malenstwo dziwnie mruczy

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Aurea
Posty: 98
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 7:04 am

malenstwo dziwnie mruczy

Post autor: Aurea »

mam małego szczurka ale zauwazyłam ze podczas snu samiczka dziwnie mruczy i popiskuje Jest u mnie pierwszy dzien ale nie wyglada na wystraszona jest raczej ruchliwa i ciekawska Jednakze to pomrukiwanie mnie martwi Czkała przez sen Nie wiem czy jest chora czy wszystko okej i nie ma sie czym martwi Musze dodac ze to naprawde mały malec ok 5 cm czekam na wasze odpowiedzi
Aurea
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

malenstwo dziwnie mruczy

Post autor: limba »

Aurea, ile ma cm mala? 5 cm??
Matko Boska, przeciez to osesek. Czy ona jest z tego samego zoologa co Twoja pierwsza szczura?
To malenstwo z mama powinno przebywac jeszcze. Dogrzewaj mala, butelka z ciepla woda. Dokarmiaj, mleko dla kociat (podstawa), kaszki dla dzieci, gerberki dla niemowlat. Musisz teraz robis za jej mamusie.
(w glowie mi sie nie miesci, jak mogli oddac takiego malucha)
Ostatnio zmieniony czw wrz 28, 2006 11:19 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Aurea
Posty: 98
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 7:04 am

malenstwo dziwnie mruczy

Post autor: Aurea »

nie dziwie sie bo byla jedyna malusia i wszyscy po niej deptali a w akwarium były juz duze sczury Moja niunia dzisiaj robiła za mamusie i z nia sobie spała przytulona jejuuu jak to słodko wygladało, ale maluch ma czkawke i nie umiem sobie z nia poradzic co jaa mam robic?????????!!!!!!!!!!!!!
Ostatnio zmieniony pt wrz 29, 2006 7:00 am przez Aurea, łącznie zmieniany 1 raz.
Aurea
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

malenstwo dziwnie mruczy

Post autor: ESTI »

Czy maluch wyglada tak:
Obrazek
czy moze tak:
Obrazek
czy moze jeszcze mniejszy lub wiekszy?
Obrazek
Aurea
Posty: 98
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 7:04 am

malenstwo dziwnie mruczy

Post autor: Aurea »

Raczej to pierwsze zdjecie, nie umiem tak ze zdjecia, napisałm ze ma ok 5cm
---------
Dalej nie wiem co mam zrobic z ta czkawka....!!!
Ostatnio zmieniony pt wrz 29, 2006 12:11 pm przez Aurea, łącznie zmieniany 1 raz.
Aurea
Chesti
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 21, 2005 6:32 pm
Kontakt:

malenstwo dziwnie mruczy

Post autor: Chesti »

Aurea, rany... dziewczyno, masz 22 lata, nie zachowuj się jak byś sobie nie umiała na forum poszukać informacji :roll:

Jest taka sprytna opcja --> SZUKAJ

Po wpisaniu "czkawka" znalazło naprawdę sporo tematów.
Na przykład:
CZKAWKA
CZKAWKA2

Gratuluję modom anielskiej cierpliwości...
Aurea
Posty: 98
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 7:04 am

malenstwo dziwnie mruczy

Post autor: Aurea »

Chesti ja umiem szukac ale to mi nic nie mówi i to dla mnie bezuzyteczne porady jesli z nich nie skorzystałam Moze powinnam dopisac ze to nie przez strach bo mała ma czkawke jak spi kiedy to przytula sie do starszej samiczki!!!! nie umiem jej zwalczyc dajac jej pic bo Nie umie pic!!!!!

A poza tym mała pomrukuje jak szczeniaczek (z odpowiedzi limby mozna wyczytac ze to najprawdopodobniej osesek) i nie wiem co te pomruki oznaczają i czy mam sie martwic czy to tylko zwykle pomrukiwanie oseska Ale widze ze na tym forum sie jednak nie dowiem

------------
Po za tym Limba raju ja nie umiem sie zajmowac takimi maleństwami nie wiem co robic a takie zwykłe mleko mozna dac? Podgrzane czy zimne ? ona pije tylko z palca Stara sie jesc to co je niunia i cos tam sobie gryzie mam jej tego nie dawac?
Ostatnio zmieniony pt wrz 29, 2006 1:11 pm przez Aurea, łącznie zmieniany 1 raz.
Aurea
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

malenstwo dziwnie mruczy

Post autor: Matylda »

