o fotografii, fotografowaniu i fotouciechach wszelakich ;)

Tylko tu pogadasz na różne tematy (prawie bez ograniczeń)!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
herneith
Posty: 94
Rejestracja: sob lip 22, 2006 11:27 am
Kontakt:

fotografia - PLFOTO

Post autor: herneith »

dziękować:) jestem niedowartościowane dziecie w tej kwestii bo wszyscy bliźsi znajomi siedzą w tym przynajmniej 5 lat dłużej niż ja:)
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

fotografia - PLFOTO

Post autor: Nisia »

Ja lubię robić zdjęcia, ale mam aparat tylko analogowy i... nie zawsze wychodzą, tak jak bym chciała. Ale lubię podziwiac zdjęcia innych (zwłaszcza znajomych).
I tu kilka przykładów:
Paweł, używa tylko i wyłącznie Zenita (z zestawem przystawek): http://onephoto.pl/portfolio.php3?id_autora=12609
I nowość z naszej listy - zdjęcia Bieszczad z lotu ptaka: http://roger.wrota.net/Bieszczady/lot/g ... mage3.html
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

o fotografii, fotografowaniu i fotouciechach wszelakich ;)

Post autor: Agata »

Mamy na forum kilka osób "strzelających" z zamiłowania (bo zawodowców chyba nie mamy?), no to sobie pogadajmy. ;)

Czym strzelacie, co sobie chwalicie, co polecacie?

Ja sobie pstrykam Nikonem D80 z dwoma szkłami Nikkora: 18-55 i 70-300 (Używany, kupiony ostatnio, ciemny, ale potrzebuje tele, a więcej kasy nie zdołałam uskładać... Przy następnym obiektywie pomyślę trzy razy przed zakupem. :X Chociaż w sumie jeszcze czeka go chrzest bojowy, bo na razie nie mam zbytnio czasu, więc może jeszcze coś z niego będzie. ;)).

Jak znowu uzbieram trochę kasy (za jakieś pół roku albo więcej... ;)), to pewnie będę się przymierzać do jakiejś lampy, co możecie mi polecić?

I na koniec kilka moich ulubionych zdjęć, niech Wam będzie. :)
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

ObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: o fotografii, fotografowaniu i fotouciechach wszelakich ;)

Post autor: ogonowa »

Kurde, napisałam posta tu, a wyskoczył w Weselniku :P.

Hm.. ja się raczej chwalić nie będę czym aktualnie focę, ale jak dostanę dużo pkt z testu, będę mieć wysoką średnią, to poproszę rodzinę o składkę na N d80 + 18-70mm. A ja sobie będę zbierać na Metza AF 48-1 ;).
Ostatnio zmieniony wt maja 12, 2009 9:25 pm przez ogonowa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: o fotografii, fotografowaniu i fotouciechach wszelakich ;)

Post autor: Telimenka »

Canon eos 350d i 40d. Obiektyw 18-55. Kupuje jak znajde kase 50mm f/1.8 canonowski ale II chyba ze znajde I ;) .
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: o fotografii, fotografowaniu i fotouciechach wszelakich ;)

Post autor: Nina »

U mnie Nikoś D200 i Nikkor 18-105. Wciąż nierozgryziony bo czasu brakuje ::)

To ja polecam od razu jakieś fajne zdjęcia wrzucać ^^

EDIT
Obiektyw makro mi sie marzy (bo uwielbiam zdjęcia w makro), ale kasy mi brakuje :-\
Ostatnio zmieniony wt maja 12, 2009 9:28 pm przez Nina, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: o fotografii, fotografowaniu i fotouciechach wszelakich ;)

Post autor: ogonowa »

Agata, ja ci może nie doradzę, ale polecałabym forum Nikona :P: http://www.forum.nikon.org.pl ;). Jak się wczytasz w temat lamp, to stwierdzisz jaka będzie dobra ;). Ale z tego co czytam to sb-800/900, a z tańszych SB-600, bądź ten mój Metz (z dwojga gorszego, lepiej M).
Naixinka
Posty: 653
Rejestracja: sob sie 09, 2008 6:05 pm
Lokalizacja: Szczecin/Łódź/Wrocław

