Dieta odchudzająca

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

Dieta odchudzająca

Post autor: Fatty »

no i mam problem , oto Ikon :
http://www.mfoto.pl/uploads/1096/100_0961_551a7.jpg

dietowanie podjęte zostało już wiele razy ale bez skutku, bo albo znajdzie coś sam(opanował sztukę otwierania wiaderka z ziarnem, ostatnio znalazł kartonik ziarna dla kanarków, własnoręcznie[własnozębnie] sobie odpakował i znalazłam pulpeta gdy sobie zajadał w najlepsze. :roll: )
Raczę moich ogoniastych warzywkami- a sytuacja wygląda tak,że Fabio zje trochę i traci zainteresowanie a Ikon zje wszystko do końca ile by tego nie było.
Cóż jeszcze go może zapchać? Bo póki co, to Ikonito przypomina mi worek bez dna...
A jeśli chodzi o pyszności, to moze to karmić je oddzielnie ? Bo jak dostaną np jogurt to jest tak jak mówiłam : Fabik zje,po chwili ma dość i idzie brykać, a Ikon dokańcza całą resztę, więc chyba przy takim karmieniu oddzielnym to łatwiej byłoby mi żarłoka kontrolować.

Coś to niezbornie napisałam,przepraszam :drap:
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Dieta odchudzająca

Post autor: Anita »

Ja w tym zdjęciu nie widzę nic szczególnego - dobrze odżywiony szczur.
Moje też tak wyglądają.. :oops:
helen.ch
Posty: 329
Rejestracja: pn lip 24, 2006 4:25 pm

Dieta odchudzająca

Post autor: helen.ch »

Moja Kropencja tez tak wygląda... jak mnie "wkurzy" wyzywam od grubasów ;)
Obrazek
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Dieta odchudzająca

Post autor: ESTI »

Fatty, dobre i tresciwe jedzonko dawaj TYLKO osobno.
Grubaskowi dawaj mniej i ograniczaj, a drugiemu normalnie.
Dietetyczne jedzonko dawaj normalnie, niestety ale niektore szczurki lubia jesc i jesli maja tendencje do tycia - to zaczyna sie otylosc.
Obrazek
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

Dieta odchudzająca

Post autor: Fatty »

[quote="Anita"]Ja w tym zdjęciu nie widzę nic szczególnego - dobrze odżywiony szczur.[/quote]
bo może na tym zdjęciu tego nie widać, ale jak się go bierze na ręce to on się "rozlewa" cały ;)
Czyli jednak separacja jedzonkowa. za miesiac się zgłoszę, powiem czy są efekty :)
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

Dieta odchudzająca

Post autor: Ratata »

Ehh, mam podobny problem - mój Ogryzek robi się coraz grubszy i chyba jest to spowodowane tym, że po prostu lubi jeść, bo mieszkający z nim Bąbel trzyma linię.
Separacja żywieniowa to chyba jedyne rozwiązanie, bo w klatce mieszka jeszcza mały Szu, który rośnie i się rozwija, więc całej klatki na dietę przestawić nie mogę... a może po prostu zaczekać, aż Szu dorośnie, i wtedy ograniczyć wszystkim jedzenie? :drap: Na razie zamiast miski dałam im samoczynny karmnik, więc muszą jeść to, co akurat wypadnie i porządnie się napracować, żeby wydobyć z niego np. fistaszka...
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
galimatyas
Posty: 86
Rejestracja: czw kwie 06, 2006 6:59 pm

Dieta odchudzająca

Post autor: galimatyas »

Stefek tez kawał szczura jest ;) mniej więcej jak Ikon. Przed wakacjami miał jeszcze sportową sylwetkę, ale zakochała się w nim moja mama i z urlopu wrócił, no.. dorodniejszy. Od niedawna ma współlokatora, małego Niu, przy którym wygląda jak Goliat. Młody z werwą śmiga po pokoju, Stefek też truchta, ale szybko uznaje, że starczy i przychodzi sie do mnie przytulać. Nie dostają używek, tyle, co w mieszance ziarenek, chlebuś, zielenina, czasem dropsik, czy inny smakłoyk, wszystko w granicach rozsądku.. ale samych ziaren zjada/ją całe hałdy! Mieszkają we wspólnej klatce i nie mam jak wydzielać Stefanowi :|
Obrazek
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

Dieta odchudzająca

Post autor: Fatty »

[quote="galimatyas"]Mieszkają we wspólnej klatce i nie mam jak wydzielać Stefanowi[/quote]
Moi też mieszkają wspólnie -po prostu gdy częstuję ich ryżem (albo innymi pysznościami) to np. Fabisia karmię poza klatką, porcją normalną, a Ikonitos raczy się w klatce, porcją ograniczoną :)
Co do ilości zjadanych ziaren, to moim szczurom miseczkę uzupełniam raz dziennie, a nie tak jak kiedyś kilka razy, gdy tylko zauważyłam,że ubyło. Poza tym ogoniaści korzystają na tym,że ze mnie warzywo- i owocojad straszny, więc najedzeni tym, wcale aż tak bardzo ziarnami się nie o.b.j.a.d.a.j.ą :) (musiałam wykropkować, bo ortograf nie chciał mi dać spokoju :jezor2: )
Ostatnio zmieniony pt paź 20, 2006 1:56 pm przez Fatty, łącznie zmieniany 1 raz.
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
galimatyas
Posty: 86
Rejestracja: czw kwie 06, 2006 6:59 pm

Dieta odchudzająca

Post autor: galimatyas »

Michę tez im napełniam raz dziennie. W sumie, to ciezko stwierdzić który więcej wcina :drap: Niu jest jeszcze smarkaty, wiec jemu nie żałuję, a Steffenowi już wcześniej ograniczyłam łakocie, poczekamy na efekty ;)
Obrazek
Kora
Posty: 139
Rejestracja: pt lis 17, 2006 3:40 am

Dieta odchudzająca

Post autor: Kora »

Dzisiaj do nas przyjechał w końcu szczuras od znajomego który już nie mógł go dłużej mieć itp.
No i katastrofa...

