Jak odkarmić oseska?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
pesa
Posty: 132
Rejestracja: wt sie 22, 2006 11:08 am

Proszę o pomoc. Jak odkarmic oseska?

Post autor: pesa »

[quote="Ariel"]zawsze jadł wszystko, co mu dałem aż do wczoraj. Matka kupiła mu szczurzego noworodka a mój wąż ignoruje go zamiast zjeść.[/quote]..wiem ze to nie czas i nie miejsce, ale zatkało mnie to co napisałeś . Dziwię się że chcesz uratować tego oseska (dalaczego???)..Moze jak dorośnie będzie smaczniejszy,co?!?!?..o ironio! Błagam.. tylko - nie skazuj go na cierpienie!
"cannot find the comfort in this world"
Ariel
Posty: 14
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 1:03 pm

Proszę o pomoc. Jak odkarmic oseska?

Post autor: Ariel »

Zaraz spadam do sklepu po to mleczko. Ale dalej mi nikt nie napisał, jaką dawke mam mu podawać tego pokarmu...
Nie martw się pesa nie dam go wężowi, nie po to wstaje w nocy i poświęcam mu tyle czasu żeby wąż mógł go zjeść.
Dlaczego? Po prostu zrobiło mi się go żal :) a po za tym to nie miałem jeszcze szczura :P
Pozdrawiam
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Proszę o pomoc. Jak odkarmic oseska?

Post autor: mazoq »

Ariel, dawaj jak najwięcej - im więcej zje tym lepiej. i masuj brzuszek po jedzeniu.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Proszę o pomoc. Jak odkarmic oseska?

Post autor: krwiopij »

Tyle, żeby miał pełny brzuszek. Powinieneś mu dawać tyle mililitrów mleka, ile stanowi 5% wagi ciała podanej w gramach. Np. jeśli maluch waży 6g, przy każdym posiłku powinien dostać 0,3ml mleka (6 x 5% = 6 x 0.05 = 0,3). Ale żeby to obliczyć, musiałbyś zważyć szczurka na bardzo dokładnej wadze. Bez tego musisz karmić go "na oko". Między innymi dlatego szanse na przeżycie maluszka są znikome.

Czy mały załatwia się? Czy ma apetyt?
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Ariel
Posty: 14
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 1:03 pm

Proszę o pomoc. Jak odkarmic oseska?

Post autor: Ariel »

Niestety nie posiadam takiej wagi. Kupiłem to mleko sojowe z bebiko i chyba mu smakuje za drugim razem jak go karmiłem to sie nawet sam przyczepiał do strzykawki, bo wczesniej jak by jej unikał. Dziś mnie trochę wystraszył... Karmiłem go ok. 12:30 tym mlekiem i wyszedłem z domu, jak wróciłem o 16 to się ledwo ruszał, ale jak go wziąłem do karmienia to się rozkręcił i wtedy właśnie sie aż przyssał do strzykawki :)
Załatwia się, jak go karmie to robi kupki :P
Ariel
Posty: 14
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 1:03 pm

Proszę o pomoc. Jak odkarmic oseska?

Post autor: Ariel »

Właśnie wrzuciłem zdjęcie mojego szczurka, można go zobaczyć pod moim nickiem :)
Pozdrawiam
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Proszę o pomoc. Jak odkarmic oseska?

Post autor: mataforgana »

Ariel, z avatara wynika, że masz małego słodkiego husky... chyba jest już nieźle ofutrzony, całkiem wyraźnie widac kolorek futerka :)

hmm, wydaje mi się, że trochę za długą mu zrobiłeś przerwę w karmieniu - to się mogło źle skończyć...
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
lenalove
Posty: 557
Rejestracja: wt sty 31, 2006 10:07 pm

Proszę o pomoc. Jak odkarmic oseska?

Post autor: lenalove »

No cudo! a ja jestem pewna że się zakochasz w ogonkach a twoj wąż bedzie musiał się przerzucić na rzodkiewkę :D bo inaczej padnie z głodu ;)
moje aniołeczki: Natka ['], Miszel [']- zawsze w moim serduchu
Ariel
Posty: 14
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 1:03 pm

Proszę o pomoc. Jak odkarmic oseska?