Aurea pisze:Chesti ja umiem szukac ale to mi nic nie mówi i to dla mnie bezuzyteczne porady jesli z nich nie skorzystałam
To skorzystaj!!
Aurea pisze: Nie umie pic!!!!!
Daj jej mleko dla kotow lub mlko sojowe dl aniemowlat ze strzykawki lub pipety!
Aurea pisze: Ale widze ze na tym forum sie jednak nie dowiem
Dowiesz sie wszystkiego jak bedziesz przestrzegala regulaminu!
Po za tym Limba raju ja nie umiem sie zajmowac takimi maleństwami nie wiem co robic a takie zwykłe mleko mozna dac? Podgrzane czy zimne ? ona pije tylko z palca Stara sie jesc to co je niunia i cos tam sobie gryzie mam jej tego nie dawac?
Skoro nie umiesz sie nia zajac to oddaj ja komus kto sie na tym zna! Skoro mala byla z matka w sklepie to trzeba bylo wziac i matke lub nie brac wcale! Mala moze jesc ziarenka ale nie tylko koniecznie musi dostac mleko, ale nie krowie!
Teraz zobaczylam ze w innym poscie pisalas ze mala ma ok 4 tygodni, wiec to nie mozliwe ze ma 5 cm!
Ostatnio zmieniony pt wrz 29, 2006 10:22 pm przez Matylda, łącznie zmieniany 1 raz.
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

malenstwo dziwnie mruczy

Post autor: sauatka »

tak jak napisaly dziewczyny

[quote="Aurea"] Nie umie pic!!!!! [/quote]
mleko dla kociat... Ja radzilabymnie bezposrednio ze strzykawki bo moze sie za duzo 'wycisnac', ktos na forum proponowal owinac koncowke strzykawki kawalkiem gumowej rekawiczki i zrobic dziurke...
Jak szczurek jest maly, karmic co 3-4h... nie wieciej!...

Skoro ma 5cm to jest juz owlosiony?
Aurea
Posty: 98
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 7:04 am

malenstwo dziwnie mruczy

Post autor: Aurea »

Byłam dzis w zoologicznym i mi powiedzieli ze mala ma 4 tyg moze sami dobrze nie wiedza ... mała była bez matki dali mi ja w prezencie zeby miała opiekuna Napisałam ze ma około 5 cm moze 6 (niestety ale posiało mi linijke) owlosiona jest ale jej futerko jest bardzo liche prawie jak meszek :) i bardzo rzadkie Jak sie skuli to przez siersc widac skóre... [quote="Matylda"]Skoro nie umiesz sie nia zajac to oddaj ja komus kto sie na tym zna![/quote] oddawac jej nie mam zamiaru - staram sie robic wszystko zeby miała jak najlepiej Niestety maleństwo ma zapalenie płuc ;( stad czkawka i pomrukiwanie podaje jej antybiotyk ze strzykawki i mam nadzieje ze mała dojdzie do siebie dziekuje za odpowiedź całe szczescie nie zagrzałam jej jeszcze mleka Narazie ja karmie odzywką od weterynarza
Aurea
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

malenstwo dziwnie mruczy

Post autor: ESTI »

Masz bardzo mlodego szczurka. Tak jak radza dziewczyny trzeba go dokarmiac mleczkiem dla kociat, dawac kaszki np. bananowe i duzo przytulac. ;)

Skad wiesz, ze mala ma zapalenie pluc?
Bylas u weta?
Jakie leki dostaje?
Obrazek
awa
Posty: 18
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 12:22 pm

malenstwo dziwnie mruczy

Post autor: awa »

jak przeczytalam ten temat to juz sie wyzbawilam kompleksow na temat tego ze nie umiem sie zajmowac kedka dziekuje:d
Aurea
Posty: 98
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 7:04 am

malenstwo dziwnie mruczy

Post autor: Aurea »

ESTI byłam u weterynarza dostała zastrzyk i mam dla niej jakis antybiotyk ale nie pamietam nazwy podaje jej to ze strzykawki Malucha przytulam cały czas Jest taka słodka ze trudno tego nie robic :) Ale ona i tak woli przytulac sie do niuni, dzisiaj jej spała na głowie hihi ... Ale widze dzisiaj duuuuzą poprawe maleństwo czka tylko od czasu do czasu i coraz mniej pomrukuje... Kupiłam dzis mleko dla niemowląt i własnie jest po obiadku nawet jej smakowało tylko kiedy ja mam jej zaczac wprowadzac juz inny pokarm Nie wiem ile czasu ją tym mlekiem karmic ....
Aurea
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

malenstwo dziwnie mruczy

Post autor: ESTI »

Koniecznie dowiedz sie nazwy lekow, gdyz nie wszytskie moga byc podawane takim maluszkom. Jak bedziesz wiedziala to szybciutko napisz.
Obrazek
Aurea
Posty: 98
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 7:04 am

malenstwo dziwnie mruczy

Post autor: Aurea »

ESTI ten antybiotyk nazywa sie bactrim
Aurea
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”