Takie malutkie i duzy ?

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Klaudia1988
Posty: 166
Rejestracja: wt kwie 27, 2004 8:05 pm

Takie malutkie i duzy ?

Post autor: Klaudia1988 »

Moj szczurek jest u mnie juz ponad miesiac (a ogolnie to ma 3albo 3,5 no albo ewentualnie 4)Jest to samiec FOKUS.
I chcialaby mu dobrac towarzystwo (koleznaki lub koledzy)
Oczywiscie mielby byc cymani w jednej klatce, niemam mozliwosci na dwie, tylko problem w tym jak on zaraguje na nie. Czy on nie jest za stary juz zeby dopiero teraz ktos do niego doszedl ( bo takto to ja wiem ze moj skarbek jest jeszcze mlodziutki :) ) Najleipiej jest jak chyba sie od razu kupuje iles tam szczurkow czy 3 czy 4. bo juz od malutkiego sa ze soba. A jak ja bym chciala kupic ogonki, to takie malutkie, co maja z 6 cm ale niewiem jaki to wiek. Fokusa jak kupowalam to tez byl taki malutki, a teraz juz urosl troszke. To wlasnie boje sie czy on by nie przygniotl ich lub co gorsze zagryzl lub zjadl jakbym poszla do szkoly. Prosze o pomoc. Bo wiem ze na forum jest duzo osob ktore sa obcykane i wiedza (chyba) wszystko o ogonkach :D
FiFi jest już w niebie, opuścił mnie 11.04.2004r [']
Ale nigdy go nie zapomne !!!
Teraz jest ze mną Fokus :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Takie malutkie i duzy ?

Post autor: krwiopij »

1. absolutnie nie kupuj mu do towarzystwa samiczki...
2. jak na moj rozum, to fokus ma zdecydowanie mniej niz 4 miesiece... :? w kazdym razie nie jest jeszcze za stary...
3. takich tematow bylo juz naprawde sporo... poszukaj...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Klaudia1988
Posty: 166
Rejestracja: wt kwie 27, 2004 8:05 pm

Takie malutkie i duzy ?

Post autor: Klaudia1988 »

Krwiopijko ja niemam czasu szukac niestety, bo zaraz jade.
Ale ja sie boje ze on moglby nie polubic kolegow i co ja bym wtedy zrobila? Niemam miejsca na nowa klatke i rowniez czasu zeby wypuszczac dwie tury
A zreszta ja chce jemu kupic towarzysza to dlaczego mielbi sie nie widywac.
A jesli sie nie polubia to mam probowac pare razy prawda ?
FiFi jest już w niebie, opuścił mnie 11.04.2004r [']
Ale nigdy go nie zapomne !!!
Teraz jest ze mną Fokus :)
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Takie malutkie i duzy ?

Post autor: jokada »

jeżeli nie ma miejsa na klatke to tez zdecydownia nie koleżanka
przecież za miesiąc było by stadko parunastu małych szczurków :?
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Takie malutkie i duzy ?

Post autor: krwiopij »

znalezienie odpowiednich tematow zajeloby ci mniej niz napisanie tego posta... :lol: oczywiscie, ze towarzystwo dla szczurka jest wskazane... byle nie odmiennej plci! raczej nie powinno byc problemow z laczeniem, o ile przeprowadzisz je w odpowiedni sposob...

na poczatek radzilabym raczej dobre oswojenie fokusa... kiedy kupisz mu kolege, fokus bardziej bedzie interesowal sie nim, niz toba... teraz jestes dla niego jesynym towarzystwem i wykorzystaj to, zeby zdobyc jego przyjazn i zaufanie...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Klaudia1988
Posty: 166
Rejestracja: wt kwie 27, 2004 8:05 pm

Takie malutkie i duzy ?

Post autor: Klaudia1988 »

I tak nici z kolejnych szczurkow :evil: Starzy sie nie zgodzili i juz prawie ryczalam!! Ale mnie wkurzyli :!: Ale i tak sie nie poddam ...........
Musze cos wykombinowac i jak mi pozwola to i tak nie kupie maluszkow od razu tylko jeszcze troszke oswoje Fokusa (tak jak radzilas :) )
Wlasnie mialam sie tez pytac o to tylko zapomnialam, bo jesli Fokus bedzie mial kolegow to on juz nie bedzie chcial si ze mna bawic ani tulic do mnie ani nic prawda :( :?: No to bedzie mala kapa.
Ale ja sie jeszcze boje kupic te maluszki (chlopczyki) bo jesli by sie tak stalo ze oni by nie doszli do porozumienia to co ja bym miala zrobic z tymi maluchami ? Ale piszesz ze Fokus jeszcze nie jest taki duzy na oswajanie z innymi ogonkami to moze bedzie mniej problemu niz by bylo z doroslym.
Ale Fokus jest jeszcze troche taki agresywny (pisalam o tym) wiec sie boje ze moglby zle zaragowac na inne ogonki.
FiFi jest już w niebie, opuścił mnie 11.04.2004r [']
Ale nigdy go nie zapomne !!!
Teraz jest ze mną Fokus :)
Wadera
Posty: 163
Rejestracja: śr gru 03, 2003 7:02 pm

