Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Viss
Posty: 928
Rejestracja: sob maja 06, 2006 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Karmy POLECANE

Post autor: Viss »

Z tego co pamietam ktos dal link to artykułu o tym. Tez sie zdziwilam, ale wyraznie bylo napisane, ze oba warzywa sa trujace.
I am not from your tribe.
Gosiek
Posty: 98
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 7:22 pm

Karmy POLECANE

Post autor: Gosiek »

Dzisiaj kupiłam moim szczuraskom karme Xtra Vital trudno mi powiedziec czy ja pokochaja ale zainteresowanie nia jest choc moje szczuraski zdazylam juz rozpuscic i najchetniej jadlyby cos dobrego wyszukanego.
Dla zainteresowanych mieszkajacych w Krakowie informuje ze mozna ja dostac na zamowienie w sklepie zoologicznym Tom i Jery na ul.Mazowieckiej.

Karma kosztuje 11 zl
Ja kupilam Xtra Vital Complete Food dla szczurków z dodatkiem swiezego miesa z indyka ale podobno sa jeszcze inne smaki.
Karma dobrze wyglada , ładnie pachnie i mam nadzie,ze moje ciurki ja pokochaja.pozdr 8)
za tęczowym mostem Avi, Toluś
----------------------
Czacha
Posty: 14
Rejestracja: sob wrz 09, 2006 6:13 pm

Koliber

Post autor: Czacha »

Ja polecam karmę Koliber. Kupowałam ją kiedyś królikowi, a teraz mojemu szczurkowi. Jest urozmaicona chrupkami kukurydzianymi, pestkami dyni i innymi smakołykami. Cena ok. 10 zł
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

Karmy POLECANE

Post autor: Matylda »

Czacha z tego co pamietam to koliber jest jedna z gorzszych karm
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Karmy POLECANE

Post autor: falka »

[quote="Matylda"]Czacha z tego co pamietam to koliber jest jedna z gorzszych karm[/quote]

dokładnie, ja bym ją dała do niepolecanych
Viss
Posty: 928
Rejestracja: sob maja 06, 2006 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Karmy POLECANE

Post autor: Viss »

Ja na targach kupilam karme na stoisku Pabemii, nazywa sie Zoocenter Premium. Pokarm dla szczura.
Musze przyznac, ze z karmy jestem baaardzo zadowolona. Date waznosci ma tylko rok, wiec wnioskuje, ze nie ma tam konserwantow w ilosci zapewniajacej dlugowiecznosc karmy. Ale przede wszystkim wazne sa dla mnie te kwestie:
1) jedyna karma, ktora ogony zjadaja w calosci :shock:
2) zero dodatkow typu zapychaczo-smieci
3) bardzo roznorodne ziarna, naliczylam z 12 rodzajow, uwazam, ze to wyjatek w karmach kupowanych. Jest rowniez mieso.
4) praktycznie nie ma w niej granulatu, ktorego moje szczury nie tykaja w ogole.
5) opakowanie to pelen 1 kilogram, nie zadne tam 800-850g.
6) cena! na targach zaplacilam za 2 kg 6 zl... a facet, z ktorym rozmawialam, powiedzial, ze w sklepie nie kosztuje wiecej niz 5 zl za 1kg.

Tej samej firmy polecam kolby. Sa olbrzymie, calkowicie naturalne skladniki, bardzo twarde. Moje dziewczyny sa do tego przyssane prawie non-stop :thumbleft:

Jeszcze linki:
http://www.pabemia.com.pl/flash/index.htm (na dole po srodku trzeba kliknac na KATALOG i wybrac Gryzonie)
Ostatnio zmieniony pt wrz 15, 2006 10:49 pm przez Viss, łącznie zmieniany 1 raz.
I am not from your tribe.
Awatar użytkownika
Patha
Posty: 372
Rejestracja: pn mar 27, 2006 6:42 am
Kontakt:

Karmy POLECANE

Post autor: Patha »

karma z vitapolu. warzywna dla gryzoni. ładniy zapach warzywek. zawiera pasterniak, ziemniaki buraki... jeszcze dużo składników ale niechce mi się wymieniać. Pestka uwielbia tą karme. kosztuje tylko 3 złote. starcza na długo :jezor2:
mrs.jingles
Posty: 180
Rejestracja: śr sie 10, 2005 12:53 pm

