[Niszczenie]jak oduczyć niszczenia? Czy to w ogóle możliwe?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
MANIAK90
Posty: 336
Rejestracja: pt cze 09, 2006 3:00 pm

szczur niszczyciel

Post autor: MANIAK90 »

A Cookie nic nie gryzie a to samiczka w dodatku
Czy ja zawsze muszę sobie tłumaczyć o zachowanie mojego rodzeństwa jako niepełnosprawność??
IraendBeata
Posty: 6
Rejestracja: śr lip 26, 2006 4:25 pm

szczur niszczyciel

Post autor: IraendBeata »

Patha ja bym kupiła bez zgody tylko musisz mieć pieniądze. A mama nie każe ci jej oddać , tak mysle :drap:

:))
Szczurek , szczurek i szczurek :))
Awatar użytkownika
Patha
Posty: 372
Rejestracja: pn mar 27, 2006 6:42 am
Kontakt:

szczur niszczyciel

Post autor: Patha »

IraendBeata, już ustaliłam z mamą : we wrześniu będe miała klatke a potem kupuje następnego szczurka (juppi!) A myślałam że ona za horusa się nie zgodzi :jezor2:
bastek
Posty: 22
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 8:48 am

Szczuras wszystko gryzie:P

Post autor: bastek »

Mam pięknego szczuraska husky który gdy go tylko wypuszczę na łóżko gryzie posciel :sciana2: Niewiem co mam robic :roll: !

Acha, w klatce ma szmateczki które gryzie tj.hamaczek, tunel.... Czy to moze być przyczyna nawyku???? :lol2: co robic!?!??!?!zeby nie gryzl mej poscieli:P?

[ Komentarz dodany przez: LuLu: Nie Paź 15, 2006 8:45 am ]
Scalone z tematem juz istniejacym.
Kiedy do szczurka tuli się ludź, to ludź do szczurka musi coś czuc!:)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

szczur niszczyciel

Post autor: krwiopij »

Nie wypuszczać go na pościel. To po pierwsze. Po drugie - spraw mi kolegę. Będzie miał się z kim bawić i może choć trochę odejdzie mu ochota na gryzienie pościeli. A nawet jeśli nie, to z kolegą będzie dużo szczęśliwszy.

Szczury to gryzonie, to naturalne, że gryzą i niszczą. Nie oduczysz tego Mycka. Musisz po prostu zabezpieczać wszystko, co mógłby sięgnąć ząbkami - szczególnie uważaj na kable!
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Strefa
Posty: 91
Rejestracja: wt lip 25, 2006 2:08 pm

szczur niszczyciel

Post autor: Strefa »

Pysia z Mysia tez namietnie wszystko gryza :) zwlaszcza Myska uwielbia :> lobuz jeden :> za to Mira z Proxi to nic a nic :D tzn nie liczac troche obgryzionej tapety i tynku zjedzonego (ale odstawaly wiec mysle, ze to dlatego) tak poza tym to nic a nic :) ostatnio wsadzilam im plastikowa kuwete :D Mysia i Pysia juz by z niej plaski talerz zorbly a Proxi i Mira nawet jej nie tknely :D zreszta Mira ma taki zwyczaj, ze jak chce cos przesunac to nie zjada tego tylko bierze delikatnie do pyszczka i po prostu przesuwa :D dzieki temu moje kable od glosnikow w wiezy sa cale :D (prawie - lekkie uszczerbki sa ale malutkie ;) ) a moje nowe szczurcie to nie wiem jeszcze nie sprawdzlalam :D
chyba upadłam na głowe :D :P powaznie upadlam na glowe
KasiaGdańsk
Posty: 453
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 3:33 pm

szczur niszczyciel

Post autor: KasiaGdańsk »

U mnie Azja pomogła wrócić Aji do dawnego nawyku gryzienia wszystkiego w promieniu kilometra. Azik podobno kiedyś nie gryzła, ale jak zamieszkała z Ają to ta jej chyba powiedziała, że to jest bardzo fajne i zaczęła najpierw ona potem Aja się dołączyła. Co zrobić? zaszywać dziury w poscieli.. :khihi:
Ja i moje kujciaki Słodziak i Bombelek oraz Arista, Juniper , Azja, Ajka i Europka za Tęczowym Mostkiem...
Livonia
Posty: 650
Rejestracja: sob maja 15, 2004 6:57 pm
Lokalizacja: Poznań

szczur niszczyciel

Post autor: Livonia »

pościel to moim skromnym zdaniem pól biedy, gorzej jak sie zaczynaja ubrania :roll: moja rada - taka jak krwiopijki chowaj posciel ale wtedy nastaw sie ze cos innego pojdzie w obróbke;)
mwkp
Posty: 15
Rejestracja: wt sie 15, 2006 5:30 pm

szczur niszczyciel

Post autor: mwkp »

