Gryzienie rzeczy zwisajacych z wysokosci.

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Amusia
Posty: 414
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 1:40 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gryzienie rzeczy zwisajacych z wysokosci.

Post autor: Amusia »

moj szcur strasznie gryzie koldre i kol i wszytko co zwisa z luzka i z krzesla nie moge nawet kapci zostawic na podlodze na noc bo robi szatkownice a wczoraj odkrylam ze brzeg koldry jest caly poszatkowany ba wczesniej cwaniak chowal te wycinki do klatki ale wczoraj nie zdarzyl ich ukryc teraz siedzi w klatce i ma zakaz wychodzenia ale nie chce zeby musial cierpiec i mam pytanie CZY WASZE SZCURY TEZ GRYZA KOCE I KOLDRY KTORE ZWISAJA WAM Z LUZKA??? (na szczescie nie gryzie tapety)

Jesli taki temet juz byl bo nie moglam znalesc to prosze administatorow o polaczenie.

[ Komentarz dodany przez: LuLu: Nie Paź 15, 2006 7:48 am ]
Temat zmieniony na bardziej czytelny.
Ostatnio zmieniony ndz paź 15, 2006 6:48 am przez Amusia, łącznie zmieniany 1 raz.
Hodowla myszy rasowych EZRA http://www.ezra.prv.pl
BAGI
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 26, 2005 2:05 am

Gryzienie rzeczy zwisajacych z wysokosci.

Post autor: BAGI »

Moje przywłaszczyły sobie narzutę, robią z nią co chcą i już im nawet nie bronię ;)
marchewa
Posty: 1272
Rejestracja: śr lis 02, 2005 1:05 pm
Kontakt:

Gryzienie rzeczy zwisajacych z wysokosci.

Post autor: marchewa »

Amusia, ja nie mam praktycznie poszewki na kołdrę, tzn mam ale składającą się głównie z dziur. Z poszewką na poduszkę jest to samo.
Mam swoje dwa komplety pościeli używane na zmianę, bo inaczej się nie da. Wszystko w strzępach :D
Moje domowe bluzy, spodnie i koszulki też :D
I wish I was a punk rocker with flowers in my hair, In 77 and 69 revolution was in the air
I was born too late to a world that doesn’t care, I wish I was a punk rocker with flowers in my hair
yoouk
Posty: 12
Rejestracja: sob cze 10, 2006 11:09 pm

Gryzienie rzeczy zwisajacych z wysokosci.

Post autor: yoouk »

moje wchodzą do lóżka i tam robia sobie gniazdo z mojej poscieli..moja mama jest zawsze wsciekła gdy znowu musi szyć to co szczury pogryzły.. teraz je pilnuje i na razie jest spokój..
Ostatnio zmieniony pt wrz 29, 2006 3:42 pm przez yoouk, łącznie zmieniany 1 raz.
yoouk
BAGI
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 26, 2005 2:05 am

Gryzienie rzeczy zwisajacych z wysokosci.

Post autor: BAGI »

Podejście marchewy jest świetne :thumbleft: W pokoju lepiej mieć "na scuzym poziomie" tylko to, co sobie gryźć mogą, posiusiwać i robić z tym co chcą ;) Wtedy pełen spokój ;)
Amusia
Posty: 414
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 1:40 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gryzienie rzeczy zwisajacych z wysokosci.

Post autor: Amusia »

ale on gryzie jak ja spie i ja sie sprasznie wierce i czasem brzeg koldry lub koca spada na podloge
Hodowla myszy rasowych EZRA http://www.ezra.prv.pl
Aurea
Posty: 98
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 7:04 am

Gryzienie rzeczy zwisajacych z wysokosci.

Post autor: Aurea »

czego ty sie spodziewałas po szczurze? To w koncu gryzon Ja mojej daje suchy chleb do gryzienia i gryzaki i zauważyłam ze nie gryzie juz poszewki A kabli w ogóle nie rusza
Ostatnio zmieniony pt wrz 29, 2006 6:19 pm przez Aurea, łącznie zmieniany 1 raz.
Aurea
KasiaGdańsk
Posty: 453
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 3:33 pm

Gryzienie rzeczy zwisajacych z wysokosci.

