Siano

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Kamil (milka)

Siano

Post autor: Kamil (milka) »

skoro taki to temacik to sie spytam czy szczurkom mozna podawac slome lub sianko ?? mam krolika i on to je i swinka morska i inne takie a czy szczur tez to bedzie jadl?? bo mam watpliwosci a mam nadzieje ze pomozecie mi je rozwiac :roll: :roll:
ala
Posty: 21
Rejestracja: ndz sty 18, 2004 5:57 pm

Sianko do jedzenia?

Post autor: ala »

moje szczuraski mieszkaja sobie na slomie, i doslownie kilka razy wydawalo mi sie, ze biora jakies grubsze zdziebelko do lapek i obgryzaja. choc nie wiem, czy jadly, czy tylko tak sobie sie bawily (?)
skorpionica z roku szczura
olka
Posty: 452
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 12:48 pm

Sianko do jedzenia?

Post autor: olka »

Nie ma problemu jeśli chodzi o sianko i słome (pod warunkiem, że sa czyste i nie ma w nich żadnych insektów, co się czasem zdarza). Szczurki pewnie urządzą sobie z nich gniazdko a i przekąsic cosik mogą :wink:
Olka
Gosiek
Posty: 98
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 7:22 pm

Uwaga na sianko

Post autor: Gosiek »

Kochani
Nie wiem jak sie to ma do zdrowia naszych szczurkow ale fakt jest faktem, ze w tym roku tereny południowe zostal zaatakowany przez slupkowca, ktory dostajac sie do organizmu zwierzat niszczy pomału jelita, watrobe i zoładek.Kolezanka w ten sposob stracila konia dostal krwotoku z zoladka i niestety nie dalo sie go uratowac dlatego wydaje mi sie ze ze wzgledow bezpieczenstwa naszych podopiecznych lepiej zrezygnowac z podawania sianka wogóle.
Zastanawiam sie tylko jak sie to ma to sprzedawanych w sklepach ziolek dla gryzoni ?Miejmy nadzieje, ze one sa jednak czyste pod kazdym wzgledem.pozdr
za tęczowym mostem Avi, Toluś
----------------------
Martolina
Posty: 114
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 7:08 pm

Uwaga na sianko

Post autor: Martolina »

Matko :shock: , a czy ten słupkowiec, występuje też w centralnych rejonach?? Pytam bo przyjaciółka ma konie!! I ta wiadomość mnie przestraszyła. (sorry że ja o koniach na szczurzym forum, ale chyba zrozumiecie moje obawy :oops: )
Gosiek
Posty: 98
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 7:22 pm

Uwaga na sianko

Post autor: Gosiek »

Nie mam zielonego pojecia trudno powiedziec gdyby nie ten przypadek to pewnie bym o tym nie wiedziala.Najgorsze jest to ze normalne tabletki na odrobaczanie na tego slupkowca nie dzialaja , kolezanka podaje teraz srodek drugiemu koniowi ktory podaje sie swiniom na słupkowca.Miejmy nadzieje, ze to bedzie skuteczny srodek.
Tyle o koniach na szczurzym forum.pozdr
za tęczowym mostem Avi, Toluś
----------------------
Lady Makbet
Posty: 55
Rejestracja: śr sie 23, 2006 10:37 pm
Kontakt:

Uwaga na sianko

Post autor: Lady Makbet »

Omg. :shock: Ja konia też mam i aż mi nogi zaczynają drżeć :shock:

Mała na szczęście siana nie dostaje. Słupkowiec....hemmm, trzeba by się więcej o tym dowiedzieć.
Niby jest wygodniej a jednak czegoś brak
W tym toksycznym bałaganie ani my ani wy
Nie mamy szans.


Obrazek
ale o co chodzi z tymi jajami to ja nie rozumiem... ;)
Awatar użytkownika
sue
Posty: 376
Rejestracja: pn gru 05, 2005 9:23 pm
Lokalizacja: Lublin

Uwaga na sianko

Post autor: sue »

A czy ten słupkowiec ginie w wysokiej temepraturze? Ja zawsze zanim dam szczurkom siano, 'prażę' ję w piekarniku, temp. około 150 stopni przez 15 minut.
Nobody is perfect. My name is nobody.

['] Pestka [II 2006 - 31 VIII 2007]


Obrazek
Awatar użytkownika
szymek18
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 28, 2006 4:44 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Uwaga na sianko

Post autor: szymek18 »

Ja kupuje siano w sklepie i słyszałem że siano dla zwierząt jest przed pakowniem suszone w piecach. Nie wiem na ile to prawda ale wydaje mi się że wysoka temperatura zabija słupkowca.
Ash nazg durbatulûluk, ash nazg gimbatul,
ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
AmericanIdiot
Posty: 261
Rejestracja: pt lip 28, 2006 8:01 pm

Uwaga na sianko

Post autor: AmericanIdiot »

Moje szczury ostatnio sianka nie dostają. Jakoś tak wyleciało :P
Za to dostaje kosz, tyle ze to moje własne sianko... Kurcze mieszkam na południu!! Hmm zobaczymy co i jak... Brrr....
"Jedynym dowodem na to że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja jest to że się z nami nie kontaktuje" :D

"Wielkośc narodu i jego postęp moralny można poznac po tym w jaki sposób obchodzi się ze swoimi zwierzętami"

Za Tęczowym Mostem: Stef ['], Karmel ['], Pusio ['], Markiz [']
Amusia
Posty: 414
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 1:40 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Uwaga na sianko

Post autor: Amusia »

ja mam sianko od wujka z pola on je do labolatorium daje dla szczurow wiec mu ufam
Hodowla myszy rasowych EZRA http://www.ezra.prv.pl
Awatar użytkownika
szymek18
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 28, 2006 4:44 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Uwaga na sianko

Post autor: szymek18 »

[quote="Amusia"]ja mam sianko od wujka z pola on je do labolatorium/ort daje dla szczurow wiec mu ufam[/quote]
O! Ciekawe czy każdy producent bada siano laboratoryjnie przed puszczeniem go do sprzedaży??
Ash nazg durbatulûluk, ash nazg gimbatul,
ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Gosiek
Posty: 98
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 7:22 pm

Uwaga na sianko

Post autor: Gosiek »

To akurat nie ma znaczenia czy to jest Wasze sianko czy ze sklepu bo zawsze istnieje ryzyko, ze ten cholerny słupkowiec sie tam zadomowił.A co do temperatury to nie wiem czy wysoka temp, to zabiegi skuteczne.pozdr
za tęczowym mostem Avi, Toluś
----------------------
Kora
Posty: 139
Rejestracja: pt lis 17, 2006 3:40 am

Sianko do jedzenia?

Post autor: Kora »

Wręcz jest to wymagany element ich pożywienia, z braku sianka mogą mieć gastryczne problemy. Moje jedzą co jakiś czas np jak się za bardzo objedzą ;)
"Pomyśl czasami o cierpieniu, którego wolisz nie widzieć"
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Sianko do jedzenia?

Post autor: limba »

Kora, nie jest wymagany u szczurow jako element pozywienia. Spokojnie moga dostawac co innego. Sianko za czesto pyli i uczula. Oczywiscie sianko dobrej jakosci mozna podawac, chociaz ogony zazwyczaj jesli juz to na nim spia.
http://szczury.org/viewtopic.php?t=7475
Ostatnio zmieniony śr gru 20, 2006 1:13 am przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”