o fotografii, fotografowaniu i fotouciechach wszelakich ;)

Tylko tu pogadasz na różne tematy (prawie bez ograniczeń)!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

fotografia - PLFOTO

Post autor: nezu »

Eru nie wzielas jeszcze pod uwage ze sa cyfrowe lustrzanki ktore daja takie same mozliwosci jak te analgowe a nie trzeba sie cackac z odczynikami wywolywaniem i skanowaniem...;)
To pewien komfort.
Wez tez pod uwage ze na plfoto masa zdjec jest robiona cyfrowka a to wcale nie umniejsza w ich jakosci czy jak to okreslasz "zywosci" ;).
Analogowe lustrzanki maja swoj urok, ale skoro technika idzie do przodu dlaczego by z tego nie korzystac? :>
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

fotografia - PLFOTO

Post autor: Eruntale »

ja tam jednak jestem zbyt "retro" ;)
lustrzanki cyfrowe...nie bawiłam się nigdy czymś takim..za drogie...ale ja jestem w sekcie czczicieli lustrzanek i mnie się już nie nawróci...
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
Exante
Posty: 27
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 12:49 am

fotografia - PLFOTO

Post autor: Exante »

Ja "bawię się" cyfrówką od niedawna (Canon PS A75). Nie jest to może lustrzanka, ale można mu parę parametrów ustawić...

Poza tym dla początkujacych cyfra jest o tyle dobra, że pozwala uczyć się na błędach bez olbrzymich kosztów, bo zdecydowanie 1 klisza+wywołanie to ok. 100,00 zł. (z czego zaledwie kilka zdjęć jest do czegoś podobne).

Lubię również pracować nad zdjęciami w PhotoShopie.Można naprawdę zdziałać cuda.

Na PLFOTO jestem od niedawna..., a oto moje konto:
http://www.plfoto.com/uzytkownik.php?authorid=54828

Najbardziej udało mi się zdjęcie "Mikrokosmos"...
Obrazek
(09.2002-03.01.2005) (09.2002-11.2004) (21.01.2005-nadal)
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

fotografia - PLFOTO

Post autor: Eruntale »

100 zł? O.O
chyba nieco mniej ;)
zwłaszcza jak samemu człowiek nauczy się obchodzić z wywoływaniem...

a koszty?tym lepiej...człowiek wie że każde zdjęcie jest na wagę złota i wielbi każdą klatkę w filmie...
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

fotografia - PLFOTO

Post autor: lajla »

szczerze mowiac, duzo tez zalezy od celu przez ktory chcemy aparat, moj tata fotograf, uwaza ze lepiej kupic dobry niz do dupy, i woli wydac kase, ale zeby miec efekty - dzieki czemu kupuje wlasnie lustrzankecyfrowa - oczywiscie na ktora mamy zakaz - jesli chodzi o wynoszenie jej z domu ;), a mojej siostrze kupuje jakas tania dupiana, bo ona chce aparacik aby moc sobie na spotkaniu z przyjaciolkami porobic czy na meczu...


a fotograf, czy clzowiek ktory lubi robic zdjecia, i chce to robic ladnie na powaznie raczje nie bedzie mial podejscia, kupie cyfrowke bo bede mogl robic bez opamietania, tylko do kazdego zdjecia sie przylozy bo bedzie chcial ujac dusze... dlatego wlasnie z cyfrowkami to jest tak jak z wiekszoscia rzeczy im lepsza tym drozsza, ma wiecej opcji i mozliowsci... przeciez w lustrzankach tez mozna sobie ustawic na automat... i zdjecie banal...

uwazam ze najwazniejsze jest podejscie...


[quote="Eruntale"]2.zdjęcia cyfrówkowe wychodzą...martwe...tak nie widać w nich tego co powinno być widać...nie umiem tego wytłumaczyć
[/quote]

ja wiem o co Ci chodzi... tylko na wlasnie wiem ze tez ze to zalezy od aparatu... mojej kolezanki robi ladne zdjecia, ale mi osobiscie czegos w nich brakuje... jak je oglalam mam wrazenie ze sa za niewidzialna mglom, tylko tez wiem ze napewno jak by taki aparacik wziol fotograf, poustawial tam rozne opcje, to moglby zrobic ze zdjecia moze nie przewspaniale zdjecie, ale napewno ze zdjecia by znikla mgielka ;)


exsante, bardzo mi sie twoje zdjecia podobaja :D ja tez sie wlansie dzisaj tam zapislam no ale narazie zdjec do chwalenia sie, nie mam ;)
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

fotografia - PLFOTO

Post autor: Eruntale »

