Dorosła samiczka + nowa młoda samiczka

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Dorosła samiczka + nowa młoda samiczka

Post autor: krwiopij »

dziewczyny, jest jeszcze jedno proste wyjscie polecane czesto na zachodzie - wziac jeszcze jedna mala i dopiero wtedy probowac laczenia ze starsza... czemu tak? bo maly szczurek ma mnostwo energii, caly czas chce sie bawic i dla starszego zwierzaka nieprzyzwyczajonego do szczurzego towarzystwa moze byc po prostu wkurzajacy... jesli mlode beda dwie, beda mogly bawic sie miedzy soba, a jednoczesnie (szczegolnie kiedy sie zmecza i pojda spac ;)) moga stanowic niezle towarzystwo dla starszej szczurki...

poza tym nie oszukujmy sie - dla szczura 1,5-2 lata to juz dosc powazny wiek... prawdopodobnie przed takim zwierzakiem jeszcze pol roku do roku zycia... kiedy on odejdzie, co stanie sie z mlodym? lepiej od razu zadbac, zeby w takiej sytuacji szczurek nie zostal nagle calkiem sam...

ponadto jesli nawet starsza szczurka nie polubi mlodej i beda mieszkaly oddzielnie, pozostaje problem samotnosci tej mlodej... ona na pewno nie powinna zyc sama i nie powinna ponosic konsekwencji nieudanego laczenia... kolezanka po prostu sie jej nalezy...

lenalove, 2 lata to juz sporo... ale masz ten komfort, ze mieszkasz w warszawie i moze uda ci sie wziac od kogos maluchy z zastrzezeniem, ze bedziesz mogla je oddac, gdyby miszel nie byla zadowolona z nowego towarzystwa...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
gorzka gocha
Posty: 81
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 11:30 am
Lokalizacja: Olsztyn

Dorosła samiczka + nowa młoda samiczka

Post autor: gorzka gocha »

hmn...właśnie jestem w trakcie łączenia.Kluska ma 6 miesięcy a Easy 7/8 tygodni. Nie wiem co mam o tym myśleć,bo mała biega za W OGÓLE niezainteresowaną Kluską,podgryza ją w ogon,próbuje zdominować starszą wchodząc jej na kark....a Kluska dalej nic.Jakby nie wiedziała o co chodzi,co ma zrobić.Na razie biegają po stole.W klatce(czystej) jest już inna sprawa,bo kluska się nie daje i walczy z easy.Czy z Kluchą jest coś nie tak? czy to normalne,że młodsza może zdominować starszą? dziwnie to wygląda...tymbardziej,ze do kluchy jestem bardziej przyzwyczajona i nie moge patrzec jak to "małe szaleństwo" dominuje moją szczurcie.I jaka jest szansa,że jak na noc wsadze je do jenej klatki,to rano wyjdą z niej obie(nienaruszone?) :shock:


p.s-klusiak ucieka od easy , stoi na krawędzi stołu i blagalnym wzrokiem wręcz mówi : gocha zabierz mnie stąd :roll:
Ostatnio zmieniony pt wrz 29, 2006 8:30 pm przez gorzka gocha, łącznie zmieniany 1 raz.
ze mną: Napa , Sleepy, Juma, Pumba
(*) Easy 08.2006- 20.12.2007, Kluska 01.2006- 5.05.2008
Awatar użytkownika
gorzka gocha
Posty: 81
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 11:30 am
Lokalizacja: Olsztyn

Dorosła samiczka + nowa młoda samiczka

Post autor: gorzka gocha »

jeszcze raz ja....kluska wydaje mi się maksymalnie osowiała przez tą sytuacje.Łapie jakies dziwne zawiechy.Ale przecież to stadne zwierzaki..nie wiem co mam robić :roll:
ze mną: Napa , Sleepy, Juma, Pumba
(*) Easy 08.2006- 20.12.2007, Kluska 01.2006- 5.05.2008
Aurea
Posty: 98
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 7:04 am

Dorosła samiczka + nowa młoda samiczka

Post autor: Aurea »

hmmmm moja starsza samica nie zwraca uwagi na malucha wrecz nawet sie na niej kladzie jak idzie spac i sie rozpycha a maluch ja nasladuje łapie za ogon a ta nic Myśle ze poprostu jest dla niej za mala zeby zwrócic na takiego szkrabka uwage zwłaszcza ze moja samica ma juz pół roku a malec dopiero jakies 3-4 tyg (wiem ze to maleństwo powinno byc jeszcze z mamą ale to juz inna historia) Nie przejmuj sie tym mi sie wydaje ze jak malce podrosna to wtedy starsze beda sie bardziej interesowaly Ja nie lubiałam przebywac z dziecmi które mi wciskano jak wychodziłam ze znajomymi moze podobnie jest u szczurów hihi Moja starsza samica stala sie troche jakby zazdrosna i całkowicie sie zmieniła kiedy dzieli klatke z malcem, niby jej nie zauwaza a jednak ....
Aurea
Awatar użytkownika
gorzka gocha
Posty: 81
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 11:30 am
Lokalizacja: Olsztyn

