[Ogólnie] - Łączenie po raz pierwszy

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Wackowa
Posty: 208
Rejestracja: wt lip 26, 2005 8:11 am
Kontakt:

[Ogólnie] - Łączenie po raz pierwszy

Post autor: Wackowa »

Jak myślicie czy powodło by się łoczenie dwóch samców (7 miesięcy) z nowym małym samczykiem?? Mam tą dużą klatkę i szkoda mi patrze jak sie marnuje tylko 2 szczuraski :D ja chce więcej ogonków hehehe Może by tak że jeden go zaakceptuje a drugi niebardzo??
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

[Ogólnie] - Łączenie po raz pierwszy

Post autor: sachma »

powinny sie zaakceptowac.. trzeba tylko pamietac o podstawowych zasadach laczenia ;) no i pilnowac starszych zeby malego nie gnebili zabardzo ;)
Obrazek
sechmet
Posty: 555
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 11:32 am
Lokalizacja: Warszawa

[Ogólnie] - Łączenie po raz pierwszy

Post autor: sechmet »

miałam podobną sytuacje, łączyłam trzech 8 miesięcznych samców z 5 tygodniowym. na początku mieszkali oddzielnie, bo starsi cały czas zaczepiali małego, nie dopuszczali go do jedzenia.
Mimo że mieszkali oddzielnie, codziennie byli razem (we czwórke) wypuszczani żeby się przyzwyczaili do siebie.
Teraz mały Noah urósł, nie jest już takim popychadłem i szczęsliwie mieszkają wszyscy razem :lol:

ale znam przypadki gdy starsze szczury normalnie akceptowały małego i od początku mieszkali razem...
więc wydaje mi się, żę wszystko zależy od charakterów szczurków ;)
she's got the devil in her heart ...
moje szczurki
gżybek
Posty: 256
Rejestracja: czw lut 09, 2006 7:52 pm

[Ogólnie] - Łączenie po raz pierwszy

Post autor: gżybek »

sorry że tak odkopuje, ale potrzebuje rady doświadczonych szczuromaniaków :D

otórz sprawiłam mojemu szczurkowi kolege. Kay ma teraz ok. 6 mies, a maluch koło miesiaca... Z tym ze Kay jest już spory(ok. 17 cm bez ogona), a maluszek to taka kruszyneczka, czy moge je połączyć? czy jeszcze za malisi jest??
Obrazek
O_K_R_U_S_Z_E_K
_______________________________________________
ze mną: Uzi, Eddy i Pupcia :), w serduchu:[*]Nazumimi, [*]Maciek, [*]Kay.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Ogólnie] - Łączenie po raz pierwszy

Post autor: ESTI »

gżybek, postepuj wedlug podstawowych zasad - zapoznanie na neutralu, zapoznanie na kanapie, czysta klatka i laczenie pod kontrola. Potem jak ustala zasady mozesz juz byc raczej spokojny.
Poczytaj temaciki o takich przypadkach. ;)
Obrazek
p-a-w-e-l
Posty: 18
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 10:55 pm

Szranki i konkury...

Post autor: p-a-w-e-l »

Hej!
Od dzisiaj Damper ma towarzysza - swojego równolatka Hektora. Ale trochę mnie niepokoi ich zachowanie: albo się ignorują i każdy robi coś tam, albo uprawiają coś w rodzaju zapasów, z piskami i przerywają, jak jeden leży do góry brzuchem (szanse są równe, więc raz jeden leży, raz drugi). Podejrzewam, że szczury muszą ustalić, który jest ważniejszy. Poza tym Damper jest zazdrosny - jak Hektor wącha mi rękę to ten od razu atakuje...
Mam pytanie do bardziej zaawansowanych posiadaczy ogonów:
Czy to normalne zachowanie gryzoni i czy istnieje szansa, że się wreszcie uspokoją i polubią (w końcu sprowadziłem Hektora, żeby Damper miał kumpla, a nie rywala)?
Pozdrawiam serdecznie!
Paweł
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Ogólnie] - Łączenie po raz pierwszy

Post autor: limba »

A czy poczytales tematy przyklejone w dziale stadko?? http://szczury.org/viewtopic.php?t=1149 ... sc&start=0
Jest tam wypunktowane jak nalezy laczyc szczury.
Zapoznaj sie z tym tematem, i postepuj zgodnie z nim.
Ostatnio zmieniony wt paź 17, 2006 11:36 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Lazanka
Posty: 184
Rejestracja: wt maja 02, 2006 11:27 am

