kuweta umyta, ściółka zmieniona, hamaczek też - a smród pozostaje... załamka!
soho
Posty: 977
Rejestracja: czw lut 17, 2005 10:55 pm
Kontakt:

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: soho »

moze masz jakies drewniane czesci ktore przesiakly? ja mam schody drewniane i na razie musza takie zostac poki nie znajde odpowiednio dluuuugich i szerokich jak na moja latke ( a troszke wali od nich...)
w serduszq... Kisiel ,Bingo,Trysia,Pacio,Glucia,Blutek
ik hou van je schatjes :*
moje gwiazdki na niebie
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: falka »

nie mam nic takiego :( klatka stoi na stoliku z ikei, może to stolik tak śmierdzi? albo wykładzina - najgorsze jest to, że nie potrafię zlokalizować źródła zapachu, wydaje mi się, że to gdzieś spoza klatki :drap:
Lady Makbet
Posty: 55
Rejestracja: śr sie 23, 2006 10:37 pm
Kontakt:

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: Lady Makbet »

Hmm... chyba spróbuje tej ściółki Chipsi.
Może kiedy wypuszczasz czurki one załatwiają się w jedym miejscu w twoim pokoju?
Niby jest wygodniej a jednak czegoś brak
W tym toksycznym bałaganie ani my ani wy
Nie mamy szans.


Obrazek
ale o co chodzi z tymi jajami to ja nie rozumiem... ;)
Blue
Posty: 96
Rejestracja: sob lip 22, 2006 12:37 pm

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: Blue »

Hejka
Ja uzywam wiórek, kumpeli zwierzaki sobie pasorzyty z sianka zlapaly -_- iórki sa okej, ale wole gazety (latwe do zmiany) tylko ze smierdza :P i trzeba co 2 dni zmieniac
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: falka »

[quote="Lady Makbet"]Może kiedy wypuszczasz czurki one załatwiają się w jedym miejscu w twoim pokoju?[/quote]

Dopóki nie było nowej szczurci to nie śmierdziało, a ona nawet nie schodzi na podłogę - woli bezpieczny teren kanapastolik_z_klatkąparapetbiurko6_półek. Wszystkie te tereny są regularnie sprzątane. Niedługo u mnie remont pokoju, mam nadzieję, że to coś da :| .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”