Problem z piciem wody

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: Dory »

To pewnie dlatego. Nie masz się czym martwić :thumbleft: .
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
johnnyk
Posty: 11
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 4:31 pm

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: johnnyk »

dzięki za pomoc :)
pesa
Posty: 132
Rejestracja: wt sie 22, 2006 11:08 am

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: pesa »

moja Staffcia w zadziwiająco szybkim tempie nauczyła się pić wodę z poidła ( a później było tylko słychać- klik,chlip ) - nawet nie wiem kiedy to się stało..pamiętam że nie musiałam Jej specjalnie uczyć..sama do tego jakoś doszła - a to jest dowód na to, że ogony są naprawdę wielce inteligentnymi zwięrzątkami .. pod koniec Jej życia podawałam Jej h2o strzykawką gdyż :-( nie była w stanie pić z poidełka :cry:
"cannot find the comfort in this world"
Kaju
Posty: 12
Rejestracja: czw kwie 19, 2007 8:02 pm

Problem :(

Post autor: Kaju »

Witam. Od poniedziałku jestem posiadaczem dwóch 5 tygodniowych słodkich kapturzyc :) ale troche sie o nie martwie. Oswoiły sie szybko juz na nastepny dzień dawały sie swobodnie i bez nerwów brac na rece, i biegały mi pod bluzą. Ale niestety nie widzezeby wogole piły, a jesli to tylko sladowe ilosci. Mają i miseczke i poidełko, i prawie wogole nie piją. Czy to stres? I do tego jak są w klatce to cały czas siedzą w hamaku i lezą, tylko wieczorem poznym lataja pare minut po klatce, czyszczą sie i wogole. Do tej pory gdy brałem je na rece to od razu hop do rekawa i siedziały pod bluzą ale na szczescie dzis zaczęły eksplorowac biurko :) . Odwodnione nie są na szczescie, bo sprawdzałem, nie są tez nerwowe i sie mnie nie boją, ale i tak sie martwie o nie.

Scalone z podobnym tematem. Przed zalozeniem nowego tematu prosze sprawdzic czy podobna kwestia nie byla juz poruszana na forum. / mod. Lulu.
Ostatnio zmieniony sob maja 05, 2007 8:48 pm przez Lulu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Problem :(

Post autor: Telimenka »

hmm a z palca moze im sprobuj podawac wode. stres tez jest mozliwy,na razie podawaj im warzywa i owoce bogate w wode np jablka,marchewki. z czasem na pewno przekonaja sie do poidła :)
Ostatnio zmieniony sob maja 05, 2007 6:50 pm przez Telimenka, łącznie zmieniany 1 raz.
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Problem :(

Post autor: yss »

moje szczurki na początku też przez jakiś tydzień nie piły :) albo i dłużej. jak dostają warzywa i owoce, może im się nie chcieć zbytnio pić :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Kaju
Posty: 12
Rejestracja: czw kwie 19, 2007 8:02 pm

RE: Problem :(

Post autor: Kaju »

JAbłek nie za bardzo chcą jesc, za to lubią ogórki, papryke i szynke. Przed chwilą dobrały sie do cukierniczki, odrobina cukru nie zaszkodzi im?
A z palca nie chcą pić :/

EDIT: mam nadzieje ze w ciągu tygodnia gdzies im przejdzie... naprawde martwie sie o nie i im sie dziwie... moze nie ufają nowym sprzetom w nowej klatce, bez starych towarzyszy?
Ostatnio zmieniony sob maja 05, 2007 6:58 pm przez Kaju, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

RE: Problem :(

Post autor: Wilczek777 »

Może wcześniej piły tylko z miseczki i ciężko im przyzwyczaić się do poidełka? Telimenka ma racje jak nic sie niezmini dawaj owoce żeby sie nieodwodniły!
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Kaju
Posty: 12
Rejestracja: czw kwie 19, 2007 8:02 pm

RE: Problem :(

Post autor: Kaju »

Piły z poidełka bo widziałem ze miały w klatce. Warzyw daje ale tez strasznego apetytu nie maja, pochrupią chwile i zostawiają.
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Problem :(

Post autor: Telimenka »

to nie masz sie czym martwic :) jak ma wode w warzywach i owocach to sie nie odwodni moze pokaz im jak pic z poidelka?
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Kaju
Posty: 12
Rejestracja: czw kwie 19, 2007 8:02 pm

RE: Problem :(

Post autor: Kaju »

naciskałem palcem na te kuleczke przy nich i podawałem im na palcu tą wode ale one sprawiają wrazenie jakby wogole nie interesowała ich woda O_o tylko wieczorem moczą sie w miseczce a potem sie myją O_o
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Problem :(

Post autor: Telimenka »

wydaje mi sie ze naucza sie z poidelka a jak nie to miseczke z woda przyczepiana na kltake zeby sie trocinami nie zabrudzila.ale nie masz sie o co martwic nie odwodnia sie :).maja warzywa,maja poidelko,maja miseczke.bedzie dobrze :D
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Kaju
Posty: 12
Rejestracja: czw kwie 19, 2007 8:02 pm

RE: Problem :(

Post autor: Kaju »

Zobaczymy za pare dni :) mam nadzieje ze będa normalnie piły :) w kazdym razie dzieki za odpowiedzi :-D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”