[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
AmericanIdiot
Posty: 261
Rejestracja: pt lip 28, 2006 8:01 pm

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: AmericanIdiot »

wiem że to nie ten temat ale moje szczury mają kołowrotek bez dna i tak to rozpracowałam że nie ma problemu :P W razie pytan co do niego pisac na gg lub na pw :)
"Jedynym dowodem na to że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja jest to że się z nami nie kontaktuje" :D

"Wielkośc narodu i jego postęp moralny można poznac po tym w jaki sposób obchodzi się ze swoimi zwierzętami"

Za Tęczowym Mostem: Stef ['], Karmel ['], Pusio ['], Markiz [']
Pacyfka
Posty: 153
Rejestracja: sob lip 22, 2006 12:58 pm

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: Pacyfka »

Dzieki Vella, no to chyba sie na nia zdecyduje :) Tylko poczekam jeszcze przynajmniej do pazdziernika, jak chlopaki juz beda mialy przyjechac :)
SZUKAM TRANSPOU na poczatek grudnia z Malborka ewentualnie z Warszawy do Katowic lub Krakowa.
Obrazek
Kagero
Posty: 455
Rejestracja: pn cze 12, 2006 11:53 pm

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: Kagero »

Ja mam już tą klatkę od poniedziałku (tyle, że w poniedziałek nie mogłam się nijak dostać na forum ==' a przez ostatnie dwa dni zaczytuję się w innych tematach).
Jest spora ale bez problemu mieści się koło mojego łóżka tak, że można chodzić obok (moja rodzina jednogłośnie stwierdziła, że jestem walnięta, ale jeszcze nic nie wiedzą - ciii >.<).
Martwią mnie trochę malutkie drzwiczki, bo to będzie utrudniać dostęp do środka, ale jakoś - myślę - sobie poradzę i z tym. Z kołowrotka - oparłam się na patencie ^^' - zrobiłam (właściwie mój tata) drabinki. Drewniane półeczki zastąpię wcześniej wspominanymi deskami do krojenia (czekam tylko, aż tata zamontuje mocowania, żeby nie wypadały) - perspektywa przesiąkających moczem drewnianych półeczek mnie przeraża.
Jeszcze hamaczek, gałęzie i nowa lokatorka (gdyż mój Charlie, jak się okazuje, to sprytnie zamaskowana dziewczyna - potencjalne jądra to, zdaje się, po prostu przedziwnie uformowany fałd skóry; bo i tych dziurek jakoś tak dużo, i tych sutków... :roll: - o ja, niedouczona).

Z czystym sumieniem teraz (po przeróbkach) mogę polecić szynszylówkę.
Podsumowując: dziękuję za rady (w sumie nie tylko do mnie kierowane).

Aj, jeszcze wiele się muszę nauczyć - wracam do buszowania po forum :pot: .
Quod me nutrit me destruit.
Awatar użytkownika
Chyna
Posty: 600
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 7:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: Chyna »

[quote="Anita"]http://animalia.pl/produkt.php?kat=151&id=1421

widzieliscie to?? :shock: z 700 zl... czy to mozliwe?[/quote]

To nie animalia ale anomalia... Paranoja taka cena, ja nie wiem z czego te pręty, ze srebra czy obsadzane brylancikami?

Ja niebawem kupuję klatkę, jeszcze nie wiem jaką wybrać dla dwóch dorosłych samców... Chciałabym do 150 PLN się zamknąć. Znaczy cenowo. :hihi:
Obrazek
Filipek [`], Kuodzio Synek M.[`], Oli [`], Frankie [`], Tobiasz[`], Noel[`], Lijam[`], Adrian[`], Robert[`], Artur[`], Gem[`], James[`], Chris ['], Alan ['], Nicky, Lennon, Paul, George
Opaki
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: Elbereth »

[quote="animalia.pl"]Cena rynkowa: 700.00 pln
Nasza cena: 369.00 pln[/quote]
I tak jak na tą klatkę, to u nich jest dosyć tanio, identyczna na http://www.fretka.pl (nawet zdjęcie chyba to samo) kosztuje 541 zł :evil: .

Chyna, pobuszuj na allegro, tam klatki odpowiednie dla szczurów, albo takie, które będą odpowiednie po lekkim tuningu (np. z za dużymi odstępami między prętami) kosztują między 100 zł a 150 zł. Najczęściej to szynszylówki i dla fretek.

Oto, co wyszperałam:
http://www.allegro.pl/item130521963_kla ... cynk_.html na 3 szczurzyska, 100 zł
http://www.allegro.pl/item130861961__ko ... boru_.html na 3, za 110 zł
http://www.allegro.pl/item131784160_kla ... s_7mm.html na 4, za 135 zł
http://www.allegro.pl/item132077769_kla ... max3_.html na 2, za 99 zł, ale według mnie pięterka są za gęsto, a drzwiczki bardziej dla chomika niż dla szczura
i to tylko z pierwszej strony kategorii :roll: ...
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: Agata »

[quote="Elbereth"]http://www.allegro.pl/ite...onia_max3_.html na 2, za 99 zł, ale według mnie pięterka są za gęsto, a drzwiczki bardziej dla chomika niż dla szczura[/quote]
Ta klatka odpada (moim zdaniem, oczywiście) ze względu na wysuwaną "szufladę" w kuwecie. Ja też coś takiego mam i moje dziewczyny sikają tak, że wszystko spływa pod spód i robi się kałuża + smród niemiłosierny :?. Odradzam.
Ostatnio zmieniony sob paź 07, 2006 5:48 pm przez Agata, łącznie zmieniany 1 raz.
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
Awatar użytkownika
Chyna
Posty: 600
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 7:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: Chyna »

Dzisiaj kupuję...