Dorosła samiczka + nowa młoda samiczka

Post autor: gorzka gocha »

zaneta , ja bym jeszcze poczekala.Najpierw przyzwyczajaliśmy easy do nas, dopiero niedawno spotkaliśmy ją z o wiele wieksza Kluchą.Na razie wieksza nie zwraca zbyt dużej uwagi na biegające pod nią maleństwo,czasami(kiedy mała chcąc sie bawić podgryza ją),dopiero wtedy kluska zmusza się do ostateczności i próbuje ją ustawic. Myśle,ze nie masz sie co matrwic."Spuszczenie lania" jest normalne i jesli nie pojawi się krew, nie powinnas sie tym przejmowac.Życze powodzenia
ze mną: Napa , Sleepy, Juma, Pumba
(*) Easy 08.2006- 20.12.2007, Kluska 01.2006- 5.05.2008
Gomes
Posty: 39
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 11:40 pm

Dorosła samiczka + nowa młoda samiczka

Post autor: Gomes »

Ja połączyłem w tym tygodoniu starą samicę z młodziutkim, 3 razy mniejszym samcem ;] A co lepsze - na początku myślałem, że ta samica to samiec: P :P :P ;) Był Jurek a teraz jest Jura:D :D :D A młody się nazywa Diud:D :D :D pozdrawiam ;]
Awatar użytkownika
Guślarka
Posty: 1124
Rejestracja: czw sty 05, 2006 12:47 pm
Lokalizacja: Krosno

Dorosła samiczka + nowa młoda samiczka

Post autor: Guślarka »

Mam nadzieję, że samiec lub samica jest wykastrowany/wysterylizowana (jeśli szczury są ze sklepu lub pochodzą od nieznanych przodków nie powinny być rozmanażane)...
Ostatnio zmieniony ndz paź 01, 2006 11:04 am przez Guślarka, łącznie zmieniany 1 raz.
"Dawno, dawno temu..."

Jedna z nielicznych osób nie chorujacych na GMR.
MANIAK90
Posty: 336
Rejestracja: pt cze 09, 2006 3:00 pm

Dorosła samiczka + nowa młoda samiczka

Post autor: MANIAK90 »

Póki co też jestem na etapie łączenie. Masakra non-stop łazi za Cookiei ją zaczepia. Cookie całkowicie ją olewa, a akcja zaczyna sie wtedy kiedy Masakra kręci sie koło mnie. Cookie zaczyna wtedy napadać małą w akcie zazdrośći...i co ja mam z nimi począć... :drap:
Czy ja zawsze muszę sobie tłumaczyć o zachowanie mojego rodzeństwa jako niepełnosprawność??
Gomes
Posty: 39
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 11:40 pm

Dorosła samiczka + nowa młoda samiczka

Post autor: Gomes »

Nie jest wykastrowany jeszcze;) A rozmnażane może będą ale tylko jeden miot;) Bo właśnie boję się, że będzie źle;) I później jakby co to się go wykastruje;] A teraz zachowują się jakby ona była jego mamą :D :D :D
MANIAK90 - to zajmij się Cookie albo głaskaj je obydwie żeby nie miały o co być zazdrosne :D :D :D pozdrawiam ;]
Awatar użytkownika
Guślarka
Posty: 1124
Rejestracja: czw sty 05, 2006 12:47 pm
Lokalizacja: Krosno

Dorosła samiczka + nowa młoda samiczka

Post autor: Guślarka »

Czy te szczury są ze sklepu? Bo jeśli tak, to poczytaj: http://szczury.org/viewtopic.php?t=9634 Poza tym różne wady mogą objawić się póżniej, a jeśli już wtedy będzie kilka miotów to co? "Trudno, niech się szczury męczą i umierają w wieku poniżej roku?"
Ostatnio zmieniony ndz paź 01, 2006 8:04 pm przez Guślarka, łącznie zmieniany 1 raz.
"Dawno, dawno temu..."

Jedna z nielicznych osób nie chorujacych na GMR.
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Dorosła samiczka + nowa młoda samiczka

Post autor: Ewqa »

A propos wanny, u mnie ta metoda sie nie sprawdziła, bo szczurki tak panicznie boja się wanny, że musiałam wyłapywać (wtedy) całą trójkę wyskakującą z wanny, a moje ręce wygladały jak po bitwie z lwem.

Próbowałam połączyć 4 tygodniową Cleo z 20 miesięcznymi Norą i Luną. Na razie bez powodzenia. Starsze szczurzyce a zwłaszcza Nora strasznie gnębią i gryza Cleo, pewnie wkurza je ta drobinka wpychająca się im po brzuchy i skacząca po plecach.
Chwilowo odpuściłam, ale na pewno spróbuję znowu je łączyc za kilka dni.
Ostatnio zmieniony ndz paź 01, 2006 8:16 pm przez Ewqa, łącznie zmieniany 1 raz.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
MANIAK90
Posty: 336
Rejestracja: pt cze 09, 2006 3:00 pm

Dorosła samiczka + nowa młoda samiczka

Post autor: MANIAK90 »

Hehe jestem szczęsliwa bo chociaż szczurzyce nadal sie olewają , to wczoraj widziałam jak Masakra iskała Cookie na moi karku. Tylko za bardzo nie wiedziałam co się działo kiedy Masakra piszczała, bo niby rozlewu krwii nie było a ona i tak popiskiwała :drap:
Czy ja zawsze muszę sobie tłumaczyć o zachowanie mojego rodzeństwa jako niepełnosprawność??
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Dorosła samiczka + nowa młoda samiczka

Post autor: mataforgana »

MANIAK90, bo szczury to często panikarze i lubią sobie popiskiwac, ot, tak na wszelki wypadek.

dobrze będzie, wyluzuj ;)
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”