Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
KasiaGdańsk
Posty: 453
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 3:33 pm

Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: KasiaGdańsk »

Ja też, w miarę możliwości czasowych... :)
Ja i moje kujciaki Słodziak i Bombelek oraz Arista, Juniper , Azja, Ajka i Europka za Tęczowym Mostkiem...
Yshia
Posty: 499
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 10:14 pm

Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: Yshia »

świetnie :) w trójkę zawsze raźniej. Kiedy i gdzie uderzamy ustalimy na gg, ok? 8) Ja od razu mówię że w tym tygodniu (oprócz czwartku w godzinach 9-13) jestem do Waszej dyspozycji :D
~~jestem chora~~
KasiaGdańsk
Posty: 453
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 3:33 pm

Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: KasiaGdańsk »

A ja teraz tylko w czwartek :cry: , no nic będzie inny termin...
Ja i moje kujciaki Słodziak i Bombelek oraz Arista, Juniper , Azja, Ajka i Europka za Tęczowym Mostkiem...
Yshia
Posty: 499
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 10:14 pm

Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: Yshia »

no to może czwartek, ale po południu? 15:00 ? :)
~~jestem chora~~
KasiaGdańsk
Posty: 453
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 3:33 pm

Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: KasiaGdańsk »

No już lepiej :) oby nic mi nie wypadło lub wam... :)
Ja i moje kujciaki Słodziak i Bombelek oraz Arista, Juniper , Azja, Ajka i Europka za Tęczowym Mostkiem...
Amusia
Posty: 414
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 1:40 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: Amusia »

mi sie udalo poprawic wrunki w sklepie zoologocznym wydrukowalam ze strony sps te karteczki jka opiekowac sie sczurem zanioslam im zeby dawali ludzieom jak beda kupowac szczury i powiedzilam ze jestem z organozacji o chrony gryzoni no i chyba sie zlekli bo wszystkie zwieraki porozdzielali plciami dali im nowe klatki i wysprzatali caacy PRZEPRASZAM SPS ZA TAKIE SWINSTEWKO ALE CHYBA MI WYBACZYCIE WKONCU POMOGLO!!
Hodowla myszy rasowych EZRA http://www.ezra.prv.pl
Yshia
Posty: 499
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 10:14 pm

Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: Yshia »

idziemy dziś z Laylą do tego sklepu w Oliwie.
Kobieta wystawia szczurki na allegro, i podstępem wysłałam jej maila co do humanitarnego transportu jaki zaznaczyła, o treści:
Treść wiadomości:
witam. jestem zainteresowana szczurami z pańskiej aukcji. Ale mam pytanie odnośnie transportu. Jakie są możliwości?
pozdrawiam i czekam na odpowiedź

A ona odpisała mi na to:
"Poczta albo PKP Poczta przy zakupie wszystkich nie oplaca sie bo waza za duzo i PKp wychodzi na jedno. 25 zł A jeden szczur poczta to 13 zł
M>"

:zlosc: co to za kobieta... I jeszcze sklep zoologiczny prowadzi.. Będzie dziś hard core coś czuję..
~~jestem chora~~
Lili_Marleen
Posty: 169
Rejestracja: pn lip 24, 2006 12:12 pm

Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: Lili_Marleen »

[quote="Yshia"]idziemy dziś z Laylą do tego sklepu w Oliwie.:zlosc: co to za kobieta... I jeszcze sklep zoologiczny prowadzi.. Będzie dziś hard core coś czuję..[/quote]
powodzenia dziewczyny!! :thumbleft:
poszłabym z Wami, ale niestety nie mam możliwości :evil:
KasiaGdańsk
Posty: 453
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 3:33 pm

Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: KasiaGdańsk »

Nie mogłam, musiałam po 5 dniowym maratonie w pracy odpocząć. Czekam na wieści co się udało zdziałać dla tych zwierzątek ze sklepu w Oliwie...
Ja i moje kujciaki Słodziak i Bombelek oraz Arista, Juniper , Azja, Ajka i Europka za Tęczowym Mostkiem...
Flafon
Posty: 30
Rejestracja: sob sie 19, 2006 7:10 am

Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: Flafon »