Wzięłabym tę na 4 szczurki, ale wydaje mi się za niska. (Ta za 130 z hakiem).
Obrazek
Filipek [`], Kuodzio Synek M.[`], Oli [`], Frankie [`], Tobiasz[`], Noel[`], Lijam[`], Adrian[`], Robert[`], Artur[`], Gem[`], James[`], Chris ['], Alan ['], Nicky, Lennon, Paul, George
Opaki
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: Vella »

Chyna - taką klatkę ma kilka osób z forum, i wygląda na to, że sa zadowolone.

Czytałam, że niskie klatki polecane są dla samców, którzy, podobno wolą bieganie niż wspinaczki (odwrotnie niż samiczki).



Jeśli masz dość miejsca na biurku czy podłodze to możesz wziąć taką szeroką. Zawsze jeszcze możesz ją kiedyś podwyższyć przez dostawienie drugiej klatki, lub nadsztukować siatką.
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: Matylda »

Wprawdzie nie na allegro ale niezla i za calkiem niezla cene
Klik
Ostatnio zmieniony wt paź 10, 2006 4:57 pm przez Matylda, łącznie zmieniany 1 raz.
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
Naciol
Posty: 89
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 10:39 am

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: Naciol »

Fajna ta klatka, tylko się zastanawiam, jakie odległości między prętami są...
I są pionowo ustawione - ale to by chyba nie przeszkadzało, jakby było dużo 'atrakcji' w środku? :P

Ha ale inteligentna jestem :P Przeczytałam, że ta klatka za 102 zł jest... I się dziwię czemu taka tania :jezor2:
Ostatnio zmieniony wt paź 10, 2006 5:22 pm przez Naciol, łącznie zmieniany 1 raz.
Słodziaki... :zakochany:
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: Vella »

[quote="Matylda"]Wprawdzie nie na allegro ale niezla i za calkiem niezla cene
Klik[/quote]
Matyldo, ale w tej ofercie to nie jest klatka, a jedynie pokrowiec na klatkę. Czarna tkanina, to wszystko. Za 100 zł.
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: Matylda »

Oj glupek ze mnie! Wyraznie pisze ze to pokrowiec! Dzieki Vella!
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
Pacyfka
Posty: 153
Rejestracja: sob lip 22, 2006 12:58 pm

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: Pacyfka »

I przyszedł wreszcie czas ze muszę kupić klateczke :hihi: W zasadzie bylam juz zdecydowana na tą polecaną przez Vellę i już mialam zamawiać, a tu pojawila sie nowa piekna klateczka i to specjalnie dla szczurka ;) Wystawiana na allegro przez tego samego pana.
http://photos.allegro.pl/photos/orygina ... /133684071
Klatka rozni sie tym , ze nie ma kolowrotka, a dodatkowo ma jeszcze dwie poleczki: jedna taka zwykla i jedna szersza, oraz dwie drewniane drabinki.
Myslicie, ze rzeczywiscie bedzie lepsza dla szczurka?
Ostatnio zmieniony śr paź 18, 2006 12:38 pm przez Pacyfka, łącznie zmieniany 1 raz.
SZUKAM TRANSPOU na poczatek grudnia z Malborka ewentualnie z Warszawy do Katowic lub Krakowa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: Elly »

Hmm, mi ogolnie klatka się podoba ;] Nie różni sie wiele od tych co my mamy, ale zauwaz, ze jest więcej drewna i jak nie pomalujesz np lakierem akrylowym, to będzie lipka. Polki będą cały czas zasikane, przynajmniej tak mi sie wydaje. Ogolnie klatka ok. Fajnie, ze tyle polek i drabinki tylko jak dla mnie, bardziej pasowalyby plastikowe, bo ławiej sie myje :)
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
marchewa
Posty: 1272
Rejestracja: śr lis 02, 2005 1:05 pm
Kontakt:

[Klatka]- wybór klatki

Post autor: marchewa »

Pacyfka, mi się jakoś ten link nie chce otwierać, zamiast tego otwiera mi się pobieranie i ściąga pustą stronę. Nie wiem co jest, a z chęcią bym obejrzała tą klatkę :)

edit/ Już znalazłam. Od innych rózni się tylko tym, że pan sprzedający zrobił inne póleczki i inaczej je ustawił (bo półeczki i schodki wykonuje własnoręcznie)
Ostatnio zmieniony pn paź 16, 2006 11:27 pm przez marchewa, łącznie zmieniany 1 raz.
I wish I was a punk rocker with flowers in my hair, In 77 and 69 revolution was in the air
I was born too late to a world that doesn’t care, I wish I was a punk rocker with flowers in my hair
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”