[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] starszy szczurek

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kasia-Jola
Posty: 31
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 11:34 am

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] starszy szczurek

Post autor: Kasia-Jola »

Kochani! jestem tu nowa. wybaczcie mi, że nie czytam wszystkich tematów, ale jestem za bardzo roztrzęsiona :( mam dwa wspaniałe szczury Sylwestra i Leona. dziś rano obudziłam sie i Sylwek leży, nie rusza sie, ma cały pyszczek we krwi (porfirynie?) i wydaje taki dziwny dzwięk jakby zgrzytał zębami..... :cry: co mu się stało? prosze, pomocy bo sama nie wiem co robić :-(
Ostatnio zmieniony wt lis 14, 2006 8:43 pm przez Kasia-Jola, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] starszy szczurek

Post autor: Azi »

Kasia-Jola, nie czekaj na odpowiedź z Forum, czym prędzej do weta, chyba masz u siebie jakąs otwartą dzisiaj klinikę itp.

Podnosiłaś go? Nie ma ran na pyszczku? Może była walka między nimi? Reaguje na zewnętrzne bodźce (światło/dotyk/ruch)? I co oznacza pyszczek, sam nosek, czy całą buźkę?

tu znalazłam adres:

Przychodnia Weterynaryjna
dr Feliks Molicki
Dąbrowa Górnicza, ul. Majakowskiego 27
tel. (0 32) 264 - 12 - 07
Czynne: całodobowo

Jak nie chcesz jechać, chociaż zadzwnoń, może szybciej uzyskasz odpowiedź
Ostatnio zmieniony ndz lis 12, 2006 12:06 pm przez Azi, łącznie zmieniany 1 raz.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] starszy szczurek

Post autor: merch »

Kasia- Jola . Nie wim co jest twojmu szczurkowi ale stan jest ciężki i nagły. Naogól weci w takich sytuacjach podają steryd antybityk, catasal, i często coś odzywczego. Dzialać trzeba szybko..Do weta.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Kagero
Posty: 455
Rejestracja: pn cze 12, 2006 11:53 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] starszy szczurek

Post autor: Kagero »

Kasia-Jola, czym prędzej do weta! Nikt z forum nie jest w stanie Ci teraz pomóc na odległość, zwłaszcza, że to stało się nagle. Szczurek potrzebuje pomocy weterynarza. I to szybkiej!

/edit: Charlie tak miała, kiedy zachorowała na zapalenie płuc. nie wiem, czy to może być to ale jeśli jest taka ewentualność, to jestem skłonna powiedzieć, że liczy się każda minuta.
Ostatnio zmieniony ndz lis 12, 2006 12:18 pm przez Kagero, łącznie zmieniany 1 raz.
Quod me nutrit me destruit.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] starszy szczurek

Post autor: ESTI »

Koniecznie wet jak sugeruja inni.
To mogl byc wylew, a takze uraz mechaniczny - tak czy inaczej nie mozna zwlekac, gdyz wczesne podanie lekow jest bardzo wazne w takiej chwili.
Obrazek
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] starszy szczurek

Post autor: Azi »

Kasia-Jola, i jak Sylwester? Byłaś z nim?
Kasia-Jola
Posty: 31
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 11:34 am

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] starszy szczurek

Post autor: Kasia-Jola »

Dziękuję wam za troskę. Azi - dzięki za adres kliniki. Byłam wczoraj u weterynarza (własnie u Molickiego), który dał Sylwkowi dwa zastrzyki przeciw zapalne, dodatkowo antybiotyk, który mam mu podawać co 24 h do pyszczka. Powiedział mi, że jutro czyli dziś o 16:00 będzie pani doktor, która typowo zajmuje się gryzoniami i naprawdę potrafi je leczyć. On nie chciał sie wypowiadać i stawiać diagnozy, wolał, żeby ta doktorka go zobaczyła i zbadała. Jak narazie Sylwusia dostał antybiotyk, papu, pić (oczywiście go karmie) :-( i leży sobie przykryty. Zobaczymy co powiedzą dziś w tej klinice - oby wszystko było dobrze, oby wyzdrowiał, bo tak bardzo mocno go kocham..... :cry: trzymajcie kciuki.....
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] starszy szczurek

Post autor: Azi »

trzymam kciuki i pamiętaj, żeby mial ciepło, może, o ile możesz, weź go na ręce, żeby się nie wychłodził.
Kasia-Jola
Posty: 31
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 11:34 am

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] starszy szczurek

Post autor: Kasia-Jola »

Nie dawno wróciłam od weta. Pani doktor powiedziała, że podejrzewa zmiany neurologiczne..... Sylwek dostał zastrzyki wzmacniające, antybiotyk i w domu też mam mu podawać antybiotyk do pyszczka. Sama nie wiem co myśleć, bo wydaje mi się, że on jest silniejszy coraz częściej próbuje chodzić a wcześniej tylko leżał. Jak myślicie? wyjdzie z tego?
Kasia-Jola
Posty: 31
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 11:34 am

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] starszy szczurek

Post autor: Kasia-Jola »

aha i zapomniałam z tego wszystkiego napisać, że pani doktor badała Sylwusiowi uszy, pyszczek, gardło i nie znalazła żadnych zmian, dlatego podejrzewa właśnie zmieny neurologiczne. Powiedziała, że należy go obserwować, podawać leki i do kontroli w piątek na 12:00. To tyle :-(
Kagero
Posty: 455
Rejestracja: pn cze 12, 2006 11:53 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] starszy szczurek

Post autor: Kagero »

Kasia-Jola, szczurek pewnie dostał steryd, więc jest teraz aktywniejszy. możliwe też, że leki już zaczęły działać. doglądaj go i dogrzewaj - cieszę się, że jest lepiej.
trzymam kciuki za malucha.

:przytul:
Ostatnio zmieniony pn lis 13, 2006 7:43 pm przez Kagero, łącznie zmieniany 1 raz.
Quod me nutrit me destruit.
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] starszy szczurek

Post autor: Azi »

Kasia-Jola, wierzę, że wyjdzie. Najważniejsze, że jest lepiej. Trzymam kciuki :przytul: Czy mogłabyś się zapytać tej pani wet, co to są dokładnie za zmiany neurologiczne i co mu podała (nazwa leku)? Może się przydać innym...
Kasia-Jola
Posty: 31
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 11:34 am

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] starszy szczurek

Post autor: Kasia-Jola »

Ok Azi jak będę teraz w piątek, to zapytam napewno. Jak wczoraj czekałam na poczekalni, to trzęsłam się jak galaretka ze strachu o mojego Sylwusia. Dziś Sylwuś podnosi główkę i patrzy na mnie, jadł (nawet sporo) pił, także myślę i mam nadzieję, że jest lepiej. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.
Kasia-Jola
Posty: 31
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 11:34 am

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] starszy szczurek

Post autor: Kasia-Jola »

tak bardzo chciałam go uratować..... nie udało mi się. dziś rano znalzałam go martwego w klatce.... [*] serce mi krwawi.............mój Sylwuś......... [*]
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] starszy szczurek

Post autor: ESTI »

Kasia-Jola, przykro mi... [']
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”