dominacja - na pleckach. jak bezboleśnie rozłożyć szczurka?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

dominacja - na pleckach. jak bezboleśnie rozłożyć szczurka?

Post autor: Elbereth »

luiza, najpierw go oswój, a dopiero potem, jak będzie potrzeba, to go zdominowywuj. Jeśli Ciebie zaczepia, to może po prostu chce się bawić :D . Połaskocz go wtedy, potarmoś, ale nie trzymaj go wtedy na siłę, tylko daj mu swobodę, jak chce się dalej bawić, to ok, jak nie chce, to też musisz to zaakceptować.
Najlepiej spraw mu kolegę, wtedy będzie miał szczurze towarzystwo do zabawy i już nie będzie tego tak wymagał od Ciebie.
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
luiza
Posty: 26
Rejestracja: śr sie 30, 2006 6:39 pm
Kontakt:

dominacja - na pleckach. jak bezboleśnie rozłożyć szczurka?

Post autor: luiza »

Dzięki za rady. A towarzystwo to rzeczywiście jest mu na 100% potrzebne i będzie je miał.
Szemrane disco, pełza po chodnikach.
vipszczur
Posty: 94
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 12:05 pm

dominacja - na pleckach. jak bezboleśnie rozłożyć szczurka?

Post autor: vipszczur »

a ja mam jescze pytanie czy jezeli szczur mnie nie gryzie itd to czy w ogole jest potrzeba dominacji go czy rczej chyba nie?
Obrazek
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

dominacja - na pleckach. jak bezboleśnie rozłożyć szczurka?

Post autor: Ewqa »

Według mnie w ogóle nie potrzebne jest to rozkładanie szczura na plecy.
Ostatnio zmieniony śr wrz 06, 2006 8:29 pm przez Ewqa, łącznie zmieniany 1 raz.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Magda_Marcin
Posty: 56
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 12:31 pm

dominacja - na pleckach. jak bezboleśnie rozłożyć szczurka?

Post autor: Magda_Marcin »

Niby po co go dominowac?

Moj po dwoch dniach kladzenie go na pleckach jest coraz bardziej spokojny :)
Magister (testosteron) Stefek (Inżynier)
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

dominacja - na pleckach. jak bezboleśnie rozłożyć szczurka?

Post autor: Ewqa »

A sama jaka byś była po 2 dniach grożenia ci biciem?
Dziwny przykład ale moze zrozumiesz o co mi chodzi.
Ja uznaje oswajanie tylko po dobroci, tzw. trening zaufania. Szczur ci ufa i jeżeli nie wykazuje żadnych agresywnych zachowań to nie ma sensu go stresowac kładąc go na plecy. W większości wypadków szczury jednak same bez takich numerów uznaja naszą wyższość na nimi.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
Sileas
Posty: 456
Rejestracja: czw sie 10, 2006 1:12 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

dominacja - na pleckach. jak bezboleśnie rozłożyć szczurka?

Post autor: Sileas »

Dziś jak tak obie hasały sobie po łóżku i znów zaczęły między sobą ten spór o dominację - znane wszystkim turlanie się i zaczepki , postanowiłam się dołączyć. Dłonią też ganiałam "przywódczynie" stada, a potem zaczepiłam i rozłożyłam na łopatki. Potrzymałam dwie sekundy, puściłam.
Mała weszła mi do rękawa i zaczęła lizać dłonie - po kilku minutach, gdy mi wylizała już calą zrobiło mi się trochę żal - pewnie czuła się o coś winna, i tym lizaniem starała się mnie udobruchać albo coś. Tak czy inaczej, raczej nie bede tego już próbować - póki są grzeczne
Za TM ['] : Silje (25.12.2006 - 25.01.2008), Iris (14.07.2006 - 02.09.2008), Wolke (14.07.2006 - 25.08.2008), Shivia (ok. 14.07.2006 - 18.09.2008)
Magda_Marcin
Posty: 56
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 12:31 pm

dominacja - na pleckach. jak bezboleśnie rozłożyć szczurka?

Post autor: Magda_Marcin »

Ewqa byłam po pogryzieniu bardziej potulna od Niego, jest agresywnym szczurem i cieszy mnie fakt, że jest coraz potulniejszy.
Magister (testosteron) Stefek (Inżynier)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”