Karmy >>nie<< Polecane

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
cucumberek
Posty: 211
Rejestracja: pt lis 04, 2005 5:42 pm

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: cucumberek »

Vitakraft to jak dla mnie muesli z zielonymi chrupkami tyle że 5 razy droższe od muesli ^^ ja kiedyś kupiłam chłopcom mieszankę witaminową dla gryzoni firmy Zooraj (z chomikiem na opakowaniu). Otworzyłam- wyleciały ćmy. Mama zwróciłado sklepu, facet dał jej od razu drugą paczkę i otworzyli razem- znowu ćmy. Otworzyli jeszcze jedną- to samo. Oddał nam te 2 złote i zwrócił całą partię do hurtowni czy gdziekolwiek się zwraca tego typu wpadki :lol: .
Ostatnio zmieniony czw paź 12, 2006 4:16 pm przez cucumberek, łącznie zmieniany 1 raz.
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś (Antoine de-Saint Exupery)
Miyako
Posty: 60
Rejestracja: wt sie 22, 2006 10:20 am
Kontakt:

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Miyako »

O, ludzie! Istna patologia z tym Zoorajem o_O! Ja na szczęście nie miałam jeszcze takich wpadek z pokarmem dla szczura, ale pozostanę przy Meganie - smakuje mu, chrupki mogę wygrzebać i ma przezroczyste opwakowanie, więc widzę, czy coś tam już nie zamieszkało. Ponoć bardzo dobrym rozwiązaniem są karmy na wagę, ale z takimi jeszcze się nie spotkałam.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: limba »

Ja powiem jedna rzecz zaobserowana nad karmami na wage, czyli latajace cmy.
Nie raz juz walczylam z cmami z poarmow, tez z kubelkow (bardzo ladnie wija kokony w zaglebieniach pod zamknieciem). Juz dawno zrezygnowalam z polskich karm typu megan i vitapol, za duzo ladowalo w smietniku.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Kagero
Posty: 455
Rejestracja: pn cze 12, 2006 11:53 pm

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Kagero »

Co prawda to prawda. Różne dziwne rzeczy można zobaczyć w okolicach pojemników z taką karmą (a najczęściej są to półotwarte pojemniczki, do których wlezie wszystko - widział ktoś takie, które są zamykane? gdzież tam - bo trzebaby dodatkowo wieko podnieść, żeby karmę nabrać...).
Zauważyłam (a zapomniałam wspomnieć) jeszcze w Meganie kawałki owoców - nie chodzi mi o te suszone jednak, tylko o kandyzowane. Czy to w ogóle nadaje się dla szczurów?
Zaczęło mnie to właśnie intrygować bardziej niż wcześniej. Bo jeśliby powyciągać te wszystkie kandyzowane owoce, kolorowe chrupki, zepsute orzechy... to zostają same zboża i to jeszcze takie, których mój szczur nie rusza. Żaden z dwóch.

A jeśli o zagraniczne karmy idzie to u nas (i to jeszcze nie w mojej zabitej dechami wsi, tylko dwie dalej) można dostać tylko Vitakrafta (którego zdaje się nie polecacie jednak z entuzjazmem) - ba, nawet jest wyróżniony na oddzielnej półeczce (no to jest coś!). Więc jeśli chcę eksperymentować z karmami, muszę uzbierać solidną kwotę bo przy małym zamówieniu przez jakikolwiek sklep internetowy, to się po prostu nie opłaca :sad3: .
Ostatnio zmieniony czw paź 12, 2006 11:19 pm przez Kagero, łącznie zmieniany 1 raz.
Quod me nutrit me destruit.
Lazanka
Posty: 184
Rejestracja: wt maja 02, 2006 11:27 am

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Lazanka »

Dokladnie - ja raczej nie zachwalalabym karmy na wage - wlasnie taka kupilismy jako pierwsza przy pierwszej szczurci - koszmar - bo po niedlugim czasie (karme wsypalismy do przezroczystego pojemnika) zobaczylismy jakies ruchliwe paskudztwa mieszkajace w karmie. Od tamtej pory robie mieszanki wlasne :P

A karmy na wage jeszcze nie widzialam zapakowanej tak by dawalo to gwarancje braku mieszkancow....
-=Lazanka=-
Awatar użytkownika
moniaaa
Posty: 201
Rejestracja: śr lis 16, 2005 9:58 pm

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: moniaaa »

ja juz dawno zrezygnowalam z karm.. i nie wiem czy nie lepiej zrobic samemu karme z rzeczy, ktore wiemy, ze dla ogonka sa dobre i znamy ich jakosc, zamiast sprowadzac sobie karmy z nie-wiadomo-skad, ale to tylko moje zdanie.