Takie malutkie i duzy ?

Post autor: Wadera »

6cm to ma szczurek w wieku 1-2 tygodnie... a taki to jeszcze w najlepsze mamuske ssie -_-"
Uwazam (nie tylko ja zreszta) ze oddzielac mozna szczurka najwczesniej w wieku 5 tygodni. Moje maluchy w tym wieku mialy 16cm, BEZ ogonka.
Bestyj; Cessi; Kruca vel Foczka; Myszorek; Suska; Baryłka; Nerwusek... .. .
Klaudia1988
Posty: 166
Rejestracja: wt kwie 27, 2004 8:05 pm

Takie malutkie i duzy ?

Post autor: Klaudia1988 »

No ale to nie moja wina ze w tym zoologicznym tak wczesnie oddzielili te lode od matki. a ja tak mowilam na oko ze 6, ale to jest cos kolo tego.
A czy moglo by sie tak zdarzyc ze Fokus zagryzl by na smierc te malenstwa ?
FiFi jest już w niebie, opuścił mnie 11.04.2004r [']
Ale nigdy go nie zapomne !!!
Teraz jest ze mną Fokus :)
Wadera
Posty: 163
Rejestracja: śr gru 03, 2003 7:02 pm

Takie malutkie i duzy ?

Post autor: Wadera »

Mala szansa. Raczej poturbuje, ale nie zagryzie. Duzo zalezy od Ciebie: jak wlozysz malucha od razu do klatki starszego to bedzie na pewno groznie. O metodach laczenia szczurkow juz bylo pisane :) Jesli sie zastosujesz, i bedziesz cierpliwa to powinno byc OK.

Hm... moje maluszki otworzyly oczka jak mialy dwa tygodnie i 10cm dlugosci... Nie widzialam mniejszych szczurkow w sklepach.
Bestyj; Cessi; Kruca vel Foczka; Myszorek; Suska; Baryłka; Nerwusek... .. .
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Takie malutkie i duzy ?

Post autor: lajla »

chyba 10 centymetrow z ogonem :wink: ja jak kupowalam floyda mial z 5 tygodni i mial 10 centymetrow bez ogona bo z ogonem mial 1715118 (w ogole ma krotki ogon pink mial taki aldny strasznie dlugasny :wink: )
Klaudia1988
Posty: 166
Rejestracja: wt kwie 27, 2004 8:05 pm

Takie malutkie i duzy ?

Post autor: Klaudia1988 »

Dziewczyny dzieki wam wszystkim za odpowiedzi, ale ja jednak chyba zrezygnuje z kolenych ogonkow.Mam nadzieje ze Fokus sie nie obrazi.
Ja sie poprostu strasznie boje ze moglabym cos zle zrobic z laczeniem i one by juz nie mogly byc ze soba, a wtedy to ja niewiem co bym zrobila. Jeszcze raz dzieki i mam nadzieje ze bardzo was nie zdenerwowalam tym ze wam niepotrzebnie glowe suszylam jak sie teraz okazalo.
Ale jaby co to wybaczcie :wink:
FiFi jest już w niebie, opuścił mnie 11.04.2004r [']
Ale nigdy go nie zapomne !!!
Teraz jest ze mną Fokus :)
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Takie malutkie i duzy ?

Post autor: lajla »

mysle ze nikt sie nie zloscil :P a w ogole po to tu wszyscy jestesmy zeby sobie pomagac :)
Klaudia1988
Posty: 166
Rejestracja: wt kwie 27, 2004 8:05 pm

Takie malutkie i duzy ?

Post autor: Klaudia1988 »

Dzieki lajla jakbym sie zdecydowala kiedys to napewno sie pochwale swoim nowymi ogonkami :wink:
FiFi jest już w niebie, opuścił mnie 11.04.2004r [']
Ale nigdy go nie zapomne !!!
Teraz jest ze mną Fokus :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”