Mój Djarum właśnie siedzi koło miem na biurku i gryzie moje stopery do uszu. Koło niego leży całkiem rozczłonkowana gumka do mazania i nadryziony pojemniczek na nabój do pióra, pusty. po kolei wynosi sobie wszystko z mojego starego przybornika i wszamuje. na sobie mam szczurzy podkoszulek ( 30% w im to dzuiury wygryzione przez djaruma. jak narzie tyle mi pogryzł i namiętie rozgryza pudełka po jogurtach jakie mu daję by sobie wylizał :) a tak jest doś grzeczny nawet ;) no i objadaie ściany to jego ulubione zajęie. o wlaśnie zów grzebie w moim przyborniku :)
pesa
Posty: 132
Rejestracja: wt sie 22, 2006 11:08 am

szczur niszczyciel

Post autor: pesa »

moja Staffcia 1 pogryzła fotel ( ulubiony mojej mamy ), nic scerowałam- mama tylko troszkę się złosciła. Staffa 2, gdy na chwilę położyłam Ją w klatce obok nowo zakupionego łóżka- musiała spróbować czy będzie dobre;) ( i zapewne było, w smaku) a poza tym wciągała wszystko do klatki co było w Jej zasięgu ( czyli ok. 5,7cm- na wyciagnięcie łapki )...taaaakie to kochane gryzonie;) :hihi:
"cannot find the comfort in this world"
Awatar użytkownika
PeLINKA
Posty: 189
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 10:02 pm
Lokalizacja: Wrocław/Rybnik

szczur niszczyciel

Post autor: PeLINKA »

Ja nie mam tego problemu... Szczuras niczego nie gryzie oprócz prętów klatki :)

A wiecie... Miałam dzisiaj schiza... i to dużego! Żeby w wypracowaniu zamiast Barbara napisać Barabara, to trzeba mieć coś poprzestawiane pod sufitem.
Obrazek
Awatar użytkownika
sue
Posty: 376
Rejestracja: pn gru 05, 2005 9:23 pm
Lokalizacja: Lublin

szczur niszczyciel

Post autor: sue »

Moje szczury gryzą conajwyżej łóżko, od środka tylna ścianka [ kiedyś była to materiałowa ścianka] zieje pustką. Z brzegu, wydłubują styropian, albo pierze, czy coś w tym rodzaju. Ale jak krzykne, połoze na pleckach to sie uspokajają :)
Nobody is perfect. My name is nobody.

['] Pestka [II 2006 - 31 VIII 2007]


Obrazek
U_ka
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 14, 2006 1:09 pm

Gryzie bluz?

Post autor: U_ka »

Pewnie gdzieś już ten temat był... ale nie udało mi się znaleźć. Wiem, że szczury gryzą, bo taka juz ich natura ;)... ale może jest jednak sposób, żeby jak już sobie siedzą pod bluzą - nie przerabiały jej równocześnie na sitko?? Tym bardziej, że szarpiąc i gryząc bluzę, czasem niechcący podgryzają i mnie. Czy można je jakoś tego oduczyć, czy też trzeba zaakceptować, przyzwyczaić się i polubić?
Awatar użytkownika
Ania26
Posty: 405
Rejestracja: pt sie 05, 2005 4:17 am
Lokalizacja: Warszawa

Czym zniechęcić szczura do gryzienia różnych rzeczy?

Post autor: Ania26 »

Do pewnego czasu dziewuchy były grzeczne... ostatnio im się też zebrało na gryzienie....
Próbowałam gorzkiego środka przeciw obgryzaniu paznokci.... ale tym moim dziwaczkom przypadł do gustu i gryzły jeszcze intensywniej posmarowane nim miejsca....
No nie wiem co robić..... oczy trzeba mieć dookała głowy....
Moje smrodziuszki: Ezri, Odo, Vic
Merry['], Łaciatka['], Pysia['], Mała['], Megi['], Oksanka [']
vanyija
Posty: 29
Rejestracja: pt kwie 28, 2006 2:28 pm

Czym zniechęcić szczura do gryzienia różnych rzeczy?

Post autor: vanyija »

ostatnio Filip wygryzł taaaaaaaaką dziurę w poduszce mojego chłopaka :khihi: dobrze,że nie w mojej :jezor2: zawsze chowam rzeczy, które wolałabym mieć w całości, a o poduszce zapomniałam i zostawiłam go na jakieś 4 minuty z nią przy zębach. Wracam a tu niespodzianka :twisted: na dodatek nakryłam go w trakcie gryzienia, więc nie mógł za bardzo ściemniać, że to nie on :khihi: środek poduszki już nie był w środku, tylko na zewnątrz, a Filip był bardzo dumny z siebie. Na szczęście nie ciągnie go do kabli i mam nadzieję, że to nie jest tylko kwesia czasu...
Słońce świeci za darmo wariatom od lat :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”