Re: o fotografii, fotografowaniu i fotouciechach wszelakich ;)

Post autor: Naixinka »

Ja mam Pentaxa K20D z obiektywem kitowym (18-55) plus soczewki do makro ale jeszcze nie doszłam jak pięknie robić zbliżenia itp. Brakuje mi strasznie czasu na przeczytanie instrukcji obsługi ale jak już będę mieć czas to zacznę bawić się bardziej, czasem uda mi się zrobić jakieś ładne zdjęcie ;)
A marzy mi się jeszcze teleobiektyw i jakiś porządny do makro, a TŻ porządny statyw.
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: o fotografii, fotografowaniu i fotouciechach wszelakich ;)

Post autor: Agata »

ogonowa, jasne, jasne, ale miałam na myśli raczej, czy ktoś z forumowiczów by nie polecił mi czegoś konkretnego. ;) Ale dzięki.

Wrzuciłam kilka moich ulubionych zdjęć do pierwszego posta. :)

A, swoją drogą, chce ktoś kupić soczewki o śr. 52 mm +1, +2, +4 dioptrie + "makro"? Bezfirmówki (no niby mają firmę, jakieś Mandee :P). Tanio, tylko 18 zł. ;) (To podobno to samo, druga pozycja w "lenses": http://www.camera-dke.com/products.htm)
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: o fotografii, fotografowaniu i fotouciechach wszelakich ;)

Post autor: Telimenka »

Pokazalabym moje prace ale nie chce wrzucac ich na fotosik.. wiec pokaze jak bede miec stronke ;)
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: o fotografii, fotografowaniu i fotouciechach wszelakich ;)

Post autor: zalbi »

haha, to co ja mam powiedzieć? =P

Nikon 3700 =P i wymiatam: bez obiektywu =P


galeria moja jest tutaj: klik. między zdjęciami prac są zdjęcia będące zdjęciami samymi w sobie =D
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: o fotografii, fotografowaniu i fotouciechach wszelakich ;)

Post autor: Nina »

Ja swoich zdjęć raczej nigdzie nie wrzucam, bo nie ma sie czym chwalić. Chociaż jakiś czas temu założyłam photobloga ::)
http://www.photoblog.pl/nina1990
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
fallen.yoda
Posty: 97
Rejestracja: wt sty 20, 2009 8:26 am
Lokalizacja: Rogalin
Kontakt:

Re: o fotografii, fotografowaniu i fotouciechach wszelakich ;)

Post autor: fallen.yoda »

@Nina: śliczny kap!

Ja fotografuję canonem 350D z kitowcem 18-55 i radzieckim jupiterem 21M 200/4 przez redukcje, w planach, niestety w tym momencie nie do zrealizowania czj sonnar 135/3,5, jupiter 9 85/2, czj pancolar 50/1,8 i duży kaliber tair 3s 300/4,5. Prócz tego podejmuję próby łączenia body z teleskopem 750/5 ale to już inna bajka.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: o fotografii, fotografowaniu i fotouciechach wszelakich ;)

Post autor: Nina »

fallen.yoda pisze:@Nina: śliczny kap!
Dzięki :) Mam ich duuużo więcej, ale kształt tego podoba mi sie najbardziej.
Miałam focić rzepak w tym roku, no ale z moją nogą byłby problem z dostaniem sie w miejsce które mi sie spodobało ::)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: o fotografii, fotografowaniu i fotouciechach wszelakich ;)

Post autor: Ausaya »

Nina, to kap zdjecie bylo robione z lampa wbudowana w aparat czy masz jakas dodatkowa? Bo mam taki sam aparat no i sie tak zaczelam zastanawiac, wlasciwie to nie przyszlo mi nigdy do glowy zeby takie zdjecie zrobic :P
A mi tez sie makro marzy, taka szczurza mordka z bliska to cudo :)
Do tego chcialabym poprobowac ze zdjeciami z obiektywem "rybie oko"
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”