Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Layla »

[quote="pesa"]Kubuś to mój syn....i nie będę Go kastrować :lol: :lol: :lol:[/quote] :haha: :haha: Dobre ;)

A co do tematu- ja mając już teraz wiedzę o stadności szczurków i nie mogąc mieć dwóch nie brałabym szczurka żeby skazać go na samotność. Chyba, że jakiegoś aspołecznego, który nie dogaduje się kompletnie z innymi. Nikt nie każe mieć przecież kilkunastu szczurów- wystarczą dwa, i już stadko jest. Ja nie brałabym szczura, bo chcę i już. Brałabym po to, żeby mu dać to, co najlepsze, a najlepsze dla szczura jest szczurze towarzystwo :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Chyna
Posty: 600
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 7:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Chyna »

Ja szybko zdałam sobie sprawę, jaki błąd popełniłam kupując jednego szczurka.
Ma około 3 tygodni. Nie chcę, żeby był sam, ale jest takie ale: to jest on (nie pomyślałam, żeby wziąć ją).
Jak mu dokupię dziewczynkę to zacznie się rozmnażanie. A nie chciałabym mieć więcej niż 2-max 3 szczurków.
Jak mu dokupię chłopca to pozagryzają się podobno?

Co powinnam zrobić?

Z góry dziękuję za pomoc...

PS. Czy on naprawdę tak bardzo cierpi sam? :oops: :cry:

[quote="pesa"]baaaardzo żałuję że taaak skrzywdziłam swoje samiczki skazując Je na samotność.. przyznam, że postąpiłam bezmyślnie i bardzo egoistycznie :sciana2: :sciana2: kolejny raz taakiego "wielbłąda" nie popełnię i jak mój Kubuś podrośnie to sprezentuję Mu ( i sobie jednocześnie) dwie słodkie samiczki, najlepiej siostrzyczki..nie mogę się już doczekać :zakochany: :sad3:[/quote]

Ja poprzednio miałam 2 szczury.

Teraz jest mi bardzo wstyd przez to, co zrobiłam.

Nie wiem tylko, czy mu dokupić samczyka co też ma ok. 3 tygodni, czy czekać aż podrośnie... Nie chcę mieć stadka, a boję się, że dwa samczyki pójdą w bój...

[ Komentarz dodany przez: LuLu: Czw Wrz 14, 2006 3:34 pm ]
Posty scalone.
Ostatnio zmieniony czw wrz 14, 2006 2:34 pm przez Chyna, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Filipek [`], Kuodzio Synek M.[`], Oli [`], Frankie [`], Tobiasz[`], Noel[`], Lijam[`], Adrian[`], Robert[`], Artur[`], Gem[`], James[`], Chris ['], Alan ['], Nicky, Lennon, Paul, George
Opaki
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Lulu »

[quote="Chyna"]Jak mu dokupię chłopca to pozagryzają się podobno?
[/quote]

oj, z takimi textami to najlepiej do tematu 'Straszne glupoty o szczurach'.

A tak na serio to polecam dzial stadko ;)
i jako wlascicielka pieciu mieszkajacych razem samcow mowie Ci, ze laczenie nie jest takie trudne ;)

a jezeli szczuras ma 3 tygodnie to po pierwsze go dokarmiaj, bo powinien byc jeszcze co najmniej dwa tygodnie z mama, a po drugie w tym wieku z laczeniem nie powinnas miec zadnych trudnosci :thumbleft:
Ostatnio zmieniony czw wrz 14, 2006 2:33 pm przez Lulu, łącznie zmieniany 1 raz.
Asiu
Posty: 217
Rejestracja: śr cze 14, 2006 9:45 am

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Asiu »

Chłopca, chłopca, oczywiście. Jakie pozagryzają?
3 tygodnie to mały dzieciak. Nie sądzę, żeby chciał kogokolwiek zagryzać. Dawaj mu drugiego chłopca-dzieciaka. Poczytaj sobie o łączeniu i wszystko będzie ok.
U mnie dwaj dorośli (ok. pół roczni lub ponad) faceci się pokochali i stanowią taki słodki team :zakochany:
Alice Walker: „Zwierzęta tego świata istnieją dla nich samych. Nie zostały stworzone dla człowieka, podobnie jak czarni ludzie nie zostali stworzeni dla białych, a kobiety dla mężczyzn.”
Moje piękne dzieci: Kot, Kaziu, Motku, Holden
Awatar użytkownika
Chyna
Posty: 600
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 7:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Chyna »

[quote="LuLu"][quote="Chyna"]Jak mu dokupię chłopca to pozagryzają się podobno?
[/quote]

oj, z takimi textami to najlepiej do tematu 'Straszne glupoty o szczurach'.[/quote]

OK... :pretensje:

[quote="LuLu"]a jezeli szczuras ma 3 tygodnie to po pierwsze go dokarmiaj, bo powinien byc jeszcze co najmniej dwa tygodnie z mama, a po drugie w tym wieku z laczeniem nie powinnas miec zadnych trudnosci :thumbleft:[/quote]

Dokarmiam, dokarmiam. :lol:

Poza tym mam jeszcze 4 koty i psa. Koty już tu nie przychodzą, a pies nie daje spokoju. Ciągle by tylko go atakowała.
Postaram się jak najszybciej dostawić mu przyjaciela. Mam nadzieję, że nie cierpi zbytnio...

Straszny buntownik z Filipa jest. :hihi:

Asiu napisał/a:
Chłopca, chłopca, oczywiście. Jakie pozagryzają?
3 tygodnie to mały dzieciak. Nie sądzę, żeby chciał kogokolwiek zagryzać. Dawaj mu drugiego chłopca-dzieciaka. Poczytaj sobie o łączeniu i wszystko będzie ok.
U mnie dwaj dorośli (ok. pół roczni lub ponad) faceci się pokochali i stanowią taki słodki team




W ciągu tygodnia postaram się mu dobrać jakiegoś fajniutkiego kompana.