Jezu ale sie przed chwila wkurzylam!
Poszlam do zoologika z mama i z psem zeby zobaczyc czy sa szczuraki :hihi: ja chcialam zobaczyc ogonki, a mamie chcialam krolika pokazac, piekny jest poprostu :lol2: Patrze no nie ma chyba szczurow, ale nic. Moja uwage przykulo akwarium [nadal nie wiem czy tam cos bylo, ale mozliwe, ze tak bo byla taka "wypustka" w trocinkach--> jutro dokladnie sprawdze :twisted: ] w ktorym nie bylo zadnego poidelka, ani miseczki w ktorej bylby chociaz gram jedzonka :zlosc: . Juz chcialam zrobic awanture facetowi ze sklepu ale mama pociagnela mnie szybko za ramie. Jezeli ktos rowadzi sklep zoologiczny jest chyba zobowiazany "dostarczac" zwierzatkom czystej wody a tym bardziej
j e d z e n i a ! !
Dzisiaj ide tam jeszcze z kumpelami i zapytam czy tam cos jest w tym akwarium.
Szczur z tonącego okrętu ucieka
Myszka za nim goni
i krzyczy: szczurze pokonaj tonący okręt!
Pokonaj swój lęk i strach!
Marcysia

Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: Marcysia »

W Zoomisiu w Sandomierzu są bardzo dobre warunki dla zwierząt ale szczurków tam nie ma niestety :sad3: i po szczuraski do Stalowej Woli 30 kilometrów bede musiała jechać, i juz drugi tydzien musze czekac ale jak przyjade to powiem co to wa sklep i jakie warunki. chyba samćow dwuch kupię :glupek:
vipszczur
Posty: 94
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 12:05 pm

Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: vipszczur »

nie bierz szczurkow ze sklepu zoologicznego!!!!!!!!!! jest tyle maleństw za darmo na naszym forum a w sklepie beda wystraszone i pomozesz 2 a na ich miejsceprzyjda 4 nastepne ;(
Obrazek
Awatar użytkownika
Sileas
Posty: 456
Rejestracja: czw sie 10, 2006 1:12 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: Sileas »

Nie wiem jak to możliwe, ze w Bydzi nie ma oddziału TOZ'u. W takiej kwestii w ogóle mogę się na cokolwiek powoływać?
Bo niedawno widziałam okropny sklep zoologiczny (a w zasadzie ćwierć-sklep) w poszukiwaniach ściółki No-smell. W środku śmierdziało nieczyszczonymi klatkami - małe kliteczki ustawione jedna na drugiej pod oknem (!).. zwierzaczkom ciasno, gorąco i Bóg wie co jeszcze. Sprzedawca wyglądał jakby własnie uciekł z więzienia, nieogolony i mnóstwo tatuaży... Przeraziłam się go i wyszłam, ale nie daje mi to spokoju. Co z takim fantem zrobić?
I jeszcze zoologik pod imieniem św. Franciszka... =='
Za TM ['] : Silje (25.12.2006 - 25.01.2008), Iris (14.07.2006 - 02.09.2008), Wolke (14.07.2006 - 25.08.2008), Shivia (ok. 14.07.2006 - 18.09.2008)
Marcysia

Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: Marcysia »

vipszczur, w sumie fakt nie pomyslalam :sciana2: ale i tak juz wiadomo ze je dostane bo byly u takiej babki przez pare dni i stwierdzila ze juz ich nie chce a ze znajoma mamy to wiedziala ze sobie chce sprawic i mi da w sobote :klask: a nie odpisałam od razu tylko teraz bo nie mam neta w domu :zlosc: i tylko czasami chodze to do kafejki to do mamy do pracy... :pingwin:
Ostatnio zmieniony czw wrz 21, 2006 2:13 pm przez Marcysia, łącznie zmieniany 1 raz.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: Nina »

[quote="Nakasha"]Opisujcie tu, w jaki sposób pomogliście zwierzętom (nie tylko szczurom) trzymanym w sklepach zoologicznych, w złych warunkach. Co zrobiliście, co powiedzieliście, aby właściciele sklepu/sprzedawcy rzeczywiście lepiej dbali o zwierzaki i czy to wywarło efekty.

Chwalcie się. To może zainspirować innych, dodać im odwagi, poruszyć bardzo pozytywny łańcuch. [/quote]
Za każdym razem gdy jestem w zoologiku z którego mam moją Soli zwracam uwage na to że zwierzaki np. nie mają wody i sprzedawca zawsze im wtedy nalewa. Ostatnio zwróciłam uwage że myszy mają za ciasne akwarium a reszta zwierzaków straszny syf i że może mu tu wpaść kontrola i będzie źle z jego sklepem. Następnego dnia gryzonie miały czysto a myszy były w większym akwa ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”