hyhyhy...w moim zenicie nie da się ustawić nic poza ostrością i przesłoną...raczej możliwości automatu nie ma :lol:
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

fotografia - PLFOTO

Post autor: lajla »

no wlansie ale moj np. ma... i w ogole zdjaje mi sie ze te ktore sa teraz produkowane tez maja... no wiec jelsi ktos sobie kupi lustrzanke, czy cyfrowke gdzie moze sam sobie ustawic to wychodzi na to samo... ja na razie kozytsam z autoamtu, ale sa dwa, wiec przyanjmiej wybrac sobie moge... no ale powoli zaczynamy uczyc sie za pomoca mojego tatki i instrukcji, wiec niedlugo mam nadzieje... beda mi wychodzic lepsze zdjecia, bo teraz jestem totalnie zerowate jajko, niektore zdjecia Floyda sa przeswietlone, napewno to zauwarzyliscie... nie podobaja mi sie... eeeh
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

fotografia - PLFOTO

Post autor: sauatka »

odkopuje, mam nadzieje ze mi sie nie oberwie ;)
wiem ze sporo osob na forum jest co sie fotografia interesuja. Ja od niedawna bawie sie moim Zenitem... niestety efektami sie na razie nie pochwale.
Wiec kiedy tylko moge foce.. telefonem, jakosc fatalna :)
Ale przeciez w fotografi nie liczy sie jakosc tylko efekt koncowy, przynajmniej tak mi to tlumaczyli :D

odkopalam bo chcialam sie pochwalic teleofnowymi fotkami, nie zasmiecajac szołtboksa. Mam nadzieje ze wlasciwy temat wybralam, no i ze rowniez sie bedziecie chwalic ;)

Wiec kilka dzisiejszych i nie dzisiejszych fot, niektore moze juz widzieliscie ;)
http://i39.photobucket.com/albums/e187/ ... e-bo-1.jpg
http://i39.photobucket.com/albums/e187/ ... woooda.jpg
http://i39.photobucket.com/albums/e187/ ... ol/002.jpg
http://i39.photobucket.com/albums/e187/ ... ol/001.jpg
http://i39.photobucket.com/albums/e187/ ... gggg-1.jpg

jesli wybralam niewlasciwy temat to z gory przepraszam :oops:
Ostatnio zmieniony ndz paź 29, 2006 6:44 pm przez sauatka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

fotografia - PLFOTO

Post autor: Vella »

heh, satanko, co za zbieg okoliczności.
Po ponad roku (dwóch?) własnie dziś przypomniałam sobie o plfoto i nawet tam zajrzałam.
Długa przerwa...



Co takie niebieskie te drzewa?
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

fotografia - PLFOTO

Post autor: sauatka »

[quote="Vella"]Co takie niebieskie te drzewa?[/quote]
aa dziadostwo :) takie powylazily ;p
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

fotografia - PLFOTO

Post autor: mazoq »

satanka666, no a gdzie foty zenitowe?! bo cie po :bije:
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

fotografia - PLFOTO

Post autor: sauatka »

beda beda, tylko film wywolam :) juz niedlugo. Oczywiscie jak znam zycie beda albo za ciemne albo przeswietlone :lol:
Awatar użytkownika
Ayumi
Posty: 1105
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 3:51 am

fotografia - PLFOTO

Post autor: Ayumi »

jaaaa fotografuję... mam na kompie 7GB zdjeć z cyfrówki :p
zapraszam do moich galerii galeria1 i galeria2 :nuci:
ze mną: Mysh
20 aniołków po drugiej stronie tęczy: Mr Happy; Harry; Floyd; Ramzes; Mia; Baby; Lucy; Elsa vel Elly; Alex; Pandora vel Panda; Dolls; Zazu; D; Shanti; Salomea Nine vel Sally; Antehai vel Anti; Elmer vel Elmo; Salem; Oskar; Tigra [']
herneith
Posty: 94
Rejestracja: sob lip 22, 2006 11:27 am
Kontakt:

fotografia - PLFOTO

Post autor: herneith »

:) no to się chwaalee http://www.nie-we-snie.deviantart.com
a na plfoto aga jest pod tym linkiem: http://plfoto.com/101732/autor.html

uwielbiam robić zdjęcia, nie wiem czy mi to wychodzi:)
a co do sprzętu to mój aparat nazywa się mizio jest rasy fuji finepix s5500 i nie korzystam z połowy jego funkcji bo mnie to najzupełniej przerasta:)
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

fotografia - PLFOTO

Post autor: sauatka »

[quote="herneith"]uwielbiam robić zdjęcia, nie wiem czy mi to wychodzi:) [/quote]wychodzi wychodzi ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”