[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
marchewa
Posty: 1272
Rejestracja: śr lis 02, 2005 1:05 pm
Kontakt:

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: marchewa »

LuLu, wyjmuję to i myję, bo samo przecieranie ściereczką nic nie da. Dziewuchy mają tam kibelek :D i trzeba za każdym razem konkretnie wyszorować te półeczki wodą z ludwikiem :)
I wish I was a punk rocker with flowers in my hair, In 77 and 69 revolution was in the air
I was born too late to a world that doesn’t care, I wish I was a punk rocker with flowers in my hair
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: Lulu »

no to ja (zreszta jak wszystkie polki, nie tylko ta jedna) szoruje tez ludwikiem, ale nie ruszam tego z klatki ;) a ze wszystkich stron szoruje razem z reszta klatki..
marchewa
Posty: 1272
Rejestracja: śr lis 02, 2005 1:05 pm
Kontakt:

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: marchewa »

Co człowiek to metoda :) Ja bez ruszenia nie doszoruję po moich pannach niestety :) i dlatego ostrzegam przed tymi półeczkami, bo jeśli ktoś chce je wyciągać to jest ciężko :)
I wish I was a punk rocker with flowers in my hair, In 77 and 69 revolution was in the air
I was born too late to a world that doesn’t care, I wish I was a punk rocker with flowers in my hair
KasiXa
Posty: 74
Rejestracja: sob lip 15, 2006 9:45 am

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: KasiXa »

heh dzieki ;) chyba kupie ta jak mi sie uda :) no i jeszcze kwestia czy uda mi sie zdobyć szczurasa ;) :D
Szczurek - Największe Z Moich Marzeń...
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: ESTI »

Ja tez swoich polek nie wyjmuje, mam zamontowane wszystko na stale i swietnie sie myje. ;)
Obrazek
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: Anita »

[quote="KasiXa"]wymiary klatki odpowiadaja na 3 szczury [/quote]
Mi w kalkulatorze wyszło, że na dwa szczury (wymiary: wysokość 54 cm, długość 59 cm, szerokość 36 cm)
KasiXa
Posty: 74
Rejestracja: sob lip 15, 2006 9:45 am

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: KasiXa »

shit pomylilo mi sie ;) ale i tak na jedno w sumie wychodzi ;) bo jak bede miec to pewnie jednego no i nikle szanse sa na 2 ;(
Szczurek - Największe Z Moich Marzeń...
Awatar użytkownika
Patha
Posty: 372
Rejestracja: pn mar 27, 2006 6:42 am
Kontakt:

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: Patha »

[quote="Carla"]co myslicie o takiej klateczke? chwilowo dla jednego ogonka (ale mysle ze w najblizszym czasie wp[rowadziłby sie drugi) http://www.allegro.pl/show_item.php?item=118292108 byloby im tam wygodnie jak zainstalowalabym rury hamaczek drabinki itp! bo ja kompletnie nie mam wyobrazni przestrzennej :([/quote]

Mi też się podobała ta klatka więc napisałam do tej osoby jakie ma odsępy między prętami. napisała że 2-3 cm. i napisała że mały szczur przejdzie ale duży nie da rady.
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: Elbereth »

[quote="Patha"]duży nie da rady[/quote]
Naprawdę duży to może nie, ale może wsadzić łepek między pręty i nie będzie mógł go wyciągnąć :-( . Młody szczur na pewno przelezie, drobny dorosły (np. samiczka) też. Kora i Bella przełaziły między prętami oddalonymi od siebie o 2,5 cm.
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Flafon
Posty: 30
Rejestracja: sob sie 19, 2006 7:10 am

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: Flafon »

[ Po pierwsze to witam bo to moj pierwszy post :hihi: ]

Mam zamiar kupic 2 ogonki musze tez zastanowic nad klatka... 50x30x60 nie jest odpowiednia bo sprawdzalam (kiedys -dawno, dawno, dawno, dawno- byl w niej szczur) , a ze zauwazylam ze niektorzy maja po 2 szczuraski wiec mozliwie jaka klatka najlepsza dla dwoch? Mam nadzieje, że to odpowiedni temat :twisted:
Szczur z tonącego okrętu ucieka
Myszka za nim goni
i krzyczy: szczurze pokonaj tonący okręt!
Pokonaj swój lęk i strach!
dziwna.ania
Posty: 4
Rejestracja: pt cze 30, 2006 9:49 am

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: dziwna.ania »

tu masz kalkulator http://www.fancy-rats.co....lator/index.php
klatka powinna mieć małe odstępy między prętami (dla młodego szczura ok.1cm, dla starszych nie wieksze, niż 1,5cm), powina być niemalowana, z poprzecznym prętami (szczur może się wspinać)

dla 2 szczurów klatka o wymiarach 40X60cm i wysokości 55 cm powinna być odpowiednia, ale trudno je znależć w Łodzi...ja byłam w hurtowni i w końcu kupie ją w Warszawie:( polecam sklepy i aukcje internetowe - bo w tradycyjnym zoologicznym sklepie nie znajdziesz
udanych poszukiwań
pozdrawiam

i zajrzyj na stronę - http://members.lycos.co.uk/shsr/forum/i ... 5e2bdf366d tam możesz znależć szczurka z rodowodem, z domowej hodowli-masz pewność,że jest oswojony z ludźmi,kochany i nie pochodzi z chowu wsobnego
Awatar użytkownika
szymek18
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 28, 2006 4:44 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: szymek18 »

Ja trzymam szczury w akwarium. Ale mam dylemat bo szczurasy rosną i mają coraz mniej miejsca. Akwarium jest o tyle dobre, że nie musze sprzątać trocin 3 razy na dzień. Ale w klatce miały by większą swobodę. No i budżet mam okrojony bo przez wakacje mało kasy uzbierałem. Może coś poradzicie? :drap:
Ash nazg durbatulûluk, ash nazg gimbatul,
ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: ESTI »

[quote="szymek18"]Może coś poradzicie? :drap:[/quote]
Twoim obowiazkiem jest zapewnienie szczurkom odpowiednich warunkow. Odmow sobie przyjemnisci i kup duza klatke (patrz allegro).
Obrazek
Awatar użytkownika
szymek18
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 28, 2006 4:44 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: szymek18 »

W sumi zaraz po tym jak napisałem tego posta to sie zdecydowałem wybrałem kase z kąta i kupiłem szynszylówkę w zoologu na dole (bo mam jednego w bloku :D ). Szczury przeżyły lakki szok bo zamiast wrócić do akwarium po spacerku dostały kaltkę. Reakcja była pozytywna. Śmigają, hałasują, śmiecą... jak to szczury w klatce. I jeszcze jedno, żeby nie było nie domówień... szczury to nie moje pierwsze zwierzęta w domu, nie jestem jakimś cholernym bachorem, który traktuje żywe istoty jak zabawki. Szczury co prawda przemęczyły sie 6 tygodni w akwarium, ale ja chodziłem w tym czsie do przcy i zarobiłem na klatkę. Wiem, że muszę brać odpowiedzialność za swoje zwierzaczki i tak robię. Mimo wszystko dzięki za zwrócenie uwagi, to nigdy nie zaszkodzi :) .
Ash nazg durbatulûluk, ash nazg gimbatul,
ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Damis-boss
Posty: 8
Rejestracja: wt maja 02, 2006 11:36 am

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: Damis-boss »

Czy ta klatka jest odpowiednia dla szczurków (chodzi mi o odstęp między prętami)?

http://www.jobo.pl/product_info.php/cPa ... ts_id/5493
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”