Karmy POLECANE

Post autor: mrs.jingles »

zamowilam wczoraj Versele Laga Prestige Premium ,nie moge sie doczekac paczk izeby pogrzebac w opakowaniu co tam w niej siedzi. a czy smakuje to sie okaze juz za kilka dni,gdy przybeda do mnie nowe ogonki :zakochany:
Viss
Posty: 928
Rejestracja: sob maja 06, 2006 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Karmy POLECANE

Post autor: Viss »

Patha, vitapol u wiekszosci forumowiczow figuruje w karmach niepolecanych.
I am not from your tribe.
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

Karmy POLECANE

Post autor: Elbereth »

mrs.jingles, na pewno będzie im smakować, moje to jedzą na przemian z Rat Crispy (podobne, tej samej firmy, ale tańsze). Nie dość, że wcinają dużo chętniej, niż wszelkie polskie karmy, to jeszcze poprawiło im się futerko i skóra, nawet trochę przytyły te moje kurdupelki 8) .
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Mary
Posty: 71
Rejestracja: śr cze 28, 2006 8:02 pm

Karmy POLECANE

Post autor: Mary »

Viss też mam tę karmę, rzeczywiscie jest w niej "coś" bo moja ciura ją polubiła ( a z niej to raczej taki wybredzioch :? ) Poza tym skład ok, tylko Toprka mięsko zostawia :D, no i cena przyzwoita. We Wrocławiu, (bodajże w Auchan) jeszcze jakiś miesiąc temu zapłaciłam za nią niecałe 4 zł :shock: za cały kilogram! Warta polecenia.
Ostatnio zmieniony wt wrz 19, 2006 3:49 pm przez Mary, łącznie zmieniany 1 raz.
mrs.jingles
Posty: 180
Rejestracja: śr sie 10, 2005 12:53 pm

Karmy POLECANE

Post autor: mrs.jingles »

karma dotarla dzisiaj, hmm,z zapachu przypomina psie zarcie. ale faktycznie rozniste przysmaki sa. degustacja juz niedlugoooo :hihi:
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Karmy POLECANE

Post autor: Mycha »

W ostatnim czasie głównym składnikiem karmy moich ogoniastych jest... Royal Canin beauty & fit, Exigent lub (w tej chwili) BabyCat dla kotów. Po niedługim czasie stosowania karmy zauważyłam dużą poprawę w wyglądzie sierści szczurków. Oczka im błyszczą. Są naprawdę zadowolone i wyglądają świetnie. Karmy u zaprzyjaźnionego weterynarza można zamawiać w mniejszych opakowaniach więc wychodzi taniej. Mi udaje się najczęściej dostawać w formie próbek ;)
Do tego oczywiście karma ziarnista własnej roboty z pszenicy, kukurydzy, dwóch rodzajów słoniecznika, dyni, grochu, płatków kukurydzianych i suszonych warzyw i owoców Zuzala.

Co do zamiłowania niektórych ogoniastych do np Kolibra to wydaje mi się, że właściciele nie dali im okazji spróbować czegoś lepszego :jezor2:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

Karmy POLECANE

Post autor: Dory »

Polecam Prestige Rat Nature, jest naprawdę zróżnicowany i się chłopaczątkom nie nudzi. Tyle, że jest drogi :| ... Ale znalazłam na to sposób: mieszam go w proporcjach 1:1 z końskim musli, dodaję ziółka od zuzali i inne duperele z HF (gorąco polecam granulat ziołowy :hyhy: ). Wychodzi ponad 3 kg pysznego jedzonka ;) .
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

Karmy POLECANE

Post autor: Elbereth »

Noo, Prestige jest super :D . Ja go mieszam z Rat Crispy (podobne, tej samej firmy, tyle że tańsze, bardziej śmierdzi psią karmą ;) i jest trochę mniej składników), ziołami, pestkami dyni, orzeszkami i innymi dodatkami, które im wykombinuję 8) .
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”