Post autor: Ariel »

Staram się go karmić, co 3-4 godziny. Wydaje mi się, że był trochę zaspany a mi się wydawało, że zdycha. Jak narazie ma króciutkie futerko i bardzo mi się podoba ten kolorek :). W tym szczurku chyba już się zakochałem :) Ale węża ja nie stworzyłem, ja go tylko karmie, więc dalej będzie jadł myszki jak to robił dotychczas.
Mam pewne pytanie... W którym tygodniu szczurki otwierają oczka?
Pozdrawiam.
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

Proszę o pomoc. Jak odkarmic oseska?

Post autor: Dory »

Mój mały otworzył 16 dnia :D
Gdzieś tak mniej więcej...
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
CeRATor
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 29, 2006 10:52 am

Proszę o pomoc. Jak odkarmic oseska?

Post autor: CeRATor »

i tak oto podziwiamy narodziny kolejnego szczuromaniaka :D ja kiedys chcialem miec szczura i ostatnio mama przyniosla do domu szczurka uratowanego od pozarcia prez weza :) ale ma odgryziona dlon pewnie orzez ojca w kiedy byla noworodkiem... ale i tak po jogurciku szaleje za dziesieciu :D taki maly diabel wcielony :)
Afther This Your Life Will Never Be The Same... QLIMAX!!
lenalove
Posty: 557
Rejestracja: wt sty 31, 2006 10:07 pm

Proszę o pomoc. Jak odkarmic oseska?

Post autor: lenalove »

Ariel, po około 2 tyg. Nie potępiam terrarystów.... mam swoją teorię na ten temat... rozumiem że istnieje coś takiego jak łańcuch pokarmowy a matka natura nie robi nic bez powodu... jednak chorą dla mnie sytuacją jest patrzenie na to jak terrarysta karmi węża i z przyjemnością na to patrzy... albo cisze się jak gad dręczy swoją ofiarę... no dobra nie będe schodzić z tematu... zdawaj relacje i trzymam kciuki za maleństwo...
moje aniołeczki: Natka ['], Miszel [']- zawsze w moim serduchu
pesa
Posty: 132
Rejestracja: wt sie 22, 2006 11:08 am

Proszę o pomoc. Jak odkarmic oseska?

Post autor: pesa »

Ariel, przepiękny szczuruś :zakochany: .. mam nadzieję że przeżyje Twojego węża.. tak bardzo bym chciała żeby Ci się udało uratować choć jedno szczurze istnienie i pragnę żebyś zaczął je doceniać.. ja jakbym miała węża to musialby być wegetarianinem- inaczej nie miałabym serca...
"cannot find the comfort in this world"
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Proszę o pomoc. Jak odkarmic oseska?

Post autor: krwiopij »

Ostudzę trochę wszechobecny entuzjazm. Nie ze złośliwości, ale by na ziemię wszystkich sprowadzić.

[quote="Ariel"]Staram się go karmić, co 3-4 godziny. [/quote]
I absolutnie nie rzadziej. 4 godziny w ciągu dnia to maksimum przerwy. Pamiętaj, że w nocy maluch też musi jeść, więc musisz wstawać.

[quote="Ariel"]Załatwia się, jak go karmie to robi kupki :P[/quote]
Może się czepiam, ale upewnić się muszę - masujesz mu brzuszek? I myjesz go po tym, jak się załatwi? Najlepiej masuj brzuszek i okolice genitaliów przed i po karmieniu. To pomoże szczurkowi wypróżnić się, a także zachęci do jedzenia.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Proszę o pomoc. Jak odkarmic oseska?

Post autor: merch »

Moim zdaniem tez wcale nie jest wesoło, szczurek wyglada na odwodnionego . Koniecznie karm go częściej. Staraj się co 2 godziny , no i musisz coś zrobić z karmieniem wtedy kiedy masz jakieś zajęcia - chodzisz do szkoły ? czy pracy?. Dla szczurka najlepiej by było gdyby znalazł szczurzą mamkę.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”