Gerberki

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
pelagia
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 15, 2006 8:45 pm

Gerberki

Post autor: pelagia »

już od dłuższego czasu czytałam "karmię gerberkiem, bardzo im smakuje", stara jestem myślałam, że chodzi o taki kwiatek kupiony w kwiaciarni :D, ale pomyślałam ' to nie możliwe", aż w końcu natknełam się na ten temat, jutro lecę po słoiczki. Miałam własne niemowlaki dwa razy i żadne nie chciało jeść tego "świństwa", mam nadzieję, że szczurcio jednak je pokocha. Wiadomo, jak smakują zimowe warzywka kupowane w warzywniaku. :-(
Ostatnio zmieniony pn paź 09, 2006 8:29 pm przez pelagia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Gerberki

Post autor: Vella »

kwiatek to gerbera, a nie gerber, więc byłoby "karmię gerberką" ;)
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
doris_rat
Posty: 69
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 4:16 pm

Gerberki

Post autor: doris_rat »

ja dzisiaj kupiłam po raz pierwszy dla Tosi bobowite zupkę-krem warzywny z kurczakie (obrzydliwość) Tosi smakuje... I mnie o mało nie ugryzła, bo jej dałam na spróbowanie na paluszku :)...
Ostatnio zmieniony śr paź 11, 2006 4:25 pm przez doris_rat, łącznie zmieniany 1 raz.
_______________________________________
kasiekxxx
Posty: 14
Rejestracja: wt paź 17, 2006 12:46 pm

Gerberki

Post autor: kasiekxxx »

Shailo lubi gerbery:)
Ostatnio zmieniony wt paź 24, 2006 3:36 pm przez kasiekxxx, łącznie zmieniany 1 raz.
Devilka
Posty: 2
Rejestracja: czw paź 26, 2006 1:43 pm

Gerberki

Post autor: Devilka »

Hej mam pytanko ja sama osobiście nie mam narazie szczurka ale moja kumpela ma .Ja rozumiem żeby dawać szczurom gerberki ale ona nie daje taki zwykłychnp.groszke z pietruszką tylko najczęściej takie których moim zdaniem szczurki nie powinny jeść np.Lazania z cielęciną Spaghetti z kurczakiem czy łosoś z warzywami .....Napiszcie czy mogą jeść takie gerberki czy nie!!!bo coś mi się wydaje że jednak nie powinna im ich dawać!! :evil: :zlosc:
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Gerberki

Post autor: limba »

Ja lososia z warzywami daje jak najbardziej, spaghetti rzadko ale tez, risotto bardzo lubia. Z lazania to nie jestem jakos przekonana. Trzeba patrzec co jest w skladzie takiego gerbera.
Niemniej jednak powinna, jesli daje czesto zaczac im dawac jakies "lzejsze" rodzaje.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Kaaasia
Posty: 11
Rejestracja: pt paź 27, 2006 6:19 pm
Kontakt:

Gerberki

Post autor: Kaaasia »

A kaszki Misiowy ogródek można podawac szczurą?
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

Gerberki

Post autor: Ratata »

Kaaasia, sprawdź co jest w składzie, jeśli cukier czy krowie mleko, to lepiej nie...
Mam pytanie za sto punktów:
Jak podajecie szczurom gerberki? Gdy podam moim w miseczce, to nie ma możliwości, żeby któryś nie wpadł do niej, nie wcisnął drugiemu głowy czy nie wsadził ogona i są całe upaprane...
A jak daję im na zlewie każdemu na osobnej kupce, to łażą po jedzeniu i mają kolorowe brzuszki... jakiś pomysł? Z innym jedzeniem nie mam tego problemu, nawet jogurtem się tak nie brudzą... :roll:
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
helen.ch
Posty: 329
Rejestracja: pn lip 24, 2006 4:25 pm

Gerberki

Post autor: helen.ch »

Ha, ja mam super miske na gerberki, a nawet dwie, jakis czas temu zakupiłyśmy z córcia miseczki dla ptaków, montuje się je do kratek klatki, są dwie małe miseczki obok siebie, a przed nimi drewniany kijek, szczurki opierają się o niego łapkami i tak jedzą, nie wlezą do środka i nie upaprzą się, jedzą zgodnie obok siebie każda ze swojej miseczki, nawet juz się utarło która z której. Jak sie uprą to wejda na miskę łapami, ale robia to bardzo rzadko. Jak będe miała aparat to wam pokażę jak to wygląda.
Obrazek
Ewaa6
Posty: 62
Rejestracja: pt kwie 07, 2006 1:30 pm

Gerberki

Post autor: Ewaa6 »

hej

Moi piękni panowie dostają gerberka z ryżem.
Gerberek to najczęściej indyk z warzywami ale zdarzają się też inne (kurczak zazwyczaj)
za gerberem przepadają, dostają na wieczór zawsze
podaje im w miseczkach, którymi są nakrętki duże od słoika
panowie gerbera wcinają ochoczo a pustą miskę zrzucają na sam dół klatki :twisted:
czyści są nad podziw, jedzą z tych miseczek bez brudzenia się
Ewa
ze mną:
szczurki Szaruś i Bieluś
pies: Wiki
za Tęczowym Mostem - pamiętam na zawsze
Bob - ['] 22.07.2007
Fuf - ['] 24.05.2007
Mrauczur - ['] 13.05.2007
Nora (najwspanialszy owczarek świata)
Szarak
Wiórek (pies)
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Gerberki

Post autor: Ewqa »

helen.ch, świetny pomysł z jednym minusem. Moje maluchy Fiona i Cleo lubią jeść plastik, a więc spróbowały tez plastikowej miseczki. Bardziej sprawdzają się metalowe-są niejadalne.

Więc tak: "gerberki" firmy Gerber bleeee
"gerberki" firmy Bobovita pycha ;)
Owocowych i jarzynowych nie jedzą, tylko jarzynowo-mięsne i tylko "obiadki", "zupek" już nie. Wybredne bestie.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Imoen
Posty: 21
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 9:44 am

Gerberki

Post autor: Imoen »

Bardzo fajny pomysł. Moja Pysia jest damesą, zje tylko z miseczki. A jak je , nigdy nie rozrzuca. Bardzo jej za to dziękuję ;)
The Crow's Song
helen.ch
Posty: 329
Rejestracja: pn lip 24, 2006 4:25 pm

Gerberki

Post autor: helen.ch »

Ale te moje miseczki sa ceramiczne... tego nie ugryzą ;)
Obrazek
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Gerberki

Post autor: Ewqa »

[quote="helen.ch"]Ale te moje miseczki sa ceramiczne..[/quote]
To zmienia postac rzeczy, ptasie miski zawsze jakoś widze plastikowe.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
galimatyas
Posty: 86
Rejestracja: czw kwie 06, 2006 6:59 pm

Gerberki

Post autor: galimatyas »

Ja moim daje na pokrywkach od słoików - każdy ma swoją ;) nie zdążą się nawet tym pobrudzić, bo gerberki znikają w tempie zastraszającym, pokrywki chłopaki bezczelnie wyrywają mi z rąk i łypią groźnie jak patrzę, czy jedzą :D
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”