Dorosła samiczka + nowa młoda samiczka

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dorosła samiczka + nowa młoda samiczka

Post autor: Lulu »

zaneta, to moze napisz po kolei jak wyglada to laczenie ;)

co robisz po kolei (i z informacja ile czasu trwa kazdy etap)i gdzie oraz czy dla szczurzyc jest to teren nieznany, ile bylo prob i jak zachowuja sie szczurki. wtedy zobaczymy co da sie poradzic :)
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Dorosła samiczka + nowa młoda samiczka

Post autor: Anita »

[quote="zaneta"]które jest terenem znanym dla obu ogonków.[/quote]
Myślę, że tu tkwi błąd. Pierwsze spotkania muszą się odbywać na terenie nieznanym szczurom.
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Dorosła samiczka + nowa młoda samiczka

Post autor: mataforgana »

zaneta, popełniasz podstawowy błąd.
jeszcze się nie spotkałam z przypadkiem, żeby trzymanie szczurów w osobnych klatkach blisko siebie dało jakikolwiek pozytywny efekt - a wręcz przeciwnie.

postaw klatki z dala od siebie.

nie łącz ich na tym łózku, skoro obie je znają.
znajdź miejsce obce dla jednej i drugiej, wtedy żadna nie bedzie chciała bronić 'swojego' terytorium.

i pozwól im się dobrze obwąchać, poznać.
nie łap na ręce i nie rozdzielaj od byle popiskiwań. szczury muszą sobie ustalić hierarchię, jedna musi zdominować drugą.
póki krew się nie leje, nic złego się nie dzieje ;)

pakując obie do wspolnej klatki pamiętaj, by wcześniej dokładnie ją umyć, by pozbyć się wszystkich zapachów.

i wtedy nie ma opcji, żeby się nie udało.
jak nie za pierwszym razem, to za kolejnym.

tylko pamietaj - nie rozdzielaj ich bez sensu od byle pisków, szczury to panikarze i normalne, ze jedna czy druga będzie w ten sposób reagować.


sama łączyłam kilka szczurów i jakoś zawsze się udawało, więc uwierz, że to nie takie straszne i zupełnie realne.


powodzenia.
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Dorosła samiczka + nowa młoda samiczka

Post autor: mataforgana »

zaneta, no i widzisz, wystarczyło dostosować się do reguł starych jak świat ;)

teraz tylko wyszoruj klatkę i daj świeżą ściółkę itp. i dopiero wtedy wpuść szczurcie razem.

będzie okej, a do pisków i harców z czasem się przyzwyczaisz ;)
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
helen.ch
Posty: 329
Rejestracja: pn lip 24, 2006 4:25 pm

Dorosła samiczka + nowa młoda samiczka

Post autor: helen.ch »

tak jest, cierpliwości i trzymaj sie dobrych rad podanych wyżej, wpuść je do pustej klatki ze ściołką tylko i wodą. Ja moim gwiazdom potem dałam jeszcze ręczniczek papierowy, to zmęczone sie razem na nim ułożyły... teraz kochaja sie i śpia w hamaku przytulone w różnych pozycjach.. trzymam kciuki
Obrazek
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Dorosła samiczka + nowa młoda samiczka

Post autor: mataforgana »

witch...
przeczytaj chociażby ten temat, a juz zupełnie minimalnie choćby moje wypowiedzi kilka postów wyżej i już będziesz wiedziała co i jak...

i nie martw się bez sensu na zapas...
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
witch
Posty: 147
Rejestracja: pt wrz 29, 2006 5:39 pm

Dorosła samiczka + nowa młoda samiczka

Post autor: witch »

Mataforgana,przeczytalam chyba juz wszystko o laczeniu :hihi: ale wiesz...roznie moze byc.Nie mniej jednak ciesze sie okrutnie...bede na biezaco z postami..trzymajcie kciuki :shock:
Moje Bable:Gilotyna-imie wprost proporcjonalne do sposobu bycia,Luna i Histeria-dwa uszaste smierdziuszki
Za Teczowym Mostem:Szczurencjusz,Pyzunia-nie znajde juz takiego cudnego Ogonka.Nigdy.
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Dorosła samiczka + nowa młoda samiczka

Post autor: mataforgana »

witch, zawsze może być różnie, ale z własnego doświadczenia powiem ci, że nawet moja krwiożercza Nitka po cieżkich bojach zaakceptowała swego czasu Iskrę.

dacie radę, tylko spokojnie i - cierpliwości :)

a kciuki, rzecz jasna, trzymamy.
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
witch
Posty: 147
Rejestracja: pt wrz 29, 2006 5:39 pm

Dorosła samiczka + nowa młoda samiczka

Post autor: witch »

Wlasnie,tego mi bedzie brakowalo!A malenstwo juz pojutrze najpozniej tu bedzie:)
Moje Bable:Gilotyna-imie wprost proporcjonalne do sposobu bycia,Luna i Histeria-dwa uszaste smierdziuszki
Za Teczowym Mostem:Szczurencjusz,Pyzunia-nie znajde juz takiego cudnego Ogonka.Nigdy.
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Dorosła samiczka + nowa młoda samiczka

Post autor: mataforgana »

no cóż...

trzeba uważać i nic na siłę, może ci się poszczęści i łączenie przebiegnie szybko i bezproblemowo - i na pewno sie uda ;)

powodzenia.
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”