Napady agresji -szczurek od SKR

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Carla
Posty: 11
Rejestracja: śr lip 26, 2006 3:28 pm
Lokalizacja: Płock/Bydgoszcz

Napady agresji -szczurek od SKR

Post autor: Carla »

witam! od jakis dwoch miesiecy mam szczurka, na poczatku byl sporym dzikuskiem ale dosyc szybko zrobila sie z niego niemozliwa przylepka! problem tkwi w tym, ze ma dziwne napady agresji, spij razem ze mna i kiedy sie kladziemy wszystko jest super przyjedzie zeby go poglaskac, przytulic az nagle jakby cos w niego wstepowalo rzuca mi sie np na rece, nogi przyczepia i zaczyna gryzc wydajac przy tym dziwne odglosy i trzyma sie na tyle mocno ze nie jestem w stanie go oderwac! (a nie wspomne juz o tym ze to naprawde boli ałłł) szczurek pochodzi z miotu od SKR'a i zastanawiam sie czy to nie mam wlasnie z tym zwiazku, czy jest mozliwosc ze on po prostu ma dziedzicznie zapisaną agresję (przez zagryzanie tych chomikow itp). chcialabym mu dokupic kolege ale boje sie, ze on mu zrobi krzywdę! z góry wielkie dzieki za pomoc!
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Napady agresji -szczurek od SKR

Post autor: mazoq »

no niestety szczury SKRa mogą mieć skrzywioną psychikę :-( bo możliwe że je specjalnie "trenował" by rzucały się na ludzi i inne zwierzęta (gdzieś jest jeszcze o tym temat). Jeśli szczurek jest młody to powinno dać się go jeszcze odratować, trzeba tylko poświecić mu dużo czasu i np. gdy atakuje, przewracać na plecki. wtedy będzie wiedział że robi coś źle i może się oduczy ;)
Viss
Posty: 928
Rejestracja: sob maja 06, 2006 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Napady agresji -szczurek od SKR

Post autor: Viss »

No i pozostaje też kastracja. Ale oczywiście najpierw metody zaproponowane przez Mazoqu, a w ostateczności operacja.
I am not from your tribe.
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Napady agresji -szczurek od SKR

Post autor: Lulu »

ja mysle, ze nie ma co sie doszukiwac w kazdym objawie agresji tych szczurow od razu zwiazku z tym, ze sa od SKR. jest mozliwe, ze to to, jednak ja w pierwszej kolejnosci bym stawiala na najbardziej prawdopodobne wytlumacznie.

w jakim wieku jest szczuras? skoro jest u Ciebie od dwoch miesiecy to zgaduje, ze moze miec ok 3-4 miesiecy. hormony w nim buzuja i takie zapedy agresywno-dominatorskie u samcow w tym wieku choc nie sa regula to nie sa tez rzadkowscia. no i tak jak radzi mazoq: pokaz kto tu rzadzi. staraj sie byc pewna we wszystkich swoich ruchach i nie ustepuj mu. w przypadku gdy bedzie chcial atakowac przewroc na plecki i przytrzymaj. warto zakupic sobie porzadne rekawice robocze.

a o kastracji polecam temat: >>klik<<.
Carla
Posty: 11
Rejestracja: śr lip 26, 2006 3:28 pm
Lokalizacja: Płock/Bydgoszcz

Napady agresji -szczurek od SKR

Post autor: Carla »

szczurek urodził się 7 lipca czyli ma prawie 3 miesiące! niestety metoda na plecy kompletnie nie pomaga czasami to nawet mi się wydaje ze jemu to nawet za bardzo nie przeszkadza! dziekuje za informacje, zabieram sie za czytanie o kastracji! amam jeszcze pytanie a co z jakims kolegą dla niego? czy to za duze ryzyko?
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Napady agresji -szczurek od SKR

Post autor: AngelsDream »

[quote="Carla"]a co z jakims kolegą dla niego? czy to za duze ryzyko?[/quote]

Z doświadczenia z trudnymi szczurami wiem, że ryzyko jest i to niestety dośc spore i nawet kastracja może nic na to nie zdzialac.
Wyjątki i dwa psy.
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Napady agresji -szczurek od SKR

Post autor: mazoq »

Carla, co znaczy że metoda przewracania nie pomaga? szczur się wyrywa? to trzymaj go tak długo aż przestanie się wyrywać, proste (lub jeśli się nie wyrywa to trzymaj aż zacznie ;) ). puszczając go w chwili gdy zbyt mocno się rwie uświadamiasz mu tylko dodatkowo że nie jesteś w stanie uzyskać nad nim przewagi.
turybiusz
Posty: 354
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:00 pm

Napady agresji -szczurek od SKR

Post autor: turybiusz »

Jesli dominacja nie pomoże, zastanów się nad kastracją. A potem zastanów się nad towarzystwem dla niego. Dla trudnych szczurów najlepiej chyba zastosować metodę Makarony, opisaną na tej stronie:
http://szczury.org/viewtopic.php?t=1149 ... c&start=30
...
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”