Szczur jest zapasiony, ma strasznie chorą skórę a Łatek dostaje szału na jego widok i zaznacza wszystko w koło (ale jedzie ech)
Lekarka dała mi maść nie wie dokładnie skąd takie zmiany, sierść ma bardzo lichą i prześwituje skóra (wygląda jak łysawy) do tego ma pomarańczowe zmiany i ogólnie wygląda strasznie.

Podobno ma przebiałkowanie, ledwo chodzi, nie może się dobrze wymyć bo jest za gruby, nawet z drapaniem za uszkiem ma kłopoty.

Czytałam wszystko na temat diety i żywienia ale w takim stanie to już sama nie wiem czym go karmić.
Na razie będę dawać mu dożo warzyw, koperek, młode listki redyski, ogórek, jabłko, marchewkę, pomidor, por, paprykę, buraczka, pietruszkę.
Odstawiam orzechy i wszelkiego rodzaju pestkowate: dynia i słonecznik(mają tłuszcze jak dla człowieka jest tuczące to i dla szczurka chyba też?) zero białka jak sery, jajka, mleko, jogurty, wszystko co zawiera węglowodany: soki, owoce no może w małych ilościach, gotowane ziemniaczki no chyba że tez raz na 2 tyg.
Trochę karmy dla szczurasków, witaminy i sucharki, suchy chlebek, gotowany ryż i kasze.
Wodę do picia z algami. Nie wiem czy gerberki podawać?

Poradźcie co jeszcze mogę mu dawać nie tłuczacego i by nie był głodny.

A na razie póki nie wyzdrowieje to będzie miał ograniczony ruch bo nie wiadomo czy to dla ludzi nie jest zaraźliwe :sciana2: wet nie wiedział więc trochę dłużej to odchudzanie będzie trwało.

Ja to mam szczęście do ratowania szczurasów ;)

W ogóle to żal mi strasznie Rokiego, ma spokojny charakterek ale miał straszne warunki, klatka dla myszy i do tego miała włożone dwa pietra, szczur przez 1,5 roku nie miał możliwości wspiąć się na tylnich łapkach, pocierał ciągle brzuchem po dnie klatki.
Wiem że właściciel bardzo go lubił ale zbyt mało czasu mu poświęcał i ogólnie brak wiedzy.

Całe szczęście że go przygarnęłam, mam nadzieję że wyjdzie z tego :

Sorry jeśli wyszło offtopowo.
[/b]
"Pomyśl czasami o cierpieniu, którego wolisz nie widzieć"
Joga
Posty: 95
Rejestracja: wt gru 26, 2006 11:17 am

RE: Dieta odchudzająca

Post autor: Joga »

Hm, a co myślicie o płatkach Corn Flakes?
Ze mną:
Od 30.07.06 r. Ogonek i Wąsik
Od 19.01.07 r. Silver :)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

RE: Dieta odchudzająca

Post autor: ESTI »

Wszelkie corny to schowane tluszcze i kalorie. Niestety, ale dla mnie to swinstwo, nie polecam ludziom a co dopiero zwierzetom. Co innego pelnoziarniste platki, mozesz polaczyc z odrobina platkow typu corn, ale na pewno nie pelna micha fleksow. :/
Obrazek
aurinko
Posty: 22
Rejestracja: czw gru 06, 2007 6:44 pm
Lokalizacja: Kraków

jak odchudzic ciurka? do polaczenia

Post autor: aurinko »

Mój (tzn mojego brata) szczurek jest dość gruby i nie mam pojęcia jak by się tego cielska pozbyć. Wprawdzie rusza sie normalnie ale już nie skacze tak wysoko i nie chce mu się już bawić z młodszymi ( i chudszymi) kolegami. Trochę sie martwię że przez ta wagę zachoruje albo coś...
Awatar użytkownika
Marcysia.
Posty: 229
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 3:26 pm
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Re: Dieta odchudzająca

Post autor: Marcysia. »

czyli jeżeli daję jeść, tak osobno po kawalaku, to jednemu mniej, a drugiemu więcej? ale jak Abba, czyli grubsza zje swoją, czyli mniejszą porcję, to odbiera Mrówce jaj część, której tamta jeszcze nie zjadła. a przy miseczce jest wielkoe odganianie, i właściwie to Mrówka je dopiero jak Abba się naje. a tak sama, to je tylko grdzieś poza klatką. i co w takim wypadku? ???
paulina now
Posty: 44
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 11:42 am

Re: Dieta odchudzająca

Post autor: paulina now »

Ja też mam problem.Mój ogon za dużo je.Znaczy ja mu za dużo daję.I jest bardzo gruba :P

Oto 1 porcja:

woda
karma ekstra vital
2 kawałki pomidorka
2 liście szczawiu
kawałek bagietki

Czy to dużo? ???

I zawsze ma kolbę i jakieś przysmaki i ziarenka.
Człowiek, zawsze staje się odpowiedzialny za to,co oswoił
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”