PS. Pracuję w domu przy kompie i dużo staram się do niego mówić i poświęcać mu wiele uwagi. Mam nadzieję, że to chociaż troszkę mu pomaga w tej samotności..

[ Komentarz dodany przez: limba81: Czw Wrz 14, 2006 5:37 pm ]
Do godziny od napisania posta mozna go edytowac. Prosze o uzywanie tej funkcji.
limba81 mod
Ostatnio zmieniony czw wrz 14, 2006 4:36 pm przez Chyna, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Filipek [`], Kuodzio Synek M.[`], Oli [`], Frankie [`], Tobiasz[`], Noel[`], Lijam[`], Adrian[`], Robert[`], Artur[`], Gem[`], James[`], Chris ['], Alan ['], Nicky, Lennon, Paul, George
Opaki
Asiu
Posty: 217
Rejestracja: śr cze 14, 2006 9:45 am

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Asiu »

Chyna, nie zamartwiaj się aż tak strasznie - on te parę dni wytrzyma sam na sam z Tobą ;) . Najważniejsze, żeby miał szczurzego kompana na resztę życia. Pozdrowienia dla dzidziusia!
Alice Walker: „Zwierzęta tego świata istnieją dla nich samych. Nie zostały stworzone dla człowieka, podobnie jak czarni ludzie nie zostali stworzeni dla białych, a kobiety dla mężczyzn.”
Moje piękne dzieci: Kot, Kaziu, Motku, Holden
Gosiea
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 8:21 pm

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Gosiea »

No po tym co tu przeczytałam na pewno dokupie towarzysza mojemu maleństwu. Ale to za jakiś czas, bo dopiero co przyniosłam bez wiedzy taty Szyszke, niech to troszke odczeka :) No i klatke nowa musze kupic, bo ta za mala, a klatki taaaakie drogie : :zlosc: Tata bedzie w szoku :lol2: Byle by mnie za to nie zatłukł :bije:
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Dory »

Spróbuj na Allegro z klateczką, są o wieeele tańsze. I dokup drugiego, jak upewnisz się w 100% co do płci (pisałaś, że nie wiesz do końca). Poszukaj takiego tematu, gdzie jest napisane o odległościach między dziurką pupciową i niepupciową ;) .
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Awatar użytkownika
Akemi
Posty: 209
Rejestracja: pn cze 12, 2006 5:55 pm
Lokalizacja: Wrocław

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Akemi »

hmmm...ostatnio wiele myślałam o drugim szczurku a te posty dały mi wiele do myślenia..:) nie chcę by Kemik był nieszczęśliwy dlatego chcę drugiego szczurka. Samiczkę. Ale najbardziej bym chciała wziąć szczurka z laboratorium żeby uratować mu ( jej ) życie. Jednego tylko się boję- że szczurki się nie zaakceptują..
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Matylda »

Kemik to chlopak?
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
Miyako
Posty: 60
Rejestracja: wt sie 22, 2006 10:20 am
Kontakt:

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Miyako »

[quote="Akemi"]nie chcę by Kemik był nieszczęśliwy dlatego chcę drugiego szczurka. Samiczkę.[/quote]

Właśnie. Tu piszesz, jakby był on samcem, ale chcesz mu kupić partnerkę. Lepiej bardzo dobrze się zastanów, czy uda Ci się temu podołać.
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Matylda »

Miyako wlasnie o to mi chodzi! I tu nie chodzi tylko o to czy ona temu podola czy nie, uwierz sa wazniejsze rzeczy jezeli chodzi o dopuszczanieszczurkow!
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
Awatar użytkownika
Akemi
Posty: 209
Rejestracja: pn cze 12, 2006 5:55 pm
Lokalizacja: Wrocław

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Akemi »

Kemik to Akemi, samiczka ;) nie chcę mieć pary, wolę kilka samiczek
EmDżi
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 3:20 pm

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: EmDżi »

chcialam miec 2 szczurki - znalazlam mojemu Fobosowi przyjacioke ale sie nie dogadaly nietety :/ a co najgorsze malutka mi zdechla bo 2 tygodniach i nie wiem czy probowac znowu nowa zalatwic czy dac sobie spokoj - moja szczuraska jest slopdzitka i bardzo aktywna nawet jesli jest sama mam ja ponad rok i jest przeslodka i nic jej sie nie dzieje przez to ze jest sama...
ale mowie - zastanawiam sie czy zalatwiac nowego szczurka...
Ostatnio zmieniony pt paź 13, 2006 1:35 pm przez EmDżi, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kochana malutka z Aniołkami lata :(:(
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Elbereth »

[quote="EmDżi"]mojemu Fobosowi [/quote]

[quote="EmDżi"]moja szczuraska [/quote]

EmDżi, to jakiej płci jest Twój szczur :drap: ?

[quote="EmDżi"]nic jej sie nie dzieje przez to ze jest sama... [/quote]
Teraz tak uważasz, ale jak kupisz drugiego szczuraska, to zobaczysz, jak razem się bawią, śpią przytulone i ogólnie spędzają ze sobą czas, to zobczysz, jakim okrucieństwem jest trzymanie pojedynczego szczura.

Najlepiej spraw towarzysza tej samej płci, ale nie młodego szczurka, żeby nie męczył Fobos ciągłą chęcią do zabawy, albo jeśli chcesz młode, to 2, jak będą chciały się bawić, to ze sobą, ale mimo wszystko Fobos będzie mieć towarzystwo.
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”