Szczurek piszczy gdy chcę go pogłaskać :(

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Prosiak
Posty: 1
Rejestracja: pt paź 06, 2006 9:23 pm

Szczurek piszczy gdy chc? go pog?aska? :(

Post autor: Prosiak »

Witam,
to mój pierwszy post na forum i pierwszy szczurek :)
Mam wrażenie, że mój szczurek-samczyk jest zbyt bojaźliwy.
Tzn. za każdym razem, gdy wkładam rękę do klatki to podchodzi, obwąchuje a nawet wchodzi na nią przednimi łapkami. Jednak gdy tylko chcę go dotknąć w jakikolwiek sposób (nawet pogłaskać lekko palcem), to zaczyna uciekać w kąt. Gdy nie rezygnuję i głaszczę dalej, szczurek zaczyna popiskiwać i kładzie się na bok, czasem też odpycha moją rękę lekko łapkami:( Szczurek ma ok 5 tyg. a u mnie jest ok 1tyg. Jak myślicie czy to normalne?Czy mu przejdzie? Teraz boję się go wyciągać wogóle z klatki bo za każdym razem ucieka przede mną:( Co mam robić??

Pozdrawiam i dziękuję za odp.
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

Szczurek piszczy gdy chcę go pogłaskać :(

Post autor: Elly »

Przeczytaj FAQ w dziale Oswajanie (i ogolnie ten dzial). Tydzien na oswojenie sie dla bojazliwego szczurka to za malo.
Ostatnio zmieniony pt paź 06, 2006 11:48 pm przez Elly, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Awatar użytkownika
Sileas
Posty: 456
Rejestracja: czw sie 10, 2006 1:12 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Szczurek piszczy gdy chcę go pogłaskać :(

Post autor: Sileas »

Najbardziej odpowiednie tematy do przeczytania dla Ciebie w tym przypadku to: >>klik>klik>klik<< ;)
Za TM ['] : Silje (25.12.2006 - 25.01.2008), Iris (14.07.2006 - 02.09.2008), Wolke (14.07.2006 - 25.08.2008), Shivia (ok. 14.07.2006 - 18.09.2008)
pixxa
Posty: 321
Rejestracja: śr sie 25, 2004 6:47 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Szczurek piszczy gdy chcę go pogłaskać :(

Post autor: pixxa »

Musi minać troche czasu zanim sie przyzwyczai.. Musisz miec czesty kontakt z ogonem a zobaczysz ze za pare tygodni bedzie juz lepiej..
ania234
Posty: 219
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 6:24 pm

Szczurek piszczy gdy chcę go pogłaskać :(

Post autor: ania234 »

twój szczurek jest młody i sie boi moje 2 szczurki tez tak. Miały jest ciekawski ale kiedy chcesz go dotknąć troche sie boi i piszczy nie przejmuj sie przejdzie mu.Spróbuj go wyciagac ale jak
będzie piszczał to zostaw dawaj mu z reki smakołyki i pozwalaj mu sie wachac. ;)
Ostatnio zmieniony śr gru 06, 2006 12:13 pm przez ania234, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze mną Wiki i Sensi
W serduszku Dżeki i Lili :*
koccurr
Posty: 43
Rejestracja: czw sie 24, 2006 1:17 pm

Szczurek piszczy gdy chcę go pogłaskać :(

Post autor: koccurr »

Swojego pierwszego szczurka (Punie) oswajałam trzy tygodnie a Pestke 8 dni tylko... :(
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”