Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Shurka
Posty: 414
Rejestracja: czw mar 02, 2006 6:07 pm
Kontakt:

Karmy POLECANE

Post autor: Shurka »

Moja Frania urodziła się i wychowała na karmie Megan, dlatego w jej miseczce zawsze się ona znajdzie, plus kilka płatków kukurydzianych i łyżka karmy z Vitakraftu :D
zapraszamy do naszej galeryji ;)

oraz na temat poświęcony nam
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Karmy POLECANE

Post autor: Azi »

Osobiście polecam kolby vitapol - szczególnie te pakowane po 3 (we Wrocławiu mozna dostać po 3,20 na Krzykach na Wawrzyniaka nad Biedronką) oraz karme vitapol w kubełku (nie wiem jak się nazywa, nie mam akurat pudełka przy sobie, ale jest to pokarm uzupełniający, pełno kolorowych ciasteczek, orzechów, łakoci itp) a jako pokarm podstawowy pokar w kubełku "EvaPoz" z mysoszkoczkiem chyba jedzącym fistaszka (a może to wiewiórka? :drap: )
Ratatata
Posty: 5
Rejestracja: pt cze 30, 2006 9:01 pm

szczury

Post autor: Ratatata »

ja też polecam vitapola ale Milcia i Karizelda uwielbiają też kolby orzechowa firmy Tukan.
Milcia i Karizeldka to najfajniejsze szczurki świata!!
agacia
Posty: 675
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 7:32 pm

Karmy POLECANE

Post autor: agacia »

Ja swoim szczurkom daje Megana owocowego jako karme podstawowa,bo wbtych wszystkich podstawowych jest ziarno,ktorego chlopaki nie lubia. Teraz mam dla nich karme dla szczurkow EvaPoz,ale malo w niej jest dodatkow i duzo ziarna i chlopaki niechetnie je jedza.
Mały[*] (25.04.05-12.07.06)
Mr Jingles[*] (26.06.05-28.05.07)
niebieskooka
Posty: 9
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 10:33 am

Karmy POLECANE

Post autor: niebieskooka »

Też polecam vitapola.Moje ogonki uwielbiają z niego kolby. ;)
Venio
Posty: 152
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 9:01 pm
Kontakt:

Karmy POLECANE

Post autor: Venio »

XTRAVITAL - po prostu odkrycie ameryki :) moje szczury pokochały tą karme :) i nareszcie nie ma juz wywalania miski z powodu braku ulubionych składników ponieważ zjadają wszystko - a wywalają teraz tylko wtedy jak juz nic nie ma ;)
Karma droga ale imho warta swojej ceny.
Obrazek
[*] Psychol
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Karmy POLECANE

Post autor: ESTI »

Venio, a kupiles to w normalnym zoologu?
Ile zaplaciles?
Jaki jest sklad?
Obrazek
Venio
Posty: 152
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 9:01 pm
Kontakt:

Karmy POLECANE

Post autor: Venio »

Kupiłem w zoologu w Silesi. Taki duzy, marketowy - mozna powiedziec - zoologiczny.
Cena to 13złotych za 500gram.
Składniki: pszenica, owies, mięso z indyka, kukurydza, wysokiej jakości granulat z lucerny, soja , płatki fasoli i groch.
Obrazek
[*] Psychol
She
Posty: 24
Rejestracja: pn lip 03, 2006 7:04 pm

Karmy POLECANE

Post autor: She »

No właśnie VITAPOL mój szczur nie cierpi, jak widzi od razu wywala z miski i jest krótka piłka bez podania. W miarę lubił karmę animals, w sumie nie wiem już jaką mu dawać.
Bartek i Ilonka
Posty: 327
Rejestracja: czw mar 30, 2006 7:36 pm
Lokalizacja: Poznań

Karmy POLECANE

Post autor: Bartek i Ilonka »

Nasze szczury to są chyba rozpieszczone. Czego bym nie wsypała to i tak grzebią i kapryszą. W sekundę znikają najlepsze smakołyki, a potem już wzystko leży do następnego karmienia. W animalsie grzebią wybitnie, bo tam smakołyków mało, za Vitapolem też nie przepadają (chyba, że kolby tej firmy, to tak) Kupuję wiec wiaderko smakołyków i mieszam, wtedy jedzonko jest kolorowe, a i od czasu do czasu jakaś pszeniczka zniknie. Jedyne co zrzerają do końca to swieże warzywa.

Ilonka
Awatar użytkownika
Patha
Posty: 372
Rejestracja: pn mar 27, 2006 6:42 am
Kontakt:

Karmy POLECANE

Post autor: Patha »

karma kupiona na słowacji - tatrapen fantasia
ciekawe czy jest w polsce.
karma zawiera duuużo dodadków! orzeszki ziemne, chrupki, jakieś zborza i inne
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

Karmy POLECANE

Post autor: Elbereth »

Bardzo polecam karmę Prestige Rat Nature i Prestige Rat Crispy firmy Versele Laga. Obydwie karmy są pakowane w plastikowe torebki (Rat Nature z zip-lockiem) po 800 g. Paczka Prestige Rat Nature kosztuje ok 17 zł, Rat Crispy 8 - 10 zł. W karmie jest dosyć dużo chrupek (z wyglądu bardzo podobne do kociej karmy :lol: ), oprócz tego ziarno, suszone warzywa i owoce (więcej jest w Rat Nature). W porównaniu z wszelkimi polskimi Animalsami, Kolibrami itp. (o Alexie nie wspomnę...) to poprostu cudo...

Oprócz tego polecam jeszcze kolby Nestor, dobre, bezpieczny haczyk (plastikowy, a nie jakaś blacha, jak w niektórych), różne smaki, dobrze zapakowane (w foliowej zgrzewanej torebce w kartonowym pudełku) i tanie (w jednym sklepie w Gdańsku są już za 1,99 zł :hihi: ).
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Karmy POLECANE

Post autor: falka »

[quote="Elbereth"]Oprócz tego polecam jeszcze kolby Nestor, dobre[/quote]

próbowałaś :jezor2: ?
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

Karmy POLECANE

Post autor: Elbereth »

[quote="falka"]próbowałaś ?[/quote]
Chodziło mi o jakość, nie o smak ;) . Ale szybko zostają z nich tylko same patyczki, to widać, że smaczne też są 8) .
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

Karmy POLECANE

Post autor: Natalia_1222 »

Ja moje myszki karmię domową,własną mieszanką i myślę,że taka jest najlepsza dla każdego gryzońka :).Jest przecież bez kolorowych badziewi,które mogą być nawet rakotwórcze i naturalna :).
Ostatnio zmieniony czw wrz 07, 2006 3:38 pm przez Natalia_1222, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”