Przepisy na własnoręcznie przygotowywane szczurze smakołyki

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
MANIAK90
Posty: 336
Rejestracja: pt cze 09, 2006 3:00 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: MANIAK90 »

hehe ludzie czasem mają całkiem fajne teorie... :bije: To jakimi agresorami musimy być dla wegeterianów???

A po takiej np. golonce co by się działo? :hyhy:
Czy ja zawsze muszę sobie tłumaczyć o zachowanie mojego rodzeństwa jako niepełnosprawność??
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Elbereth »

Szczury po mięsie tak się rzucają nie dlatego, że mięso powoduje u nich agresję, tylko po prostu chcą więcej 8) . Szczegolnie jeśli zapach mięska został na rękach, szczury poczują zapach i najpierw dziabią a potem dopiero myślą "o kurczę, to nie jest mięsko/rybka/inny smakołyk, tylko jakiś paskudny surowy palec. I w dodatku ten ogromny, dziwny, łysy szczur zawinięty w szmatkę zaczął strasznie piszczeć. Podejrzana sprawa, lepiej to zostawię i sobie pójdę" ;) .
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
lilia
Posty: 43
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 1:15 pm
Lokalizacja: Warszawa

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: lilia »

Być może....Ale ESTI, to nie jest temat o głupotach...Bo szczury tak jak ludzie są inne, twój się nie rzuca,a mój tak.I ludzie MAJĄCY pojęcie o szczurach potwierdzaja tą teorię. Elbereth, zgadzam się z twoją teorią.
Walcz Piranio! Nie przechodź na drugą stronę, bo cię potrzebuję!
violet
Posty: 279
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 7:07 am

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: violet »

Uuu tos pojechała.. :shock:
[quote="lilia"] Szczury po mięsie stają się wariatami...[/quote]

Dla mnie równiez jest to jednoznaczna bzdura.. A nie powiedzialabym ze NIE MAM pojęcia o szczurach.. a i tak pojecie to jest minimalne w porownaniu do innych tutaj..
To bajka jakas, moze zle odczytujesz zachowanie swojego szczura?
Obrazek
standard black hooded i blue berkshire oraz dumbo cocoa spotted :)

"Let go of complicated feelings, than there's no price to pay "
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: ESTI »

lilia, tak to nie jest temat o glupotach, ale gdybys poszukala to takowy bez trudu byz snalazla. 8)
[quote="lilia"]Bo szczury tak jak ludzie są inne, twój się nie rzuca,a mój tak.I ludzie MAJĄCY pojęcie o szczurach potwierdzaja tą teorię.[/quote]
To, ze jest agresywny, to nie wina miesa tylko innych czynnikow, ktore do tego doprowadzaja - stres, zle traktowanie, burza hormonow itp itd.
Zacznij od podstaw a nie od dupki strony.
Tych "majacych" pojecie zapaszam na forum w celu doszkolenia sie. ;)
Obrazek
lilia
Posty: 43
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 1:15 pm
Lokalizacja: Warszawa

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: lilia »

:sad3:
A nie powiedzialabym ze NIE MAM pojęcia o szczurach.. a i tak pojecie to jest minimalne w porownaniu do innych tutaj..
przykro mi, że tak to odebrałaś...
To, ze jest agresywny, to nie wina miesa tylko innych czynnikow, ktore do tego doprowadzaja - stres, zle traktowanie, burza hormonow itp itd.
Przykro mi, że uważasz, że źle traktuję swoje zwierzątko...Ale ona zachowuje się tak TYLKO po mięsie, gdyby ktoś dał jej skórkę od chleba, to by się nie rzucała.Gdy napisałam mający, z dużych liter, zrobiłam to, aby podkreślić to słowo, a nie powiedzieć że nie macie pojęcia o szczurach... :?
Walcz Piranio! Nie przechodź na drugą stronę, bo cię potrzebuję!
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: ESTI »

lilia, dzieciaku - wyluzuj i nie bierz tak wszystkiego do siebie, a co najwazniejsze naucz sie czytac ze zrozumieniem. 8)
To co napisalam o powodach bycia agresywnym tyczy sie ogolu, a nie konkretnie Twojego przypadku, bo Cie nie znam itp. A z tego co piszesz, to szczuras ma po prostu chrapke i ochotke na kawalek padliny, wiec give me a brake. :jezor2:
Obrazek
Juni
Posty: 534
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 11:01 am

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Juni »

lilia, ESTI, :ot: :> ? :P ;)

A tak serio to ona ma 12 lat. Ja mam 14. Niby tylko dwa lata a nasze poglądy różnią się diametralnie.
Forum? Z tego co wiem to "skarbnica wiedzy o szczurzastych". I jest po to, żeby pomagać 8) I bardzo dobrze :D