[Ogólnie] - Łączenie po raz pierwszy

Post autor: Lazanka »

To normalne zachowanie szczurkow - zwlaszcza mlodziutkich :) Moje dziewczyny (pannice maja po 2 miesiace i tydzien) - sie lubia (spia razem poprzytulane, iskaja sie) ale zupelnie nie przeszkadza im to uprawiac ciaglych zapasow :> Pisku przy tym zwykle sporo - ale jeszcze nie widzialam by zrobily sobie cos zlego :)

Tak czy siak jesli nie robia sobie krzywdy (fizycznie typu przecieta skora) to nie ma czym sie martwic - taki urok malych wariatow :P
-=Lazanka=-
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[Ogólnie] - Łączenie po raz pierwszy

Post autor: merch »

Powinno sie ułożyć i bedą bić sie dalej , jeśli szanse sa wyrównane to czasem rozwija sie parterstwo czyli zaden nie dominuje ale tłuką sie jak jest potrzeba - jedzonko, miejsce na póleczce i takie tam
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
galimatyas
Posty: 86
Rejestracja: czw kwie 06, 2006 6:59 pm

[Ogólnie] - Łączenie po raz pierwszy

Post autor: galimatyas »

Moje też. Widać takie zaczepne typy :drap:
Obrazek
p-a-w-e-l
Posty: 18
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 10:55 pm

[Ogólnie] - Łączenie po raz pierwszy

Post autor: p-a-w-e-l »

Już się pogodzili 8) !
Śpią razem, jedzą razem, bałaganią razem. Myślę, że nie ma wśród nich dominanta, raczej traktują się partnersko (może dlatego, że to małolaty - 6 tygodni).
Oczywiście, raz na jakiś czas, lubią stoczyć ze sobą walkę, ale bez żadnych krwawych jatek :D ...
Pozdrawiam serdecznie!
Paweł
zet_erka
Posty: 92
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 5:57 pm

[Ogólnie] - Łączenie po raz pierwszy

Post autor: zet_erka »

Witam!
jejku, jak ja sie boje..Dzisiaj dokupilam mojemu Sofowi (praiwe 2 latka), kolege (2 mies).
Sofizmaat jest niezwykle lagodnym szczurkiem, wiec mam nadzieje, ze laczenie pojdzie pomyslnie.Tylko to malenstwo ma zaledwie z 6 cm, a Sof ok 23 cm.Myslalam, zeby troszke poczekac az malenstwo podrosnie..?
Mam nadzieje, ze sie zaprzyjaznia
Moje Skarby :
Cerata, Akia, Sekansa


Juz odeszly :
[']Dżuna,['] Sofizmat['], Frawaszi[']
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

[Ogólnie] - Łączenie po raz pierwszy

Post autor: Anita »

Po pierwsze, młody szczurek może mieć koło 4 tygodni, skoro taki malutki (a nie 2 miesiace).
Możesz poczekać, aż maluszek trochę podrośnie i zaaklimatyzuje się u Ciebie w domu.
Gdyby (odpukać) Sofizmat zranił nowego szczurka, byłoby to dla niego niebezpieczne w tym wieku.
zet_erka
Posty: 92
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 5:57 pm

[Ogólnie] - Łączenie po raz pierwszy

Post autor: zet_erka »

Tzn tak mi w sklepie kobieta powiedziala, ze ma ok 2 mies..Ale tez mis ie wydal troszke za maly.
Jakis rok temu, moja przyjaciolka kupowala 2 szczurki, takie malenkie jak teraz ten moj.Poznalam Sofa z nowymi kolezankami..Powachal tylko, popatrzyl.One za nim chodzily, a on na nie specjalnie uwagi nie zwracal.
To ja chyba zrobie tak.Poznam Sofa z nowym kolega na neutralnym gruncie, ale poczekam chyba troszke az maluch podrosnie, zanim wsadze je do wspolnego akwarium..
Moje Skarby :
Cerata, Akia, Sekansa


Juz odeszly :
[']Dżuna,['] Sofizmat['], Frawaszi[']
helen.ch
Posty: 329
Rejestracja: pn lip 24, 2006 4:25 pm

[Ogólnie] - Łączenie po raz pierwszy

Post autor: helen.ch »

I zmień może akwarium na klateczkę ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”