chociaz tak sobie mysle, ze te proporcje moga byc zle, ehh..
wazne, ze moj ogon od 3-4 miesiecy zyje na robionej przeze mnie mieszance i ma tyle energii, jak nigdy wczesniej :)
Ostatnio zmieniony pt paź 13, 2006 11:28 am przez moniaaa, łącznie zmieniany 1 raz.
za TM: Stefcia [*] 14.01.06, Tess - XI 05 - [*] 28.11.2006... zawsze będę o Was pamiętać..
zebra
Posty: 274
Rejestracja: śr paź 11, 2006 3:45 pm

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: zebra »

Ja też szybko zrezygnowałam z gotowych karm-ćmy i nieciekawy wygląd :? przeraziły mnie na dobre. Warto się pobawic we własne mieszanki z ziaren i innych składników 8) .Jedyną rzeczą, jaka wzbudzała zainteresowanie Shadow były wspomniane juz tu dropsy jogurtowe.
Firma Animals :bije: :twisted:
Ostatnio zmieniony pt paź 13, 2006 1:26 pm przez zebra, łącznie zmieniany 1 raz.
Zonia[*] Shadow[*] I will always love you...

with me: Salsa Samba Azucar Neya Billy Ella Sarah Dakota Georgia!
Fusher123
Posty: 86
Rejestracja: wt paź 24, 2006 2:49 pm

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Fusher123 »

Karma animal kupiłem duże opakowanie (chyba z 6 zł) w środku jakies pajęczyny i zeschnięte robactwo;/;/;/ jak takie coś mają szczurki jeść :|
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania26
Posty: 405
Rejestracja: pt sie 05, 2005 4:17 am
Lokalizacja: Warszawa

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Ania26 »

Fusher123, miałam tak z Megan Exclusive... tyle, ze robactwo było żywe... i...szczury szalały.... ze szczęścia :|
Co kto lubi....
Moje smrodziuszki: Ezri, Odo, Vic
Merry['], Łaciatka['], Pysia['], Mała['], Megi['], Oksanka [']
Fusher123
Posty: 86
Rejestracja: wt paź 24, 2006 2:49 pm

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Fusher123 »

ja nie wime ten sklep co kupowałem karme jest dośc daleko to nie wime czy jechac reklamować.ale jednym słowem lepiej tego nie podawac dla szczurka prawda?
Obrazek
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Oleczka »

wywal to, bo z tego robia sie takie biale robale a pozniej cmy przynajmnie ja tak mialam :/
Mój Sklep dla Gryzoni - Gryzoland
http://www.gryzoland.pl
Fusher123
Posty: 86
Rejestracja: wt paź 24, 2006 2:49 pm

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Fusher123 »

szkoda troche kasy co za nia zapłacilem ;/;/ ale chyba tak zrobie i wywale ja do lasu gdzieś może jakieś ptaki zjedzą albo coś
Obrazek
doris_rat
Posty: 69
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 4:16 pm

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: doris_rat »

Moja mama kiedyś kupiła karmę... Ja cię (oczywiście w tekturowym pudełku)... Z tego wszystkiego były jakieś suszki... groch trochę kukurydzy i ziarenka na które Tośka w ogóle nie spojrzy... I co miałam zrobić wziełam do tego mojego taty chrupki do mleka (jego własna mieszanka)... A najgorsza karma jest w Keoflandzie !!! Kiedyś z braku wyjazdów do wawy ją kupiłam... Szczur zjadał od niechcenia tylko kolorowe chrupki, orzeszki ziemne i kukurydze ora te zielone patyczki (było tego jak na lekarstwo, ale... Teraz kupuje tylko karmę na wagę vitapolu i megan myślę nad jakimiś dropsikami... NIe polecam jakiś słabych firm (to aromaty i tyle... Sąsiadka pracóje w taki tam i nam mówi :P) Ten ktoś kto był wcześniej... Ja te wszystkie ziarenka których tosia nie zjada odkładam na zime dla ptaszków, a niech mają ;)
Ostatnio zmieniony sob paź 28, 2006 5:04 pm przez doris_rat, łącznie zmieniany 1 raz.
_______________________________________
Yhmi
Posty: 90
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 11:14 pm

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Yhmi »

[quote="doris_rat"]Sąsiadka pracóje w taki tam i nam mów[/quote]

Doris - po pierwsze ortografia, po drugie gramatyka.

a żeby nie było oftopa:
megan natura-lny - składa się z: chrupek, kukurydzy, chleba świętojańskiego i dużej ilości ziaren. znikają z niego tylko chrupki :sciana2:
Obrazek
doris_rat
Posty: 69
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 4:16 pm

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: doris_rat »

Ja megana mam dwie karmy jedna dla szczurasków, a druga dla gryzoni owocowa... Sorki za ortografie teraz postaram się poprawiać błędy :P
_______________________________________
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”