Szczurze smakołyki. Wracam do tematu :hihi: miałam robić kolby. Kochana mamusia wyrzuciła patyczki... :roll: Poczekam jeszcze. A teraz mam takie pytanie. Jak zrobić kolby już wiem. A dropsy? Takiego tematu jeszcze nie widziałam. A może w ogóle się nie da, bo trudno wymierzyć właściwe proporcje?
Dyrekcja ZOO ogłasza:
Prosimy nie karmić Trolli!
Sezon polowań na Trolle rozpoczęty! 8)


***
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Elbereth »

[quote="lilia"]Ale ona zachowuje się tak TYLKO po mięsie[/quote]
Bo mięso smakuje szczurkom. Ogony rzucają się na wszystko, co lubią, a mięso jest jednym z ulubionych pokarmów. Na inne rzeczy też tak reagują, np. Ferdinand przy karmieniu omletem tak mnie dziabnął, że krew się lała :-( (to właśnie dlatego, że ten omlet naprawdę był bardzo dobry, potem zrobiłam taki sam dla siebie 8) ).

[quote="Juni"]A dropsy?[/quote]
Dropsy (takie kupne) składają się z mąki pszennej, tłuszczu roślinnego, barwnika spożywczego i cukru. Jak chcesz, to możesz coś z tym kombinować, ale wątpię, czy to będzie zdrowe dla szczurasa. Jak chcesz jakieś takie małe smakołyki "na jeden kęs", to polecam wszelkiego rodzaju suszki (nie tylko owoce i warzywa, ale np. chleb). Od czasu do czasu przyrządzam moim takie suszone paluszki z razowego chleba (no może to nie jest na jeden kęs, raczej wielkości ludzkiego palca :lol: ) i im smakują :D (a przy okazji ścierają sobie ząbki :D ).
Ostatnio zmieniony sob paź 14, 2006 2:04 pm przez Elbereth, łącznie zmieniany 1 raz.
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
hipoteka
Posty: 107
Rejestracja: czw gru 29, 2005 3:21 pm
Kontakt:

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: hipoteka »

[quote="Elbereth"]suszki[/quote]
znaczy wysuszone warzywa/owoce/chleb ? : D
Juni
Posty: 534
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 11:01 am

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Juni »

hipoteka, czyli suszone banany, jabłka [ Młoda kocha wręcz ;) ], właśnie warzywa, chleb, ale suszony właśnie bo sobie ząbki ścierają co zresztą napisała Elbereth,
Dyrekcja ZOO ogłasza:
Prosimy nie karmić Trolli!
Sezon polowań na Trolle rozpoczęty! 8)


***
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Elbereth »

[quote="hipoteka"]znaczy wysuszone warzywa/owoce/chleb ? : D[/quote]
No właśnie 8) . Ususzyć można właściwie wszystko (warzywa, owoce, chleb, różne zioła, gałązki do gryzienia, nawet mięsko - gdzieś tutaj był przepis), wtedy nadaje się do dłuższego przechowywania niż na świeżo, szczuraskom smakuje, a przy okazji ścierają swoje ząbki :D .
A jak szczurnięty nie ma co robić, to może tworzyć dla swojego ogonka "suszki artystyczne", czyli wykrajać z surowców do suszenia różne kształty - kwiatki z chleba, kwadraciki z marchewki, trójkąciki z buraka 8) ...
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Imoen
Posty: 21
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 9:44 am

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Imoen »

Mój przepis: 1) mleko+kluski zagotować,
2) ukroić kawałek świeżej dyni, obrać ze skórki
3) zetrzeć dynię na tartce
4) startą dynię dodać do mleka i klusek
5) gotować ok 20 min-30 min.
6) następnie dodać cukier (smakuje także bez i jest... zdrowsze dla szczuraska!) :thumbleft:
Jedzonko zostaje zmiecione w kilka sekund. Polecam!
The Crow's Song
hefi
Posty: 23
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 8:40 am

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: hefi »

może to nie jest przepis wymyślny ale moja niunia takie jedzonko uwielbia :) hehe... daje jej gerberka warzywno miesnego i dodatkowo wsypuje troche kukurydzy z puszki... wcina aż jej się uszy trzesą :hihi: i dopóki nie wyliże miseczki to z klatki sie nie rusza :)
Ostatnio zmieniony ndz paź 29, 2006 2:55 pm przez hefi, łącznie zmieniany 1 raz.
Wampiria
Posty: 60
Rejestracja: pn sie 07, 2006 10:12 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Wampiria »

gotowany makaron i szczuraste szaleją :) od czasu do czasu kawałek wafelka [kokosowe MmMmm] i ostatnie odkrycie.. orzechy.. włoskie w skorupkach :P raz na jakiś czas ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”