Post autor: KasiaGdańsk »

U mnie to samo, pościel już każda jak leci ma piękne wzorki. Nic z tym nie robię, bo po co, może kiedyś pozszywam jak mi się zachce... :D
Ostatnio zmieniony pt wrz 29, 2006 8:03 pm przez KasiaGdańsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Ja i moje kujciaki Słodziak i Bombelek oraz Arista, Juniper , Azja, Ajka i Europka za Tęczowym Mostkiem...
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Gryzienie rzeczy zwisajacych z wysokosci.

Post autor: Ewqa »

[quote="Amusia"]ale on gryzie jak ja spie[/quote]

Mam tez "nocny" wzorek na pościeli na pamiątkę ;)
Nejlepeij przesuń klatkę tak żeby sie szczurki nie dostały do kołdry i po sprawie.
Na szczęście z wiekiem im to częściowo przechodzi.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Amusia
Posty: 414
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 1:40 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gryzienie rzeczy zwisajacych z wysokosci.

Post autor: Amusia »

klatka stoi na drugim kocu pokoju mowilam przeciez ze jak spie to sie wierce i koldre zwalam MAM JESZCE 1 PYTANKO czy jak dajecie cos sczurom z reki to rzucaja sie na to tak ze mogly by wam palce poobgryzac
Ostatnio zmieniony pt wrz 29, 2006 8:03 pm przez Amusia, łącznie zmieniany 1 raz.
Hodowla myszy rasowych EZRA http://www.ezra.prv.pl
BAGI
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 26, 2005 2:05 am

Gryzienie rzeczy zwisajacych z wysokosci.

Post autor: BAGI »

Zależy co to jest ;)
Aurea
Posty: 98
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 7:04 am

Gryzienie rzeczy zwisajacych z wysokosci.

Post autor: Aurea »

moje jak im podaje na rece to najpierw obwachaja wezmą w łapki i biegną pod łózko :) maja tam spizarnie chyba A co do tego gryzienia postaraj im sie zapewnic jakies wapno suchy chleb cos co mogłyby bezustannie gryźć i piłowac ząbki
Ostatnio zmieniony pt wrz 29, 2006 9:16 pm przez Aurea, łącznie zmieniany 1 raz.
Aurea
marchewa
Posty: 1272
Rejestracja: śr lis 02, 2005 1:05 pm
Kontakt:

Gryzienie rzeczy zwisajacych z wysokosci.

Post autor: marchewa »

[quote="Aurea"]A co do tego gryzienia postaraj im sie zapewnic jakies wapno suchy chleb cos co mogłyby bezustannie gryźć i piłowac ząbki[/quote]
Wątpię, żeby to coś dało. Moje mają wapienko, kolby, suche żarełko a mimo to gryzą. Bo szczury jak sama nazwa wskazuje są gryzoniami i gryźć będą, bo taka ich natura.
A już na 2000% będą gryźć to, co przez przypadek znalazło się na ich klatce/w pobliżu ich klatki. Choćby na zewnątrz mało gryzły. Jak coś leży na klatce, to trzeba to wciągnąć do klatki, poszatkować, zrobić sobie legowisko itd :D

I tak BTW Aurea, nie wiem co ma piłowanie ząbków do gryzienia kołdry... bo o materiał to one sobie raczej ząbków nie spiłują :jezor2:
I wish I was a punk rocker with flowers in my hair, In 77 and 69 revolution was in the air
I was born too late to a world that doesn’t care, I wish I was a punk rocker with flowers in my hair
MANIAK90
Posty: 336
Rejestracja: pt cze 09, 2006 3:00 pm

Gryzienie rzeczy zwisajacych z wysokosci.

Post autor: MANIAK90 »

Ja osobiście uważam za niezbyt odpowiedzile wypuszczanie szczurasa nocą. Rozumiem szczur jest oswojony, ale nie zapominajmy o tym że to jest gryzoń. Ja swoje szczurasy wypuszczam tylko i wyłącznie pod moją kontrolą.
Czy ja zawsze muszę sobie tłumaczyć o zachowanie mojego rodzeństwa jako niepełnosprawność??
BAGI
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 26, 2005 2:05 am

Gryzienie rzeczy zwisajacych z wysokosci.

Post autor: BAGI »

Zależy od tego jak się ma "opancerzony" pokój ;) Ja moich nocą nie puszczam, bo wtedy nie mogę kontrolować czy na biurko nie włażą, a tam aż się roi od kabli i innych takich pyszności ;)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”